Alara Grand Bazaar – Okurcalar Turecko


Navštívit bazar, když jste v Turecku, je, dalo by se říct, povinnost. A proto jsme se také zašli podívat na zdejší Alara Grand Bazaar, nedaleko hotelu Gardenia beach v letovisku Okurcalar u Alanye.

V první řadě je potřeba zmínit, že zde jsou velké bazary dva. Vlevo od hotelu je Soho Bazar, ten je ale spíše obchodní dům, my byli v tom druhém.

Alara Grand Bazaar - Okurcalar Turecko

Kudy k bazaru Alara

Poté, co vyjdete z hotelu, jděte vpravo z kopce a poté na křižovatce doleva u hotelu Alara.

Odtud už uvidíte ceduli Alara Grand Bazaar.

Alara Grand Bazaar - Okurcalar Turecko

Takže jděte na konec ulice, poté doprava a následně po cca 200 metrech doleva do tunelu pod rychlostní silnicí. Ten vypadá jak průchod v metru v ČR, rozhodně ale mnohem čistší. Na konci jděte vlevo po schodech a budete u bazaru.

Vchodů zde je několik, asi je jedno kudy půjdete, protože není v lidských silách projít všech 670 obchodů, které tu jsou.

Alara Grand Bazaar - Okurcalar Turecko

Nám šlo jen o to najít „supermarket“, kde mají potraviny a drogerii, protože jsme sháněli šampon a zubní pastu. Nakonec jsme jej uprostřed bazaru našli, ale to, jak na vás prodavač po celou dobu kouká, to moc teda příjemné není – jak za socialismu v obchodě, kdo pamatuje.

Nakonec jsme šampon vybrali, ale byly na něm turecké nápisy, tak maník vyndal mobil a google translator a přeložil nám to složení online :)

Ale co nás zde víc otravovalo, bylo „nahánění“ prodavačů z každého obchodu, lákali do svých krámků, každý se ptal, odkud jsme, a když jsme řekli Czech, hned začali Ahoj kamaráde jak se máš atd…

No upřímně, někoho to asi může bavit, ale je to spíše otravné a jak rychle jsme do bazaru přišli, stejně rychle jsme se snažili jej opustit.

Venku je pěkné dětské hřiště, takže zde děti můžete vypustit, ať se vyřádí.

Dětské hřiště vedle Alara Grand Bazaaru v Turecku

TIP: Vedle něj je obchod Vodafone, pokud sháníte tureckou sim kartu a data do mobilu, pak zde koupíte. V článku Internet v Turecku popíšu více informací.

Nakonec jsme v té samoobsluze koupili jen šampon a pastu Colgate za 1€ sehnali cestou zpět v minimarketu vedle hotelu Alara. A ani nebyly potřeba turecké liry.

Market - Okurcalar Turecko

Takže zážitek zajímavý, ale rozhodně jsme jej již neopakovali, stačilo jednou.

Turecko dovolená a zájezdy

Související:

Dovolená v Alanyii v Turecku v hotel Güral

Napsat komentář