Aquasvět Chomutov – prima aquapark pod Krušnými horami

Aquasvět v Chomutově je další aquapark, který jsme letos navštívili během naší rodinné tour po akvaparcích a koupalištích a proto na vás jako vždy čeká recenze plná informací, které jinde nenajdete.


To je pravda, protože když jsem hledal den před návštěvou to, co asi zajímá každého rodiče nebo hladového tatíka, na webu chomutovského akvaparku jsem opravdu vše nenašel a ani jiné weby nemají doplňující informace, takže je načase vše popsat, abyste nemuseli hledat jinde a stačilo vám před návštěvou aquasvěta pouze přečíst tento článek.

Autem do Chomutova

Cesta autem z Ústí nad Labem do Chomutova je pohodová a za hodinku jste tam. Jezdíme „vrchem“ přes Teplice, o víkendu to je rychlejší a navíc o skoro 10km kratší. Z Mostu se aktuálně nedá jet přímo na Chomutov, ale musíte odbočit na Litvínov a poté se napojíte u Komořan na původní silnici. Pozor na to, vypadá to, že u Mostu se ta silnice bude opravovat ještě hodně dlouho. Při cestě zpět se ale dá jet v pohodě kolem autodromu.

Parkování  u Aquasvěta

Tak veliké parkoviště u aquaparku jsme ještě neviděli. Ale je to hlavně z toho důvodu, že naproti přes ulici je hokejový stadion. Míst zde je ale opravdu dost a zaparkujete zdarma.

Aquasvět Chomutov - aquapark 6

Otevírací hodiny – provozní doba

  • Denně 9 – 21 h

Ceník – vstupné

Je mnoho kombinací vstupného, proto doporučuji mrknout na oficiální stránky a podle počtu osob a dětí zjistit konkrétní cenu.

My jsme rodina 2+2 a za 2 hodiny platili 320 kč. Pokud zde budete hodiny 3 v této sestavě, pak platíte jen 20kč navíc – 340 kč.

Aquasvět Chomutov – recenze

Tento akvasvět funguje podobně jako Aquadrom v Mostě (ten má ale navíc i venkovní koupaliště). Po zaplacení vstupného dostanete čipové hodinky, kterými zamykáte i odemykáte šatní skříňku, případně u pokladen skříňky na cennosti. Využili jsme je také a jsou zdarma (jinde musíte mít často minci 10 kč – např. v Ústí n.L. na Klíši).

Dobíjet si tyto hodinky na určitou částku, podobně jako v Akvaparku v Děčíně, nemusíte, protože v Chomutově jsou každé nabité na 400kč a při odchodu doplatíte potřebnou částku, třeba za útratu v restauraci. To popíšu níže.

Od recepce je nejen pěkný výhled na skoro celý akvapark, ale také tudy musíte sejít do přízemí. Zde se převléknete a trošku „bludištěm“ přes sprchy dojdete do hlavní „místnosti“.  Naše děti zaujala nejvíc vířivka, ale její teplota 36C nebyla na dlouhé posedávání, takže jsem se vydali dál prozkoumávat areál. Je zde divoká řeka, ta nesmí chybět nikde, poté malý bazén se skluzavkou pro prcky a na druhé straně velká klouzačka. Tam jsme se vyřádili dost :)

Aquasvět Chomutov - aquapark 2

A co by to bylo za aquapark, kdyby tam chyběl tobogán. Nebojte, zde jsou dokonce dva, na jednom (modro-žlutém) se jezdí buď klasicky po zadku nebo na gumové podložce (s ní to prý jede rychleji jak říkal plavčík) a na druhém tobogánu (oranžovém) se jezdí na gumových kruzích, ty jsme si užili dost v aquaparku v Bulharsku. Takže řekl bych zábavy ažaž pro celou rodinu.

Navštivte: Podkrušnohorský zoopark Chomutov – největší zoo v ČR

Tobogány uvidíte už při příjezdu k akvaparku.

Aquasvět Chomutov - aquapark 5

Plavecký bazén

Protože se s manželkou snažíme i trošku hýbat, když už jsme „u vody“, dáme si vždy pár bazénů (dnes já jen 20 a manželka skoro 2x tolik). Krytý plavecký bazén tu je také, má 8 drah, délku 25 metrů a plave se v něm parádně.

Rozhodně potěší i teplota vody nejen v těch „dětských“ bazénech, ale i v plaveckém, protože třeba v Teplicích v aquacentru bylo v areálu hodně teplo, ale ten plavecký byl celkem studený.

Restaurace

Kdo řeší, kde se v Chomutově v Aquasvětě najíst, pak pro vás mám dobrou zprávu, jídla tu mají dost.

Restaurace je vedle dětského bazénku a není problém sem zajít i v mokrých plavkách. Zde vpravo (mimo obraz).

Aquasvět Chomutov - aquapark 3

Pokud si přivezete vlastní jídlo, pak si jej také můžete sníst právě zde, nikde nebylo psáno, že to je zakázané, jako to je psané v některých akvaparcích.

Nabídka dne:

  • Párek v rohlíku
  • Párek na tácku
  • Smažené cibulové kroužky
  • Hamburger
  • Langoše
  • Krokety

Dětské menu + pití

  • Kuřecí nugetky plus hranolky

Menu + pití

  • Kuřecí stripsy a hranolky
  • Smažená ryba a rösti

No, škoda že neměli salát nebo něco zdravějšího, ale zkusil jsem rybu a byla dobrá. Ceny jsou celkem v normě.

Video

Hodnocení

Nejlepší výlety jsou ty, které dlouho neplánuji a protože dnes pršelo, tak navštívit aqasvět byla jedna z možností a ten v Chomutově je opravdu parádní, takže za mě doporučuji.

Aquasvět Chomutov - aquapark 4

Ubytování v Chomutově

Napsat komentář