Active park Lipno


Místo pro sportovní vyžití nejlépe ve slunných letních dnech. Hlavní atrakcí, pro kterou lidé tento aktivní park navštíví, je bobová dráha.

Bobová dráha

Kdo na ní ještě nejel může si bob osahat u vstupu do areálu, není na tom nic složitého, pohybem páky dopředu se přidává rychlost, dozadu se pákou brzdí a hlavně je třeba se v zatáčkách naklánět na správnou stranu.

Active park Lipno 3

Jel jsem s dětmi celkem 5 jízd, a z toho 2x jsme viděli, jak se „závodník“ vyklopil do plechového koryta, jedna dvojice to přešla smíchem, ale další závodník, pravděpodobně z Německa, ještě půl hodiny po výpadku měl ovázaný krk šátkem a brečel, takže dávejte pozor když pojedete, sice to přináší adrenalin z rychlé jízdy, ale může to být i nebezpečné.

Při naší druhé návštěvě Lipna v roce 2019 jsme už jezdili na nové bobové dráze, jak popisuji zde.

Active park Lipno nad Vltavou

active park lipno

Dále v tomto parku najdete i trampolíny, lanové centrum, celkem dost dlouhou lanovku, která jede až přes rybník, půjčovnu horských kol či koloběžek, to proto, abyste cestou ze Stezky korunami stromů nemuseli jet zase lanovkou dolů či jít pěšky, ale byli dole rychleji a užili si více zábavy.

Active park Lipno 8

Nám se zde velmi líbilo a je jen škoda že podobných zábavních center není v naší republice víc.

Chcete-li zde strávit více dní, pak si včas zamluvte pobyt.

Parkování

Jak vidíte na fotkách, místa je zde opravdu dost, na parkoviště se vejdou všichni návštěvníci.

Active park Lipno 10

Mapa, kde leží Activ park na Lipně.

Kdo bydlíte na severu Čech, pak můžete navštívit bobovou dráhu v Altenbergu, pár kilometrů za hranicemi nebo také bobovku v Harrachově v Krkonoších a nedávno jsme byli i v Peci pod Sněžkou.