Aquarium Pula Chorvatsko – recenze

Chorvatsko patří k nejnavštěvovanějším destinacím především v letní sezóně, přičemž jedno z nejznámějších měst Istrie – Pula – se pyšní kromě romantického kolosea také mořskými akvárii. Ta jsou vybudována v bývalé pevnosti Fort Verudela a jsou tedy vhodná k návštěvě za každého počasí.


V parných letních dnech je zde příjemný chládek a naopak deštivé počasí také není překážkou. K pevnosti lze bez problému dojet autem a v krámku, kde návštěvník zároveň zaplatí vstupné, můžeme nalézt široký výběr suvenýrů.

Mořské akvárium Pula Chorvatsko

Mořské akvárium Pula

Celá prohlídka se rozprostírá na několika podlažích. K vidění jsou zde různé druhy mořských i sladkovodních ryb, chobotnice a medúzy, mořští koníci, hvězdice i zástupci z řad obojživelníků. Absolutní senzací jsou pak akvária se žraloky.

Mořské akvárium Pula Chorvatsko 3

Velice zajímavá jsou také akvária rozdělená na jednotlivé komory, přičemž v každé z nich můžeme pozorovat jedno vývojové stádium sépie. Připraveny jsou také mikroskopy pro pozorování připravených vzorků. Krom jiného se Aquarium Pula pyšní také programem na záchranu mořských želv. I tyto zachráněné želvy, které se ochranáři pokusí vypustit zpět do volné přírody, jsou zde k vidění.

Mořské akvárium Pula Chorvatsko 2

I přesto, že drtivou většinu zde tvoří mořská akvária, jsou zde k vidění také terária se zástupci chameleonů, gekonů, agam či leguánů. Veškeré informace jsou zpracovány v přehledných informativních cedulích, především pak v části věnované právě ochraně mořských želv.

Návštěvu Aquaria v Pule můžu vřele doporučit také rodinám s dětmi, pro které budou expozice bezesporu velice zajímavé a poučné, při návštěvě s menšími dětmi však doporučuji využít dětských nosítek vzhledem k tomu, že celá prohlídka  – jak již bylo zmíněno na začátku – je vytvořena v bývalé pevnosti a některé uličky jsou zde opravu úzké, průjezd kočárku znemožní plynulý přesun ostatních návštěvníků a mohou se tvořit fronty.

Konec prohlídky je završen východem z pevnosti na vrchol a výhledem na širé okolí tvořené malebným přístavem a krásnou přírodou.

Ubytování v Pule

Související:

Napsat komentář