Aquapark Děčín můžete navštívit po celý rok


Hledáte dobré koupaliště, kam na výlet, když je hezky, ale i když prší? Aquapark Děčín můžete navštívit celoročně a rozhodně budete spokojeni. Začali jsme sem jezdit před pár lety, přestože bydlíme v Ústí nad Labem.

Aquapark Děčín recenze

V Děčíně problém s tím, kam a kde se vykoupat řešit nemusí, tamní aqua park bude vyhovovat všem. Potom, co jsem zde potkal i pár známých z Ústí, bylo jasné, že sem nejezdíme sami :)

Aquapark Děčín

Fotogalerie

Pokladna u vstupu

Ceny jsou rozdílné, zda budete celý den pouze ve venkovním areálu, nebo využijete možnosti vykoupat se vevnitř, kde je například i vířivka.

Bazén pro malé děti

Z vnitřního krytého bazénu máte automaticky povolen vstup i do venkovního areálu, obráceně to nejde.

Areál venkovního koupaliště v Děčíně

Další bazén v aquaparku Děčín

Každý návštěvník dostane čip, díky kterému lze procházet turniketem ven / dovnitř do krytého bazénu a také jej lze nabít. Platit s ním ,ůžete v místních kioscích, takže není nutné nosit hotovost, což oceňuji jako velmi dobrý nápad.

V porovnání s jinými aquaparky to vychází podstatně levněji, a také zde není hlava na hlavě. Venku sice odpoledne může být zaplněno, ale proto je dobré mít i „vnitřek“, zde bylo návštěvníků pár, hlavně rodiny s dětmi.

Otevírací doba děčínského aquaparku:

Během letních prázdnin od 1.7. do 31.8. je otevřeno 9-21h
Po zbytek roku od 1.9. do 30.6. pak 10-20h

V areálu vnitřním jsou 2 malé bazény pro děti, 2 vířivky, jeden plavecký bazén a 2 tobogány. Lze proplavat i ven do „divoké řeky“ resp. bazénu kde můžete plavat dokola :)

Vstup na tobogány

Šatny jsou v areálu také velké, věci si lze za vratných 10kč uzamknout v jedné z mnoha skříněk.

Tobogány

Jsou zde celkem 3, na jednom se jezdí na nafukovacím kruhu, který si vyzvedenete pod schody, ty pak vyjdete a vpravo nasednete na žlutý tobogán až se rozsvítí zelená na semaforu a pofrčíte dolů. Je to celkem jízda. Bez toho kruhu se zde jezdit nesmí, tak pozor na to.

Druhý žlutý tobogán je až nahoře, jízda trvá dle váhy jezdce a plavek, které máte na sobě :) Nejlepší čas se mi povedl cca 13 sekund, dole je tabule s výsledky, tak můžete porovnávat.

Největší adrenalin je na tobogánu červeném, ten je sice nejkratší, ale o tom víc to na něm sviští. Podívejte se na video v úvodu článku, jak jsem tobogány i celý aquapark natočil.

Aquacentrum Děčín – venkovní část

Venkovní koupaliště je z poloviny travnaté a zbytek „betonové“, bazén s malou klouzačkou pro prcky je zde jeden, další pro větší děti jsou 2 se dvěma klouzačkami a plavecké bazény jsou zde nově celkem 3.

Aquapark Děčín 10

Restaurace

Hladem zde rozhodně trpět nebudete, můžete se najist buď v malé „jídelně“ hned vedle vchodu, nebo u několika stánků.Zaplatíte čipem, jak už jsem psal, ten si dobijete na pokladně. Výber jídel zde je klasický jako na jiných místech, řízek, párek v rohlíku či langoš je taková klasika, kofola zde vždy potěší. Dobré je to, že s jídlem můžete sedět jak vevnitř, tak i venku „za rohem“ na sluníčku.

My jsme zde spokojeni vždy, a proto sem rádi jezdíme, i když to je z Ústí 30km.

Webové stránky

Fotky nejsou moje, ale velké poděkování patří Lukáši Fabiánovi, který aquapark Děčín nafotil a dovolil je zde zveřejnit.

Podívejte se na video, kudy autem do tohoto aquaparku

Mapa