Adventní trhy ve Vídni na vlastní oči


Od Hundertwasserhausu se vracíme jednu stanici linkou U1 na Schwedenplatz, fotím mrakodrapy centra a zastávku lodí do Bratislavy z městského přístavu na Dunajském kanálu.

Přejíždíme na náměstí Rathausplatz a vánoční trhy, vcházíme kolem stromu se svítící koulí, za ním je strom pro zamilované Herzelbaumu se svítícími srdíčky.

Herzelbaum - Vídeň Rakousko

Adventní – vánoční trhy – Vídeň Rakousko

Ve stáncích se nabízí svařené víno i horký punč, vánoční dárky i sladkosti, vánoční ozdoby na stromeček atd.

Graben - Vídeň Rakousko

Vánoční koule - Vídeň Rakousko

Od národního divadla Burgtheateru jdeme proti proudu návštěvníků k radnici, kde je hlavní vchod a vítá nás slogan Veselé Vánoce, prý tam bylo i kluziště 3000 m2, zde jsme potkali nejvíce návštěvníků a zažili největší tlačenici.

Veselé vánoce - Frohe Weinachten - Vídeň Rakousko

Přecházíme na zaplněnou pěší zónu Příkopy – Graben, spolu s Korutanskou jsou nejvýznamnějšími ulicemi v centru. Ve výloze cukrárny se na nás smály obrovské kremrole, těm říkají šaumrolle, stejně jako na jižní Moravě.

 Kremrole - Vídeň Rakousko

Pinocchio sedí před prodejnou hraček a nesmí se na něj sahat.

Pinocchio - Vídeň Rakousko

Do muzea Albertina nejdeme, protože míříme ke kostelu svatého Karla Boromejského na další trhy. Trochu unaveni využíváme laviček ze slisované slámy, sedíme a svačíme. Afroameričan nám docela agresivně nabízí noviny, které se dopoledne neprodali, ubránili jsme se a jdeme na obhlídku, v ohradě jsou ovečky a kozičky. Mikuláš s andělem má místo čerta dámu v zeleném a prochází se mezi návštěvníky na chůdách, sklání se k dětem a do ruky jim dávají neviditelné „štěstí“.

Mikuláš - Vídeň Rakousko

Celá gastronomická nabídka má certifikát bio. Z Karlsplatzu jedeme na třetí trh k osvětlenému zámku Schonbrunn.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář