Aktivní dovolená v Rakousku v létě i v zimě

Dobrá dovolená nemusí nutně znamenat měsíční pobyt někde na Kanárských ostrovech! Pěkné chvíle s rodinou nebo přáteli se dají prožít i od nás ne v tak vzdáleném Rakousku. Tato země nabízí mnoho možností pro dovolenou letní, zimní, nebo příležitost pro hezky strávený prodloužený víkend.


Rakouské Alpy ocení snad každý: vyznavač zimních sportů, turista i milovník středověkých hradů. Velká města jako Linz, Graz nebo Vídeň táhnou mnoho lidí pro svou kulturní i společenskou hodnotu. Nicméně nejlepší je, pokud máte možnost propojit vše v jeden nezapomenutelný celek.

alpy hory rakousko

Vídeň

Pokud jedete z Moravy a míříte do Alp, rozhodně doporučuji se na jeden den zastavit ve Vídni. Jestli máte omezený čas, je lepší si předem naplánovat, co chcete vidět. Všeobecně známou ikonou Vídně je zámek Schonbrunn. Není ani nutné si zaplatit vstup přímo do budovy, protože v okolí je spousta jiných možností kam zamířit. Přímo v objektu zámku, do kterého se dostanete zcela zdarma, se nachází například zahradní bludiště, botanický skleník tzv. Pouštní dům, nebo připomínka Habsburského vítězství v bitvě u Kolína-Gloriette.

Nezapomeňte navštívit i zdejší zoologickou zahradu.

Dalším monumentem, který stojí za to vidět je St. Stephen’s Cathedral, se svojí velmi netradiční střechou. Den ve Vídni doporučuji zakončit návštěvou zábavního parku Pratr, který zaujme jistě každého, ať už svou pestrostí, nabídkou nebo atmosférou.

pratr vídeň rakousko

V průběhu večera se přesunete až do svého střediska v Alpách.

Zimní Gerlitzen

Oblíbenou destinací je středisko Gerlitzen a to hned z několika důvodů. Městečko se nachází na břehu velikého jezera Ossiacher See, které je využíváno jak v zimě pro bruslení, tak v létě ke koupání. Ubytování by neměl být problém sehnat i bez předchozí domluvy, jelikož celé jezero je lemované městy a vesnicemi, kde všude se nabízí nocleh.

rezervujte ubytování

Do lyžařského centra Gerlitzen se dostanete i z nejvzdálenějšího místa u jezera za dvacet minut autem.

gerlitzen rakousko

Přímo na vrchol hor se vyjet ale nedá, musíte zaparkovat na parkovišti pod areálem. Dál vás vyveze skibus, který je v ceně skipasu. Také se připravte na dvacetiminutovou cestu lanovkou, s několika přestupováními. Za všechny možné nepříjemnosti vás čeká odměna v podobě obrovských a dlouhých sjezdovek, výtečných restaurací a nádherných panorámat.

Letní Gerlitzen

Pokud ovšem nejedete na zimní dovolenou, nemusíte se bát, některé lanovky vás vyvezou i přes léto a dají vám tak možnost prožít neopakovatelné túry. Pro ty, co mají raději než dlouhé pochody povalování v bazénu, je otevřený nedaleký akvapark Kärnten Therme Warmbad-Villach. V blízkosti Gerlitzenu se nachází také několik zajímavých hradů, například Landskron Burg, jehož součástí je také zoo v podhradí.

Rady a tipy

Doufám, že vás potká podobná dovolená jako mě a že si ji stejně jako já užijete. Lidé v Rakousku jsou příjemní, ochotní, a pokud neumíte německy, anglicky se domluvíte většinou všude.

Ubytování nabízí také většinou solidní, čisté a pěkné. Mnohdy se vám může stát, že i na první pohled prostý apartmán má přes ulici svou vlastní saunu a malý bazén!

Jen ještě malé upozornění: možná budete překvapení, když jedete do Rakouska s tím, že německy se domluvíte a potom nerozumíte ani slovo. Připravte se tedy na nesrozumitelná rakouská nářečí! Dovolenou v Rakousku doporučuji, a pokud jen trochu můžete, jistě tuto krásnou zemi prozkoumejte.

Co ještě  v Rakousku navštívit

Napsat komentář