Aquadrom Most – aquapark jak má být

Aquapark v Mostě je jedna z možností, kam vyrazit nejen s dětmi, ať je léto nebo zima, Aquadrom Most potěší. Byli jsme zde jednou, protože raději jezdíme do bližších lokalit jako je akvapark v Děčíně, aquacentrum v Teplicích nebo krytý plavecký bazén Klíše v Ústí n.L..


Znám opravdu dost lidí, kteří se „bojí“ navštěvovat místa, kde nikdy nebyli a neznají to tam. Protože i my jsme v Mostě v akvaparku byli vevnitř jen jednou, cca před 10 lety, tak jsme si některé věci pamatovali co kde je a popíšu vám, co a jak, abyste nemuseli mít obavy, pokud patříte do výše zmíněné skupiny.

Moje děti zde byli tento rok na výletě během jarních prázdnin na příměstském táboře od DDM UL. Jeli vlakem a pak šli cca 2,5 km od nádraží. Lepší volba ale bude jet autem.

Aquapark Most – parkování

Poté, co přijedete do ulice Topolová, již z dálky uvidíte tobogány, což je dobrý orientační bod. Ale stačí i sledovat cedule Aquadrom, které vás navedou na parkoviště vedle obchodu Albert. Zaparkujete zde bez problémů zdarma, jelikož Parkovné se neplatí, míst je také dost.

Otevírací – provozní doba

  • Pondělí (sanitární den): 12 – 21 h
  • Úterý, čtvrtek: 6 – 21 h
  • Středa, pátek, sobota, neděle: 9 – 21 h

Je možné zaplatit kartou, hotově i „stravenkami“ či Flexipasy.

Podobně jako v jiných akvaparcích dostanete čipové hodinky, kterými si zavřete, otevřete skříňku (stačí je přitlačit na čudlík na dveřích“ a zkontrolovat, zda jsou zavřeny.

Na čip je možno nabít kredit, kterým následně zaplatíte v Mokrém občerstvení.

Šatny jsou oddělené pánské a dámské (v Ústí jsou společné, což vidím jako výhodu, pokud přijdete jako rodina). Sprchy už jsou logicky oddělené.

Co zde najdete za atrakce

  • Velký bazén, kde je i divoká řeka – resp. jedete jen kolem dokola ale fofr dobrý
  • Malé brouzdaliště
  • Vířivku
  • Plavecký bazén
  • 2 tobogány

Výhoda je ta, že vše je v jedné velké hale a je vidět z jedné strany na druhou. Lehátek je také dost, takže je kam si dát ručník či unavené tělo po plavání :)

Dost nás s dětmi zaujala síť nad vodou, na kterou se můžete „vytahovat“ a posílit ruce a pak také protiproud, kde plavete na jednom místě a opravdu to dá zabrat.

Na tobogánech se nejezdí klasicky po zadku, ale máte pod s sebou podložku (něco jako karimatka).

Aquadrom Most - aquapark
Tobogány v Aquadromu v Mostě

Občerstvení – restaurace

V případě, že máte dobito na čipových hodinkách, můžete využít Mokré občerstvení a dát si zde klidně oběd. My přijeli hladoví a tak jsme si nedělní oběd dali zde. Výběr je celkem dobrý, klasická smažená jídla jako smažený sýr, nugetky s hranolkami, ale mají zde i hamburger, panini, pizzu a my zkusili čevabčiči s bramborem a dobré to bylo. Točená kofola to už je klasika.

Pokud vás zajímá cena, pak 2x čevábo a 2x smažák s hranolkami a dvě 0,5 kofoly suma sumárum 408 kč.

Hodnocení

Dycky Most je hláška dobrá a platí i pro tento aquapark. Nemám co vytknout. Určitě přijedeme brzy zas.

Stejně jako jsem měl minulý rok naplánováno tour po koupalištích a aquaparcích, asi si dáme pokračování i letos. Naposledy jsme byli v aquaparku v Chomutově a ten také hodnotím dobře.

Aquadrom Most má pěkné koupaliště

Využili jsme krásného letního počasí (rozuměj vedra) a vyrazili do Mostu do akvaparku.

TIP: Aquasvět Chomutov má otevřeno celoročně.

Koupaliště Most – recenze

Od parkoviště dojdete dolů kolem hlavního vchodu do Aquaparku k dolnímu vchodu, kudy se chodí na venkovní koupaliště.

Aquadrom Most - akvapark
Aquadrom Most – akvapark

Po zaplacení vstupného dostanete na ruku pásek, jako třeba na dovolené v hotelu a kdo má zájem, může si za 20kč zakoupit pronájem šatní skříňky. To jsme využili, díky příjezdu v 10h jich bylo volných ještě dost. Na uschování oblečení a cenných věcí (mobil, peněženka) se určitě hodí, lepší než to nechávat jen na dece. Kabinky na převléknutí tu také jsou, což je ok.

Atrakce a bazény

Už když jsme se doma dívali na fotky, nás zaujal velký kbelík, který se napouští a následně vylije.

Podobný je i v Řecku na Zakynthosu v letovisku Tsilivi v tamním aquaparku.

Dále je zde malé brouzdaliště s klouzačkou pro prcky a pak velký, ale ne hluboký, bazén s širokou klouzačkou, kde bylo nejvíc narváno. I já se s dětmi sklouznul a dobré :)

Nevím, zda to bylo jen dnes, ale i když bylo ve stínu 30C, voda byla sakra studená, jen 21C. Skoro jak v Polsku u Baltu :) Ale po chvíli plavání se to dalo. O to víc jsme si vážili pobytu na dece na slunci.

Areál

Místa, kam si dát deku nebo ručník je dost, travnaté plochy i stromů je zde hodně. Je zde dost prolézaček, klouzaček nebo houpaček pro děti, takže se zabaví, i když nebudou ve vodě.

Kde se v Mostě na koupališti najíst

Je zde jeden stánek s občerstvením u hlavní budovy a dva stánky vzadu za dětskými prolézačkami.

V nabídce klasika: párek v rohlíku, sekaná v housce, vařená kukuřice, hranolky, bramboráčky, zmrzlina nebo ledová tříšť.

Pokud těmto „dobrotám“ neholdujete, doporučuji zdravější sváču z domova.

Zákaz kouření

Věc, která mě vždy spolehlivě namíchne. V horní části je několik cedulí s informací, že Zde se smí kouřit, ale že hulí všichni po celém koupališti, na to již nikdo nekouká. Občas projde „Security“, ale dotyční – hlavně ženy, cígo schovaly a pak pokračovaly dál.

TIP: Nebylo by lepší dát na více míst cedule Zákaz kouření?

Hodnocení

No, i když by se pár věcí zde dala zlepšit, hodnotím mostecký aquapark, resp. venkovní koupaliště kladně a opět sem zase někdy zavítáme. Ideálně až bude i vnitřek v provozu (od září).

Jaký je aktuální ceník za vstupné se dozvíte na webových stránkách.

Web: www.aquadrom.cz/letni-provoz

Mapa

Ubytování Most

Napsat komentář