Aquapark Uherské Hradiště zabaví malé i velké


Aquapark Uherské Hradiště patří mezi ty nejlepší na Moravě, tak bylo jasné, že to sem také přijedeme zkontrolovat, co je na tom tvrzení pravdy.

Aquapark Uherské Hradiště

Parkování

Parkoviště náměstí Míru najdete poblíž sportovní haly v ulici Sokolovská, cena je 20kč na celý den, takže není co řešit. Je to ke vstupu asi 300 metrů.

Aquapark Uherské Hradiště - vstup

Restaurace

Na stejném patře je restaurace, a jelikož byl v době našeho příjezdu čas oběda, hned jsme sem zašli. Výběr jídel celkem velký, mají i denní menu – 2 jídla, takže si vyberete určitě také. Je možné se najíst i vevnitř a také ve venkovní části, kde je několik stánků s občerstvením.

Aquapark UH recenze

Pokladna je hned vedle restaurace a funguje to zde jako v jiných aquaparcích a krytých plaveckých bazénech v Čr. Dostanete čipové hodinky na ruku, pomocí kterých „procházíte“ areálem a také si zamknete / odemknete šatní skříňku.

Lze si koupit jen vstup do vnitřního areálu nebo pouze do venkovního, ale kdo má zaplacený „vnitřek“, může i ven, opačně ne.

Co na vás čeká ve vnitřní části:

  • Plavecký bazén o délce 25 metrů
  • 2 tobogány – na jednom z nich se jezdí na gumových raftech po 1 nebo ve 2 (druhý se jmenuje černá díra, takže je jasné, jak asi vypadá)
  • Divoká řeka
  • Bazén pro menší děti s klouzačkou

Venkovní koupaliště nabízí:

  • Termální bazén
  • Klouzačky
  • 2 bazény
  • Velkou kouli v malém bazénu, na kterou se jen tak nedá vylézt, to je hodně dobré

Ve vnitřní části je dost lehátek podél bazénů, takže kdo přijede včas, má štěstí a bude je mít volné. Po 12 hodině už byly všechny obsazené a to jsme zde byli v týdnu, ne o víkendu, kdy zde musí být návštěvnost mnohem větší.

Venku je dostatek travnatých ploch i pár stromů, kde se můžete schovat před sluncem. V den naší návštěvy bylo snad 40C na sluníčku, takže se stín hodil.

Aquapark Uherské Hradiště - tobogány a venkovní koupaliště

Otevírací doba

  • akvapark 8 – 21:30h v letní sezoně
  • venkovní areál 9 – 19:30h

Ceník

Jelikož je areál aquaparku rozdělen na 4 zóny, ceny se podstatně liší. Aktuální vstupné najdete na webových stránkách.

Web: www.aquapark-uh.cz

Dobré je to, že na webu mají i webkamery venkovního, zábavního i plaveckého bazénu, takže se můžete online podívat, jaká je obsazenost a rozhodnout se, zda vyrazit nebo ne. Nám se zde líbilo moc, počasí bylo prima (pršelo až později – viz mrak u tobogánu), lidí tak akorát a jídlo nám chutnalo, to je základ :)