Aquaworld – Aquapark Lipno nad Vltavou


Aquapark na Lipně jsme plánovali navštívit, když nebude pěkné počasí. To se splnilo, takže jsme se do akvaparku vydali a díky tomu zde je opět moje recenze.

Aquaworld Lipno

Aquaworld Aquapark- Lipno nad Vltavou

Parkování

Lipno nad Vltavou má jedno velké parkoviště pod lanovkou, takže pokud plánujete více aktivit, doporučuji auto nechat tam a pak jen tunelem projít k aquaparku. My jsme se jeli jen vykoupat, takže jsem auto nechal přímo u bazénu, zde je cca 50 volných míst zdarma. Doporučuji ale přijet včas, dokud je místo, jinak kolem 12h už bylo vše obsazeno. Vedle je Marina Lipno, také oblíbené místo, takže je logické, že tu je plno.

Aquapark- Lipno - parkování

Otevírací – provozní doba

  • Denně 10 – 21h

Ceník – vstupné

Aktuální ceník vstupného najdete zde.

Vstupenky jsme si koupili na 2 hodiny, což je čas tak akorát „do oběda“.

Aquapark Lipno nad Vltavou – recenze

Po zaplacení vstupného dostane každý čipové hodinky, kterými pípnete u vstupu a sejdete po schodech do přízemí, kde jsou šatny. Jsou oddělené a stejně tak i sprchy, ale nebojte, u bazénu se potkáte celá rodina. Šatní skříňka je na 10kč, takže na to pamatujte, ale milá obsluha vám desetikorunu kdyžtak „rozmění“.

Nečekejte velké aquacentrum, jako jsou jinde v Čr, zde by na to asi ani nebylo místo. Ale vůbec to nevadí, že tady nenajdete velké tobogány, protože tento vodní ráj má dost zajímavostí a velké plus je krytý bazén.

Plavecký bazén o délce 16 metrů s 5 drahami – pravda, než jsem uplaval mých obvyklých 500 metrů, musel jsem se hodně krát otočit, jelikož sem jdou hlavně rodiče s malými dětmi a málokdo plave, tak zde bylo celkem volno.

Brouzdaliště s houbou – klasická houba, ze které teče voda nesmí v žádném aqvaparku chybět, takže i zde ji najdete. Voda se ale spouští náhodně, neteče stále.

Klouzačka – ta je celkem krátká, ale jezdily na ní jak děti, tak i dospělí. Syn byl nadšen a říkal, že ta je zde super.

Divoká řeka – ani ta zde nechybí a je to jedna z nejnavštěvovanějších částí akvaparku

Vířivky – ty zde jsou 2, jedna dokonce vysoka tak že nemusíte sedět, ale vířit vestoje J

Všechny tyto místa jsou propojeny bazénem, kde stačíte ale v zadní části trošku hlubší, kde se také dá plavat.

Upozornění pro ženy: Fén si brát svůj nemusíte, jsou zde 4 vedle šatny.

Foťák ani mobil jsem neměl vevnitř, tak musí stačit foto zvenčí.

Ve stejné budově najdete i dětské hřiště Hopsárium, odkud je vidět nejen do bazénu, ale i na přehradu Lipno. Pro menší děti tedy minimálně zábava na půl dne, když spojíte bazén a tuto dětskou hernu.

Navštivte také: Wellness hotel Frymburk

Měl bych jednu výtku a to, že zde není žádná restaurace, ani „mokré občerstvení“ v bazénu, ani jiná možnost se najít aniž byste tuto budovu opustili. Ale protože nám včera chutnalo v Lanovce, vyrazili jsme i dnes tam a opět si dali něco dobrého.

Lipenský aquapark Aquaworld určitě navštivte, když bude ošklivé počasí, ale samozřejmě se sem dá vyrazit třeba i v zimě, výhled je na celé jezero a voda teplá – bazény 28C a vířivka 32c. Nedaleký Frymburk má také aquapark, ale co jsem slyšel reference, tento mnou popisovaný je prý mnohem lepší.

Ubytování Lipno nad Vltavou

Navštivte i další aquaparky: