Aquacentrum Teplice – aquapark s termální vodou

Nové aquacentrum v Teplicích je opět v provozu, neboť rekonstrukce probíhala skoro 2 roky. Otevření nového aquaparku bylo letos v dubnu a zde je má recenze, protože jsme si návštěvu také nemohli nechat ujít.


Ještě než přidám informace, na které jste z článků zde na webu zvyklí, musím napsat, že se přestavba opravdu povedla. Sice jsme zde nebyli ještě ve „starém“ akvaparku, ale co jsem koukal na videa na Youtube, dost se toho zde změnilo a vylepšilo.

Moje video

Aquacentrum Teplice v Čechách – parkování

Kde zaparkovat hledám vždy, než se vydám s rodinou na výlet. Zde sice najdete parkoviště cca pro 50 aut, to ale bylo už v 10h, hodinu po otevření plné. Naštěstí v okolních ulicích je místa dost, takže auto můžete nechat tam.

Jak se sem dostat autem se podívejte na videu.

Otevírací – provozní doba

 • Pondělí: 13 – 21h
 • Úterý – neděle: 9 – 21h

Ceník – vstupné

Kolik stojí dospělý, děti, studenti, důchodci, ZTP či rodinné vstupné zjistíte na webu – odkaz na konci recenze.

V ceně vstupného do Dětského světa máte i plavecký bazén.

Recenze aneb poprvé v teplickém aquacentru

Poté, co zaplatíte vstupné, vás určitě udiví jedna věc a to, že poté, co se zujete, můžete jít vlevo po schodem do 1.patra, kde je 25m plavecký bazén, nebo jít rovně a poté vlevo do šatny. Jsou zde dvě dámské – více vepředu a poté dvě šatny pro muže – na konci chodby nalevo. Šatní skříňky jsou podobné jako v aquaparku v Mostě, což jsem nedávno popisoval, zamykají a odemykají se čipovými hodinkami, které dostanete u vchodu po zaplacení vstupného.

Zde ale nastává celkem zajímavá věc a to, že ze šatny přes sprchy to je k bazénu celkem bludiště. Ale dá se :) Určitě ale ty čipové hodinky (zde v Teplicích všechny červené) nenechávejte ve skříňce, protože je budete potřebovat i předtím, než dojdete do dětského světa, což je hlavní „místnost“.

Podobně jsme bloudili i v Aquasvětě v Chomutově, ale ne moc dlouho…

Atrakce

Nejvíc vás asi zaujme velký tobogán uprostřed haly, ale asi mnohem víc ještě ta teplá voda, která měla 33C.

Aquacentrum Teplice aquapark

I teplota vzduchu byla podobná, takže rozhodně si nebudete stěžovat, že vám tady bude zima. I když je aquapark relativně malý, třeba s výše zmíněným aquadromem v Mostě, atrakcí tady je docela dost.

 • Tobogán o délce 61 metrů
 • Velká žlutá široká klouzačka
 • Divoká řeka
 • Masážní lavice a trysky
 • Lezecká síť
 • Chrliče vody
 • Brouzdaliště pro nejmenší i se skluzavkou

I když to vypadá, že by tobogán měl být ta největší pecka, tak sice tam také občas byla fronta, ale největší zábava byla na široké skluzavce, kde mohou jezdit všichni, takže nejen děti, ale i dospělí či babičky a dedečkové. Vždyť hraví jsme všichni, ne? :)

Plavecký bazén

Ten zde je v prvním patře. Také jsme vyzkoušeli, ale poté, co přijdete z aquacentra, kde je opravdu teplo, zde má voda „jen“ 26C a tak vám bude připadat studená. Ale rozhodně se v ní plave lépe než kdyby byla teplá. Délka bazénu je 25 metrů a má 4 dráhy pro plavce.

Restaurace

Jedna restaurace je venku u pokladen, tu ale využijete jen při příchodu nebo odchodu z areálu. Lepší volba, i když s ne tak velkým výběrem, je Mokrý bar, kam dojdete bez problémů v plavkách. Hlad na pánskou část naší skupiny přišel už po hodině plavání, tak jsme se vydali na oběd.

Co bylo v nabídce

 • Palačinky
 • Kuřecí stripsy
 • Hranolky
 • Klobása
 • Párek v rohlíku
 • Burger jako kráva
 • Zeleninový salát
 • Točená malinovka

Děti si, jako vždy, daly kuřecí stripsy s hranolkami a já se ženou klobásu s chlebem a dvě malinovky. Cena celkem 350kč. Zaplatíte čipovými hodinkami, které si dobijete na pokladně u vchodu. Jídlo v pohodě, nemám co bych vytknul.

Hodnocení

Dvě hodiny zde strávené nás přesvědčily o tom, že jsme tu sice byli poprvé, ale brzy se do Teplic vrátíme. Je zde také sauna a fitness. Cesta z Ústí nad Labem trvá 15 minut jízdy, sice tu taky máme krytý bazén na Klíši, případně můžeme zajet do aquaparku do Děčína, ale tady je té zábavy prostě nějak víc, i když to je menší „areál“. A navíc to teplo a termální bazén, to na vás jinde čekat nebude.

Aquacentrum aquapark Teplice

Web: www.aquacentrum-teplice.cz

Mapa i adresa, kde najdete Aquacentrum Teplice – Aloise Jiráska 3149.

Ubytování Teplice

Výlety Teplice aneb kam dál v Teplicích:

2 komentáře u „Aquacentrum Teplice – aquapark s termální vodou“

 1. Dobrý den,
  chci se zeptat, jestli máte otevřeno ? Nikde nemohu najít.
  Děkuji
  M.B.

 2. Dobrý den Mirku, já jen napsal recenzi, nejsem zástupce Aquacentra, ale na webu, na který odkazuji v článku, už uvádějí, že mají ode dneška otevřeno.

Napsat komentář