Aquapark na Kefalonii v Řecku je u hotelu Ionian Sea


Řecká Kefalonie má jeden aquapark, o kterém moc lidí neví, ale protože já jsem člověk zvídavý a když vím, tak povím, zde popíšu, kde water park najdete, kolik stojí vstup a co zde na vás čeká.

Protože jsme za 3 dny stihli projet celý ostrov, byli na severu, jihovýchodě i v centrální části, říkal jsem si, kam ještě zavítat. Skoro všechny známé pláže na Kefalonii jsme navštívili a jediná známá, kde jsme nebyli, je Platia Amos. Ta má ale pár let zřícené schody a nedá se tam dostat, takže asi ani nemělo cenu tam jezdit.

Naštěstí nedaleko hotelu Cephalonia Palace Funtazie klub je hotel Ionian Sun ve kterém je akvapark. Sice se o něm skoro nikde nepíše, ale zkusil jsem poslat e-mail, zda se tam nedá zajít, i když nejsme ubytování v tamním hotelu a za cca 4 hodiny přišla odpověď, že to není problém a vstup že je 5€ za osobu.

Aquapark Kefalonia Řecko

Takže bylo rozhodnuto a vyrazili jsme.

Najdete jej na jihu poloostrova Paliki, necelých 10 km od hotelu Cephalonia palace, vedle hotelu Ionian Sun.

Zaparkovat se dá hned vedle a vstup je z pravé strany (na obrázku).

Aqua park Kefalonia - parkování

My šli zprava a „díky tomu“ obešli celý hotelový komplex a museli se zeptat na recepci na druhé straně areálu, kudy že se jde do aquaparku. Tak neudělejte stejnou chybu a jděte od auta „dolů“ a pak doprava kolem „sprchy na nohy“, vstup je hned naproti.

Aqua park Kefalonia - vchod

Ceník – vstupné

Platí se 5€ za osobu, sleva ne děti zde není. Hosté zdejšího hotelu mají pravděpodobně vstup zdarma.

Na ruku dostanete tento pásek, aby bylo jasné, že jste platili a řekl bych, že si poté můžete jít i zaplavat do dalších hotelových bazénu, no nezkoušeli jsme, byli jsme jen v akvaparku.

Vstup do aquaparku Ionian Sun Kefalonia

Pokud jste někdo v hotelu Ioanis Sun byl, můžete mi napsat a tyto informace doplnit, díky.

Otevírací – provozní doba

10 – 18h denně

Water park – recenze

Tento vodní park není moc velký, na to je třeba upozornit. Jeho hlavním lákadlem jsou 4 tobogány, 2 otevřené, 2 zavřené a jedna široká klouzačka.

Jak vidíte, přišli jsme ještě před otvíračkou, že ani voda z tobogánů a klouzačky netekla :)

Aquapark Kefalonie Řecko

Ale díky tomu se můžete podívat na tyto fotky téměř bez lidí, což já osobně mám radši, než mezi lidmi na jiných webech hledat „objekt“ fotky.

Bazén je spíše pro menší děti, hlubší část je vždy u dojezdu z klouzačky. Pokud se ale chcete během „dopoledne“ vyblbnout, je to super místo. Lehátek je dost, celkem i ve stínu pod olivami, takže kdo se nebude klouzat, ten si může užít třeba zdejší celkem rychlý hotelový internet zdarma. Ten jel poměrně slušně na rozdíl od toho v našem Cephalonia hotelu. Heslo jsem opět zjistil jednoduše pomocí aplikace WifiMap, a abyste jej nemuseli případně hledat, není složité, jako jinde v Řecku – 12345678.

WC zde samozřejmě nechybí, stejně tak i malý „kiosek“ s občerstvením, pokud nebudete mít vlastní zásoby, můžete si zde něco málo na zub koupit – na fotce vlevo vzadu.

Aqua park Kefalonie Řecko

My sem jeli hned po snídani a na oběd jsem zase byli v hotelu, takže 2 hodinky stačily. Klouzali se jak tátové, tak i jejich děti, já dal 4 z 5 tobogánů :) Ten žlutý je super, tam jsme byli několikrát.

Tobogan - Water park Kefalonia

My zde strávili 2 hodiny. Pokud to sem tedy nemáte daleko a ideálně trávíte dovolenou na poloostrově Paliki, určitě návštěvu water parku Ioanis Sun doporučuji.

Water park Kefalonia Greece

Pár metrů od hotelu je i písčitá pláž Meltemi, tam jsem také zašel udělat pár fotek.

Pláž Meltemi - Kefalonie

No moc mě nenadchla, Xi beach s červeným pískem je určitě hezčí.

Řecko Kefalonia – dovolená a zájezdy