4 dny dovolené u moře v Polsku

Jednoho dne jsme se s bratrem rozhodli poznat polská města a krajinu, tak jsme si zamluvili hotel sbalili věci a vyjeli na náš 4 – denní výlet do Polska. Co s sebou potřebujete? No vlastně nic zvláštního. Je to jako když jedete k moři, akorát o jednu vrstvu více. Pokud jste otužilci tak si sbalte i plavky :D.   6. Července 2015 jsme se sešli a dohodli plán odjezdu.


Začátek

Naplánovali jsme, jak se budeme střídat a kde uděláme zastávky, no nakonec se ty plány v průběhu hodně měnily. Vyjeli jsme autem okolo 2. hodiny ranní, abychom se stihli v Polsku včas ubytovat. Jelikož bydlíme na jihu ČR, vybrali jsme trasu, kterou nám mapy nabídly jako nejrychlejší. Takže na Brno, Ostravu, Gliwice (už Polsko), Lodž, Toruň, a pak už Gdaňsk. Ano, po asi 13. hodinové cestě s přestávkami jsme se dostali do cíle.

První den – ubytování

Bylo kolem 4. hodiny odpolední a my konečně našli náš hotel Amber studio s výhledem na moře. Za jednu noc chtěli do 1000 Kč (asi 160 zlotých).

rezervujte ubytování

Byl to jeden z nejlevnějších hotelů, byla tam televize, postel, pohovka, no zkrátka pokoj jak má být, byli jsme unavení tak jsme si koupili na trhu ryby s bramborami (20 zl.) a v 9 šli spát.

Druhý den – Gdaňsk

Začalo nám pršet ale byli jsme připraveni na všechno, takže deštníky a hurá do historie. Ano, dostali jsme se do asi 4,5 km vzdáleného centra, navštívili jsme např. chrám nanebevzetí panny Marie, či staroměstské nábřeží. Ani jsme nečekali kolik tam bude lidí.

Dali jsme si oběd a šli se podívat do muzea, ve kterém se dalo strávit půl dne. Mimochodem v Polsku mají velmi dobrou kávu, jak jsem sám poznal – doporučuji. Poté jsme šli do hotelu a ulehli jsme i přes bouřku se spalo krásně.

Třetí den – výlet lodí

Byl slunečný a ideální na to, abychom se vydali na loďky. Je zde mnoho přístavů, ale u jednoho nás zarazil člověk tmavé pleti s nabídkou, že nám loďku půjčí za 120 zl., neodmítli jsme. Moře je krásné a loďku jsme si půjčili na celé dopoledne. K obědu jsme si dali znovu ryby.

Tak a města už jsme měli dost. Vydali jsme se autem po pobřeží navštívili krásné město Gdyni a poté Wladyslawowo, kde je nádherná pláž a jelikož bylo opravdu horko poprvé a naposled jsem vlezl do vody.

Vrátili jsme se vnitrozemím a projeli krásnými a udržovanými lesy.

Poslední den – cesta domů

Bylo zataženo a my se pomalu vydali domů. Takže abych to shrnul.To co jsem zde napsal je pouhá miniaturní část zážitků, které se dají v Polsku zažít. Musím uznat architekturu Poláků, která je místy opravdu až doslova astronomická viz. Dům u moře ve tvaru UFO lodě.

Fotogalerie

A teď nějaké poznámky

Nejvyšší teplotu jsme zaznamenali ve městě Wladyslawowo (28°C) nejnižší v Gdaňsku (15°C).

Po pobřeží najeto asi 200km, a odnos nezapomenutelných zážitků.

Přečtěte si také

Napsat komentář