Atény – hlavní město Řecka má nádherné památky

Pokud máte v plánu navštívit Atény – kolébku evropské civilizace s bohatou historií a kulturou, zde najdete několik tipů co určitě navštívit.


Atény (Atheny) a památky

Nejznámější akropole světa s chrámem Pantheon, který byl postaven pro bohyni moudrosti Athénu. V prostřední blízkosti akropole se nachází také Acropolis muzeum a Dionýsovo divadlo. Pro studenty je Řecko skvělou destinací, protože vstupy na všechny památky jsou s ISIC kartou zdarma.

Chrám Pantheon Atény Řecko

Chrám Dia Olympského – chrám, který byl postaven pro nejdůležitějšího řeckého boha, kterým byl Zeus.

Chrám Dia Olymp Atény Řecko

Syntagma Square – nejznámější a hlavní náměstí Atén. Z tohoto náměstí snadno dojdete k nejrůznějším obchůdkům, restauracím, kavárnám a památkám.

Nedaleko se také nachází další významné náměstí – Monastiraki. Zde je také spousta obchodů, suvenýrů a akcí.

Akropole a další tyto památky jsou opravdu zajímavé a úchvatné, ale tipy na tato místa najdete v každém průvodci, proto vám dám tipy i na další místa, které by vás třeba ani nenapadlo navštívit:

Próto Nekrotafeío Athinón – první hřbitov, který v Aténách vznikl. Je opravdu krásný a je zde mnoho soch. Myslím, že byste ho neměli při návštěvě Atén vynechat. Nachází se nedaleko Chrámu Dia Olympského a Panathénského stadionu.

Proto Nekrotafeio Athinon - hřbitov Atény Řecko

Národní Archeologické Museum – možná si říkáte, že archeologie je nuda, ale v Řecku určitě stojí za to, toto muzeum navštívit. Muzejní sbírka, mimo jiné, obsahuje mnoho soch řeckých bohů, jako je: Zeus, Poseidon, Athéna, Afrodita nebo Dionýsos.

Národní archeologické muzeum Atény Řecko

Univerzita v Aténách – nejspíš by vás nenapadlo jít k Aténské univerzitě, ale je to jedna z nejhezčích budov ve městě. Stojí za to se k ní podívat.

Univerzita Atény Řecko

Muzeum moderního umění – pokud vás zajímá umění a trochu šílené věci, nebo alespoň jedno z toho, zajděte si do muzea moderního umění.

Muzeum moderního umění Atény Řecko

Kam na nákupy

  • Na každém rohu najdete obchod se suvenýry, ve kterých najdete magnetky a sošky řeckých bohů od miniaturních sošek po dvoumetrové.
  • Hodně obchodů se suvenýry najdete v historické čtvrti zvané Plaka.
  • Můj oblíbený obchod je JUMBO. Koupíte zde jídlo, hračky, kuchyňské i kancelářské potřeby, dekorace… A vše velmi levně.

Řecko dovolená, zájezdy, ubytování

Dovolenou a zájezd vyberete na Dovolena.cz

Ubytování v Athénách rezervujte na Booking.com

Související:

Napsat komentář