Na prohlídku hlavního města nám moc času nezbylo, ale dalo by se říct, že jsme si jej prohlídli dost z trajektu první den cestou z letiště, dnes jsme viděli jen 2 zdejší zajímavosti, most a mlýn.
Obsah článku
Co vidět v Argostoli hlavním městě Kefalonie
Most Drapano
Most je zajímavý, podobný tomu na Korfu, ale tento vede z jedné strany města na druhou.
Uprostřed je socha věnovaná staviteli mostu. Výhled je odtud hezčí do zálivu, na druhou stranu nic moc, ale zase se zde můžete projet na lodičce nebo šlapacím kole bez obav, že dojedete až do moře :)
Zaparkovat se dá u tohoto mostu bez problémů, takže stačí ujít jen pár kroků a jste u něj.
Želvy karety
Na promenádě kousek od známého mostu je možné pozorovat želvy, ideální čas je dopoledne. Taky jsme jich několik viděli, ale natočit se mi povedlo jen jednu.
Katavothres – mořské vodní mlýny
3km odtud směrem do města na sever je další zajímavost, mořský vodní mlýn, který pohání vodu až do jeskyně Melissani, kde jsme byli včera, je odtud vzdálena cca 20 km a voda tam putuje 23 dní.
Mlýnské kolo na fotkách vypadá, jako by mělo 10m na výšku, ale má tak 4 metry stěží a to je ještě je vidět jen „z poloviny“.
Maják Fanari (maják sv.Theodora)
Ten jsem vyfotil jen z lodi, ale je nedaleko vodních mlýnů, tak se tam také můžete zajít podívat, pokud budete poblíž. Je postaven na umělém poloostrově. Má unikátní kruhový tvar se dvaceti bílými pilíři, je to ideální místo pro fotografování, hlavně při západu slunce.
Korgialenisovo muzeum
Muzeum Korgialenios bylo založeno bylo v roce 1962 s cílem zachovat vzpomínky na historické a sociální podmínky, které panovaly na ostrově před zemětřesením v roce 1953. Expozice muzea pokrývá historii ostrova od počátku 15. století až do roku 1848 a zahrnuje folklorní exponáty, které zobrazují každodenní život a kulturu jak ve městech, tak na venkově Kefalonie, a to v obdobích okupace Benátčany, Franky, Turky, Rusko-Turky, během Francouzské revoluce, Francouzského impéria, dočasné britské správy, britského protektorátu a nakonec sjednocení s Řeckem
Muzeum je umístěno v přízemí komplexu Korgialenios knihovny a jeho stálá výstava je rozdělena do tematických sbírek (městské, venkovské, církevní umění a Městský plán Argostoli) s cílem co nejúplněji ukázat místní kulturní významnost. Exponáty zahrnují tradiční kostýmy, fotografie, rukopisy a různé artefakty, které ilustrují místní tradice, řemesla a každodenní životní rytmy, jež formovaly kulturní identitu Kefalonie. Návštěvníci se mohou těšit na pohled do světa starých tradic ostrova prostřednictvím bohatě zdobených tkanin, starožitného porcelánu, stříbrného nádobí, výšivek a každodenních zemědělských nástrojů. Dále jsou zde vystaveny akvarely, litografie, mapy, plány kostelů a fotografické záznamy, které obsahují 3000 snímků Kefalonie před zemětřeseními, historických postav, architektonického kování, náboženských ikon a chrámů.
Kde nakoupit v Argostoli
V hlavním městě můžete nakoupit na hlavní třídě Lithostroto a pokud hledáte kvalitní čerstvé ovoce a zeleninu, tak vedle místa, kde můžete spatřit želvy, je trh.
Cestou z výletu jsme navštívili Lidl, ten je na rychlostní silnici „4 proudovce“ cca 2 kilometry od kruhového objezdu u výjezdu z města.
Další supermarket je kousek od něj nad kruháčem, když se budete otáčet a vracet zpět do města.
Pozor: Na Kefalonii má přednost ten, kdo na kruhový objezd přijíždí, ne ten, co po něm jede !!! Takže opačně než v ČR.
Jinak zde moc možností, kde nakoupit ve větších obchodech, mimo hlavní město není, doporučený obchod je AB market, těch zde je dost. Jeden je také v Lixouri, nedaleko našeho hotelu Cephalonia palace u pláže Xi, kde jsme po dobu dovolené bydleli.