Aquadrom Most má pěkné koupaliště


Aquadrom je aquapark v Mostě. Nyní je otevřeno pouze venkovní koupaliště, jelikož má vnitřní areál odstávku až do konce srpna 2018. Což ale vůbec nevadí, protože i venku v bazénech si užijete hodně zábavy.

Využili jsme krásného letního počasí (rozuměj vedra) a vyrazili do Mostu do akvaparku. Na webu mají informaci, že od června do srpna je vnitřní areál akvaparku (bazény, sauna, solárium) mimo provoz, což je škoda.

TIP: Aquasvět Chomutov má otevřeno celoročně.

Vevnitř jsme byli asi 2x před pár lety, venku ještě ne, tak nastal čas to zkusit (když je i u nás v Ústí na Klíši v bazénu celý červenec zavřeno). Po časté návštěvě aquaparku v Děčíně to už chtělo změnu.

Parkování

Poté, co přijedete do ulice Topolová, již z dálky uvidíte tobogány, což je dobrý orientační bod. Ale stačí i sledovat cedule Aquadrom, které vás navedou na parkoviště vedle obchodu Albert. Parkovné se neplatí, míst je také dost.

Koupaliště Most – recenze

Od parkoviště dojdete dolů kolem hlavního vchodu do Aquaparku k dolnímu vchodu, kudy se chodí na venkovní koupaliště.

Aquadrom Most - akvapark
Aquadrom Most – akvapark

Po zaplacení vstupného dostanete na ruku pásek, jako třeba na dovolené v hotelu a kdo má zájem, může si za 20kč zakoupit pronájem šatní skříňky. To jsme využili, díky příjezdu v 10h jich bylo volných ještě dost. Na uschování oblečení a cenných věcí (mobil, peněženka) se určitě hodí, lepší než to nechávat jen na dece. Kabinky na převléknutí tu také jsou, což je ok.

Atrakce a bazény

Už když jsme se doma dívali na fotky, nás zaujal velký kbelík, který se napouští a následně vylije.

Podobný je i v Řecku na Zakynthosu v letovisku Tsilivi v tamním aquaparku.

Dále je zde malé brouzdaliště s klouzačkou pro prcky a pak velký, ale ne hluboký, bazén s širokou klouzačkou, kde bylo nejvíc narváno. I já se s dětmi sklouznul a dobré :)

Nevím, zda to bylo jen dnes, ale i když bylo ve stínu 30C, voda byla sakra studená, jen 21C. Skoro jak v Polsku u Baltu :) Ale po chvíli plavání se to dalo. O to víc jsme si vážili pobytu na dece na slunci.

Areál

Místa, kam si dát deku nebo ručník je dost, travnaté plochy i stromů je zde hodně. Je zde dost prolézaček, klouzaček nebo houpaček pro děti, takže se zabaví, i když nebudou ve vodě.

Kde se v Mostě na koupališti najíst

Je zde jeden stánek s občerstvením u hlavní budovy a dva stánky vzadu za dětskými prolézačkami.

V nabídce klasika: párek v rohlíku, sekaná v housce, vařená kukuřice, hranolky, bramboráčky, zmrzlina nebo ledová tříšť.

Pokud těmto „dobrotám“ neholdujete, doporučuji zdravější sváču z domova.

Zákaz kouření

Věc, která mě vždy spolehlivě namíchne. V horní části je několik cedulí s informací, že Zde se smí kouřit, ale že hulí všichni po celém koupališti, na to již nikdo nekouká. Občas projde „Security“, ale dotyční – hlavně ženy, cígo schovaly a pak pokračovaly dál.

TIP: Nebylo by lepší dát na více míst cedule Zákaz kouření?

Hodnocení

No, i když by se pár věcí zde dala zlepšit, hodnotím mostecký aquapark, resp. venkovní koupaliště kladně a opět sem zase někdy zavítáme. Ideálně až bude i vnitřek v provozu (od září).

Jaký je aktuální ceník za vstupné se dozvíte na webových stránkách.

Web: www.aquadrom.cz/letni-provoz

Mapa

Napsat komentář