Aquapark Děčín můžete navštívit po celý rok


Hledáte dobré koupaliště, kam na výlet, když je hezky, ale i když prší? Do Děčína můžete vyrazit celoročně a rozhodně budete spokojeni. Začali jsme sem jezdit před pár lety, přestože bydlíme v Ústí nad Labem.

Aquapark Děčín recenze

V Děčíně problém s tím, kam a kde se vykoupat řešit nemusí, tamní aqua park bude vyhovovat všem a potom, co jsem zde potkal i pár známých z Ústí, bylo jasné, že sem nejezdíme sami :)

Aquapark Děčín 7

Děčín aquapark foto galerie

Aquapark Děčín 8

Ceny jsou rozdílné, zda budete celý den pouze ve venkovním areálu, nebo využijete možnosti vykoupat se vevnitř, kde je například i vířivka.

Aquapark Děčín 1

Z vnitřního krytého bazénu máte automaticky povolen vstup i do venkovního areálu, obráceně to nejde.

Aquapark Děčín 9

Proti minulým rokům je zde změna v účtování ceny, vevnitř platíte při vstupu dospělý 35kč / 30min a další čas, který zde strávíte, se Vám vyúčtuje po odchodu. Děti platí 30kč / 30 min a také doplatí pak.

Aquapark Děčín 2

Každý návštěvník dostane čip, díky kterému lze procházet turniketem ven / dovnitř do krytého bazénu a také jej lze nabít a platit s ním v místních kioscích, takže není nutné nosit hotovost, což oceňuji jako velmi dobrý nápad.

Pro ukázku přikládám účet – ceník, platili jsme 730kč, záloha na každá čip je 100kč, takže Vám je při odchodu vrátí, ale odečtou za dobu zde strávenou, my zde byli cca 3 hodiny a vrátili nám cca 350kč, za jídlo jsme utratili asi 60kč.

Aquapark Děčín účtenka

Takže v porovnání s jinými aquaparky to vychází podstatně levněji, a také zde není hlava na hlavě, venku sice odpoledne může být zaplněno, ale proto je dobré mít i „vnitřek“, zde bylo návštěvníků pár, hlavně rodiny s dětmi.

Otevírací doba děčínského aquaparku:

Během letních prázdnin od 1.7. do 31.8. je otevřeno 9-21h
Po zbytek roku od 1.9. do 30.6. pak 10-20h

V areálu vnitřním jsou 2 malé bazény pro děti, 2 vířivky, jeden plavecký bazén a 2 tobogány. Lze proplavat i ven do „divoké řeky“ resp. bazénu kde můžete plavat dokola :)

Aquapark Děčín 4

Šatny jsou v areálu také velké, věci si lze za vratných 10kč uzamknout v jedné z mnoha skříněk.

Aquapark Děčín tobogány

Jsou zde celkem 3, na jednom se jezdí na nafukovacím kruhu, který si vyzvedenete pod schody, ty pak vyjdete a vpravo nasednete na žlutý tobogán až se rozsvítí zelená na semaforu a pofrčíte dolů. Je to celkem jízda. Bez toho kruhu se zde jezdit nesmí, tak pozor na to.

Druhý žlutý tobogán je až nahoře, jízda trvá dle váhy jezdce a plavek, které máte na sobě :) Nejlepší čas se mi povedl cca 13 sekund, dole je tabule s výsledky, tak můžete porovnávat.

Největší adrenalin je na tobogánu červeném, ten je sice nejkratší, ale o tom víc to na něm sviští. Podívejte se na video, jak jsem tobogány i celý aquapark natočil.

Aquacentrum Děčín – venkovní část

Venkovní koupaliště je z poloviny travnaté a zbytek „betonové“, bazén s malou klouzačkou pro prcky je zde jeden, další pro větší děti jsou 2 se dvěma klouzačkami a plavecké bazény jsou zde nově celkem 3.

Aquapark Děčín 10

Restaurace

Hladem zde rozhodně trpět nebudete, můžete se najist buď v malé „jídelně“ hned vedle vchodu, nebo u několika stánků.Zaplatíte čipem, jak už jsem psal, ten si dobijete na pokladně. Výber jídel zde je klasický jako na jiných místech, řízek, párek v rohlíku či langoš je taková klasika, kofola zde vždy potěší. Dobré je to, že s jídlem můžete sedět jak vevnitř, tak i venku „za rohem“ na sluníčku.

My jsme zde spokojeni vždy, a proto sem rádi jezdíme, i když to je z Ústí 30km.

Web: http://www.aquaparkdecin.cz

Fotky nejsou moje, ale velké poděkování patří Lukáši Fabiánovi, který aquapark Děčín nafotil a dovolil je zde zveřejnit.

Podívejte se na video, kudy autem do tohoto aquaparku

Další koupání v okolí

Plavecký areál Klíše v Ústí je také otevřen a doporučuji i vám sem vyrazit. Další koupaliště v Brné je v letním období opravdu narvané k prasknutí, takže to taky nepřipadalo v úvahu. Kdo chce ušetřit nebo má rád přírodní koupaliště, může v okolí Ústí vyrazit na nově otevřenou Miladu, případně do Chlumce k rybníku nebo na Varvažov.

A abych nezapomněl, rád navštívím i koupaliště v Litoměřicích jakožto tamní rodák, to jsem také na webu popisoval.

Nový aquapark mají i Teplice, voda i vzduch zde mají 33C, takže v zimě na prohřátí super. A pěkný je také chomutovský Aquasvět.

Napsat komentář