Andělská hora Karlovy Vary


Nad stejnojmennou obcí vzdálenou dvanáct kilometrů od Karlových Varů se ve směru na Prahu vyjímá zřícenina hradu Andělská hora. Ten zde byl vystavěn ve 14. století a do dnešních dob poskytuje kouzelný výhled na Slavkovský les a Doupovské hory.

Parkování

Parkování je možné na náměstí přímo v obci, odtud se pak vydejte do kopce směrem k hradu. Vzhledem k terénu doporučuji nechat kočárky doma. Zřícenina hradu je volně přístupná, dostanete se tam tedy po celý rok a není vybíráno žádné vstupné.

Andělská Hora a okolí

Neuděláte chybu, když si projdete i samotnou obec. Pod hradem je k vidění farní kostel sv. Michaela Archanděla, ve kterém pravidelně probíhají bohoslužby. Poblíž kostela je umístěna socha sv. Jana Nepomuckého.

TIP: Kostel sv. Mikuláše – Slavkovský les

Pokud přijedete na kole, neváhejte využít přilehlé cyklotrasy a dojeďte až do Kyselky, kde se vám naskytne příležitost si do lahve dotočit čerstvou pramenitou Mattoni. Jestliže dáváte přednost spíše procházce, můžete se vydat trochu náročnější turistickou trasou do Toužimi, nebo do bližší již zmiňované Kyselky.

Nenechte si ujít i další české a moravské zříceniny hradů.