Aqualand Moravia zabaví celou rodinu


V případě, že jste s dětmi na dovolené v okolí Mikulova a Pálavy, pěkný tip na jednodenní výlet je návštěva Aquaparku Moravia, který je největší v Čr. Hned na úvod bych chtěl napsat, že jsme plánovali návštěvu už při minulé dovolené, ale to byly naše děti ještě malé.

Rovnou vám napíšu, pokud máte také prcka nebo prcky (cca do 3 let), radši sem nejezděte, budou to vyhozené peníze.

Kde Aqualand přesně leží + doprava

Najdete jej v obci Pasohlávky, ležící asi 40km jižně od Brna. Trasa autem po dálnici R52 trvá přibližně 30 minut.

Pokud byste jeli z Prahy, vzdálenost je 235km a délka jízdy 2:15h.

Pro návštěvníky z Ostravy cesta bude trvat také kousek přes 2h a 200km.

A nezapomeňme i na návštěvníky ze Slovenska, konkrétně z Bratislavy to je do Pasohlávek 120km a 1,5h jízdy.

Parkování

Příjezd je značen dobře, a jelikož je akvapark na trase z Brna do Mikulova a je hned před vodní nádrží Nové Mlýny, najdete jej snadno. Zde je video, jak sem dojedete z Mikulova.

Aqualand Moravia vstup

Vstupenky – ceník

I když jsme přijeli cca 20 minut před otevřením, ve frontě u vstupu B (který je pro lidi se vstupenkami z e-shopu) už bylo asi 50 lidí. My ale měli koupený přednostní vstup (taky přes eshop), takže jsme šli před vstup A a nikdo jiný tam nebyl ani v čas otevření.

Vstup C je pro návštěvníky bez vstupenky, zde byla fronta paradoxně menší než na „béčku“, takže pokud nechcete douho čekat, online si lístky nekupujte a zaplaťte je až na místě.

Vstupné

 • Dospělý – 999 kč
 • Dítě – 599 kč
 • Přednostní vstup – 79kč za osobu

To se rozhodně vyplatilo, protože si děti mohly užít tobogány a další atrakce bez čekání, hodinu po otevření už zde byly slušné fronty.

Pokud máte přednostní vstupenky, pak si je na samoobslužném kiosku „pípnete“ a můžete vyrazit dovnitř a nezdržovat se u pokladny. Obsluha vám dá čipové hodinky, kterými se klasicky jako v jiných aquaparcích zamyká skříňka a také se jejich prostřednictvím platí v restauraci. Nemusíte si je dobíjet na určitou částku, každé jsou přednabité na 5000 kč a to co projíte, pak při odchodu zaplatíte na pokladně.

V ceně vstupného je parkování zdarma na přilehlé parkovací zóně, použití lehátek, zázemí dětského koutku a přízemní část wellness sektoru, který obsahuje 3 relaxační bazény, odpočívárnu a wellness bar.

Zvýhodněné vstupné (sleva) je určeno pro ZTP/P, studenty do 26 let a seniory od 60 let po 15. a 17. hodině.

Zvláštní pozornost je věnována rodinám s dětmi. Rodinné vstupné zahrnuje vstup pro 2 dospělé a až 4 děti do 140cm.

Aqualand Moravia recenze

Trezor, skříňky, převlíkárna

Mnohé recenze návštěvníků na internetu popisují, že jim někdo vykradl skříňku, kde měli mobil, peněženku a další cennosti, takže pokud tomu chcete předejít a přijedete včas, kupte si trezor, který je „pod kamerami“ a máte rozhodně větší jistotu, že odejdete se vším, s čím jste přišli.

Otevírací doba

Otevírací doba aqualandu je od 9:00 do 21:00 hodin. V části Forum Romanum Wellness od 10:00 do 21:00 hodin.

Otevřeno je 365 dní v roce.

Atrakce

K dispozici v AquaMoravia je 20 vnějších a vnitřních tobogánů a skluzavek, 12 bazénů včetně dětských s vodními atrakcemi nejrůznějšího druhu, venkovní plochy a odpočinkové zóny, 2 restaurace a 4 bary.

TIP: Kryté plavecké bazény a aquaparky v Čr

Nejvíce určitě zaujmou tobogány, kterých je několik jak venku, tak i vevnitř areálu, což je super, pokud nebude zrovna slunečné teplé počasí. Bohužel kdo to nestihl se sklouznout hned, jak přijde, ten si poté vyčká pěkné fronty, od 5 minut, ale prý klidně i hodinu.

Aqualand Moravia

Divoká řeka je fajn, jedete ideálně ve 2 na kruhu a můžete si koupit cestou i pití.

Lehátka

Po celém areálu je jich dost, když nepřijdete ve 12, to své si najdete. Kousek od nich bosá stezka, zajímavé zpestření areálu.

Restaurace a jídlo

Jedna restaurace je vevnitř areálu, ale i se vstupem zvenku, pak je zde pizzerie, stánek s gyrosem – ten byl výborný (cena taky ok), stánek s hamburgery a bramborovými chipsy – taky super a ještě i stánek se zmrzlinou tu nesmí chybět. Takže hlady zde nikdo neumře.

Aqualand Moravia mapa areálu
Aqualand Moravia mapa areálu

Aqua land Moravia byl otevřen 1.8.2013. Zájem o něj je veliký a láká všechny věkové kategorie. Najdete tam, na co si jen vzpomenete, ať už jsou to různé tobogány, skluzavky, vířivky nebo dokonce místní geotermální prameny – termální voda má teplotu 46°C. Aqualand je rozdělený na dvě části a to na vnitřní a venkovní akvapark Moravia.

Kapacita

Pokud vás zajímá informace, jaká je celková kapacita „koupaliště Moravie“, tak vás jistě překvapí, že se sem vejde až 8000 návštěvníků.

Ubytování

Ubytovat se můžete přímo zde v Hotelu Aqualand Inn.

Levné ubytování u Aqualandu (aquaparku) nabízí například 7km vzdálený penzion u Havranů v Mikulově nebo Chata u Lomu.

Hodnocení

Naše „děti“ nejsou nejmenší, takže si nemohu stěžovat, že by je na nějakou atrakci nepustili, což hodnotím kladně. Hodně lidí jsem zde čekal a přesně to se naplnilo. První hodina byla super, to zde skoro nikdo nebyl a atrakce byly volné, postupem času ale fronty narůstaly a asi nikomu se nechce vždy 20 minut čekat na kruh, aby pak ještě 10 minut čekal nahoře na tobogánu, než bude moct půl minuty jet.

Byli jsme zde 4.7. v pondělí, takže lidí zde podle tohoto data mělo být co nejméně. Nedovedu si představit, jak to zde vypadá v neděli nebo ve státní svátky, když je venku 30C.

Takže můj závěr recenze je takový, jak se říká, jednou stačilo.

Web: www.aqualand-moravia.cz

Související:

1 komentář u „Aqualand Moravia zabaví celou rodinu“

 1. Moravu milujeme, ale tento AQUALAND MORAVIA a jeho vedení jí dělá velkou ostudu!

  Existují levnější a pro zákazníky příjemnější místa. Stejně drahé Čestice máme za rohem a nabízejí nesrovnatelné služby a množství zábavy! Nikdy jsme neměli s ničím problém. Zde problémy již od počátku. Předražené vstupné, fronty na vše! Dětské čipy nefungují na nic, ani na skříňku, musíte se vejít do té Vaší. Pokud čip ztratíte, velká pokuta! Pokud Vás lákají nádherné tobogány z fotografii na jejich webových stránkách, realita Vás naprosto znechutí. Atrakce jsou naprosto nepoužitelné. Je nutné vystát frontu na kruh, bez kterého se nemůžete sklouznout, což je 20-30 minut na jednu jízdu. Pak stojíte znovu. Pokud chcete jezdit rychleji, musíte si zaplatit za přednostní půjčení nebo využít tobogány, na které nejsou potřeba. Ty jsou myslím 3. A po jejich sjetí zjistíte, že jsou ve strašném stavu, cítíte každou spáru a příště již nejedete. Na většinu tobogánů děti nepustí! Ani není povoleno jezdit s dětmi. Havarijní stav, kape voda ze stropu. Předražené jídlo a pití! Neužijete si ani klid a relax, protože Vám rozhlas každou chvíli připomíná, že za chvíli začne nějaká atrakce. Bazén s vlnobitím pouštěn pouze na 5 minut! Doplatkové pokladny, které z Vás vyždímají další nemalé peníze, fungovaly jen dvě a musíte čekat další frontu, abyste mohli vůbec odejít. Ano můžete použít samoobslužné na kartu, nicméně to vyjde nastejno. Jediné co bylo v pořádku je šatna a úklid šaten.

  „FAMILY UNFRIENDLY“! Rodinné vstupné pouze 2+1! Každé další dítě za příplatek. A tak se částka pro běžnou čtyřčlennou rodinu v šplhá na krásných 1848,-Kč pouze zastup.

  POZOR! NEDOPORUČUJI VYUŽÍT ZAKOUPENÍ LÍSTKŮ PŘES E-SHOP! Pokud si koupíte vstupné přes jejich e-shop, dostane informaci od kdy jsou vstupenky platné. Nikoliv, kdy končí jejich platnost! Tato informace je uvedena pouze miniaturním písmem u čárového kódu, jinde ne! Peníze Vám již NIKDY NEVRÁTÍ! A to ani když je nemůžete využít ze zdravotních důvodů! Vaše peníze si ponechají. Při jednání se zaměstnanci narazíte na naprostou aroganci, ignoraci a nezájem. Přestože nám bylo na pokladně přislíbeno, že vstup v hodnotě 1196,-Kč reklamují a na místě jsme zakoupili nové vstupné v hodnotě 1648,-, nám peníze odmítli vrátit. Jsem znechucená jejich jednáním. Klamou zákazníky a používají nekalé obchodní praktiky. Budu dávat podnět na ČOI.

  Nemohu nikomu doporučit. Za nás naprostá nespokojenost a veliké zklamání! V bazénu si nezaplavete, na tobogánech se sklouznete jednou. Za nás ROZHODNĚ POSLEDNÍ NÁVŠTĚVA!

Napsat komentář