Aliki beach, restaurace a poslední autovýlet na Thassosu


Pláž Aliki jsme navštívili poslední den, kdy jsme měli půjčené auto. A udělali jsme dobře, protože to je jedno z nejhezčích míst na ostrově Thassos.

Aliki beach autem

Aliki beach Thassos Řecko

Pláž Aliki leží cca 30 kilometrů od hotelu Green Bay, kde jsme trávili dovolenou. Trasa vede po zdejší nejlepší silnici, takže se dá zvládnout v pohodě za půl hodiny jízdy autem.

Leží na jiho-východní straně ostrova, takže jeďte přes obce Limenaria a Potos atd. A také cestou projedete kolem kostela – Monastery Arhangel Mihail.

Monastery Arhangel Mihail - Thasos Greece

Pláž uvidíte již z dálky a ukazatele vám také dají vědět, že jste již na místě. Zaparkujte u silnice a sejděte po schodech kolem mini marketu (no spíše kiosku) a skrz restauraci až k pláži.

Aliki beach Thassos Řecko 4

TIP: Navštivte i další pláže na Thasosu.

Aliki beach Thassos Řecko 5

Pokud přijedete včas, cca v půl 10 jako my, lidí zde bude jen pár a tak si zaplavete v pohodě.

Aliki beach Thassos Řecko 6

Voda je osvěžující, ne tak teplá jako na pláži Potos, kde jsme byli včera, ale aspoň se člověk zchladí. Na pláži je písek a občas kamínky, ve vodě kromě několika míst s kameny jen písek, takže super. Po pravé straně, kde jsou skály, jsme při šnorchlování viděli mořské ježky, tak pozor na ně.

Aliki beach Thassos Řecko 7

„Vykopávky“

Pokud se vydáte podél pláže dozadu a poté na kopec a vpravo, dojdete s vykopávkám Ancient Quaries. Veškeré informace jsou ale psány řecky, takže pro turisty nic moc.

Aliki beach Thassos Řecko 2

Aliki beach Thassos Řecko 3

Byli jsme zde cca 3 hodiny, po 12h už se pláž značně zaplnila lidmi ale díky tomu, že jsme dostali hlad, jsme sbalili stan a vydali se do restaurace, kudy jsme ráno přišli.

Restaurace

Je jasné, že právě v této restauraci těží z toho, že v místě je hodně turistů a tak ty ceny nasadí trošku výš.

Dali jsme si:

  • 1x musaka
  • 1x gyros + hranolky
  • 1x pizza (šunka/sýr)
  • 1x 1l voda
  • 2x Fanta
  • 2x Frapé

Cena celkem 42€.

Jídlo docela dobré, ale kafe teda nic moc, řekl bych nejhorší z celého ostrova.

Ale ten výhled od plného talíře nemá chybu :)

Aliki beach Thassos Řecko 9

Aliki beach Thassos Řecko 10

Kdo si chce pochutnat a najíst se za polovic co my dnes, ten musí vyrazit do hlavního města Limenas na baštu naproti přístavu do taverny Gefstiko.

Rozhodně se sem na pláž vydejte, pokud budete na Thassosu. Kdo sem nedojede autem, může na Aliki beach zavítat lodí také v rámci fakultativního výletu. Pak to bude u pláže vypadat nějak podobně.

Aliki beach Thassos Řecko 8

DOVOLENÁ A ZÁJEZDY NA THASSOS

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář