Aquapark Děčín můžete navštívit po celý rok

Hledáte dobré koupaliště, kam na výlet, když je hezky, ale i když prší? Do Děčína můžete vyrazit celoročně a rozhodně budete spokojeni. Začali jsme sem jezdit před pár lety, přestože bydlíme v Ústí nad Labem.

Zde jediná krytá hala na Klíši je v rekonstrukci a ještě dlouho bude.

Aktuálně: Plavecký areál Klíše v Ústí je již otevřen, byli jsme zde (v dubnu 2016) a doporučuji i vám sem vyrazit.

Další koupaliště v Brné je v letním období opravdu narvané k prasknutí, takže to taky nepřipadalo v úvahu. Kdo chce ušetřit nebo má rád přírodní koupaliště, může v okolí Ústí vyrazit na nově otevřenou Miladu, případně do Chlumce k rybníku nebo na Varvažov.

A abych nezapomněl, rád navštívím i koupaliště v Litoměřicích jakožto tamní rodák, to jsem také na webu popisoval.

Plavecký areál Děčín

V Děčíně problém s tím, kam a kde se vykoupat řešit nemusí, tamní aqua park bude vyhovovat všem a potom, co jsem zde potkal i pár známých z Ústí, bylo jasné, že sem nejezdíme sami :)

Byli jsme zde minulý týden, takže info je aktuální.

Foto galerie

Ceny jsou rozdílné, zda budete celý den pouze ve venkovním areálu, nebo využijete možnosti vykoupat se vevnitř, kde je například i vířivka. Z vnitřního krytého bazénu máte automaticky povolen vstup i do venkovního areálu, obráceně to nejde.

Proti minulým rokům je zde změna v účtování ceny, vevnitř platíte při vstupu dospělý 35kč / 30min a další čas, který zde strávíte, se Vám vyúčtuje po odchodu. Děti platí 30kč / 30 min a také doplatí pak.

Každý návštěvník dostane čip, díky kterému lze procházet turniketem ven / dovnitř do krytého bazénu a také jej lze nabít a platit s ním v místních kioscích, takže není nutné nosit hotovost, což oceňuji jako velmi dobrý nápad.

Pro ukázku přikládám účet – ceník, platili jsme 730kč, záloha na každá čip je 100kč, takže Vám je při odchodu vrátí, ale odečtou za dobu zde strávenou, my zde byli cca 3 hodiny a vrátili nám cca 350kč, za jídlo jsme utratili asi 60kč.

Aquapark Děčín účtenka

Takže v porovnání s jinými aquaparky to vychází podstatně levněji, a také zde není hlava na hlavě, venku sice odpoledne může být zaplněno, ale proto je dobré mít i „vnitřek“, zde bylo návštěvníků pár, hlavně rodiny s dětmi.

Otevírací doba děčínského aquaparku:

Během letních prázdnin od 1.7. do 31.8. je otevřeno 9-21h
Po zbytek roku od 1.9. do 30.6. pak 10-20h

V areálu vnitřním jsou 2 malé bazény pro děti, 2 vířivky, jeden plavecký bazén a 2 tobogány. Lze proplavat i ven do „divoké řeky“ resp. bazénu kde můžete plavat dokola :)

Šatny jsou v areálu také velké, věci si lze za vratných 10kč uzamknout v jedné z mnoha skříněk.

Venkovní koupaliště je z poloviny travnaté a zbytek „betonové“, bazén s malou klouzačkou pro prcky je zde jeden, další pro větší děti jsou 2 se dvěma klouzačkami a plavecké bazény jsou zde nově celkem 3.

Hladem zde rozhodně trpět nebudete, můžete se najist buď v malé „jídelně“ hned vedle vchodu, nebo u několika stánků.

My jsme zde spokojeni vždy, a proto sem rádi jezdíme, i když to je z Ústí 30km.

Web: http://www.aquaparkdecin.cz

Fotky nejsou moje, ale velké poděkování patří Lukáši Fabiánovi, který je nafotil a dovolil je zde zveřejnit.

Ubytování Děčín

Ubytování v Děčíně

Sdílejte článek s přáteli
  • 5
  •  
  •  
  •  
By |2019-03-20T15:03:05+02:00Červenec 13th, 2015|Koupaliště a aquaparky|

Napsat komentář