Aquapark Olomouc

Když vám počasí na dovolené nebude přát a přesto budete chtít děti zabavit, není lepší volba, než vyrazit do aquaparku. Těch větších v olomouckém kraji moc není, proto prakticky jediná volba je ten přímo v krajském městě.

Parkování

Olomoucký aquapark  najdete vedle obchodního centra, kde je opravdu velké parkoviště. Díky tomu není třeba řešit, kde auto nechat, místa tu asi bude vždy dost.

Otevírací doba

  • Denně 9 – 21h

Olomouc aquapark

Když sem pojedete poprvé stejně jako naše rodina, možná pro vás bude trošku chaotické kudy k recepci. Ale stačí vyjít po schodech do 1.patra a zde jsou 2 pokladny, kde se dá zaplatit vstupné. Rodiny s 2  menšími dětmi mají lepší ceny, u nás už jsme téměř 3 dospělí, takže platíme víc.

Lze si vybrat vstup na 1,5 hodiny nebo hodiny 3. Možná si řeknete, že to je dost času, ale nám ty tři hodiny utekly opravdu rychle, navíc když venku není zrovna vlídné počasí, budete rádi, že jste tady pod střechou.

Aquapark Olomouc

Každý návštěvník dostane na ruku čipové hodinky, to už dnes je standard téměř ve všech českých aquaparcích, někde je možné si přednabít kredit na jídlo do restaurace, zde to tak není, každý tam má limit 1000kč na jídlo a toto se pak vyúčtuje při odchodu.

Šatny jsou společné a odtud pak jdete rovnou ke skříňce, jejíž číslo budete mít na účtence, tak si ji dobře uschovejte. Skříňka se otevře tak, že z boku celé řady je panel, kde nejdřív vpravo stisknete tlačítko a pak vlevo přiložíte hodinky. Kdo to zde dělal nevím, u nás v Ústá nad Labem to je logičtější, vlevo zmáčknu a pak vpravo přiložím hodinky. Zprava doleva to je snad jen v arabských zemích ne?

Od skříňky jdete do sprchy a pak do vnitřního areálu akvaparku. Hned vás asi upoutají 2 sauny (páry), studený bazén na ochlazení, dále vířivka, divoká řeka a nás sem nejvíc táhly tobogány. Na žlutém se dá jezdit na nafukovacím kruhu, ale i bez něj, tobogán červeno bílý je pro větší odvážlivce, protože na konci jízdy z něj „vypadnete“ dolů do vody.

Na videu od mého syna to je dobře vidět, sám jsem si na toto opravdu netroufal :)

Když přijdete včas, budou zde volná i lehátka, když ne kolem bazénu, tak po příchodu jděte doleva po schodech a zde jich je asi 30. Volná byla ještě ve 12h, byli jsme tu cca od půl 11 v týdnu.

Z vnitřní části areálu lze proplavat do venkovní části, kde je další tobogán, plavecký bazén i bazén relaxační s masážními tryskami. Bohužel jsme tu byli v době, kdy nebylo právě letní počasí (i když byl červenec) a tak jsme si s ženou rychle zaplavali pár bazénů v ne moc teplé vodě a zase šli zpět dovnitř, kde dováděly děti snad celé ty 3 hodiny na tobogánech :)

Když přišel čas na jídlo, vyrazili jsme do zdejší restaurace. Mají tu klasiky jako všude jinde, můžete si ale objednat i několik hotovek z restaurace, které je přístupná „zvenčí“.

Hodnocení

Návštěvu zde hodnotím kladně, je to asi jediný pořádný aquapark v dosahu 100km, takže i když nám cesta trvala z Jeseníků déle než hodinu, určitě se vyplatilo den strávit takto.

Ubytování Olomouc