Athina – řecká restaurace v Ústí nad Labem

Řeckou restauraci s názvem Athina najdete v ústecké čtvrti Vaňov. Taverna se nachází hned u silnice, takže ji určitě nemůžete minout, což by byla škoda, jak se dočtete v článku.


Asi každý milovník řecké kuchyně ocení, když nemusí cestovat skoro 2000km, ale může si své oblíbené jídlo dát v Čechách ve srovnatelné kvalitě. A to mohu potvrdit.

Určitě je dobré dát na doporučení, než vyrazíte do podobného podniku, protože ne každá restaurace s modrou vlajkou ve znaku je to pravé. V UL už jedna řecká byla na předmostí, ale to je snad 10 let a od té doby nic.

Athina – řecká restaurace v Ústí nad Labem

Athina – řecká restaurace v Ústí nad Labem

V roce 2019 místo původní restaurace Kotva otevřeli řeckou se stylovým názvem Athina a tak jsme s rodinou vyrazili. Když letos do Řecka k moři na dovolenou neletíme, tuto zemi si připomeneme alespoň výbornou kuchyní.

Parkování

Zaparkovat je možné hned vedle na menším parkovišti a zdarma.

Otevírací doba

  • Pondělí: Zavřeno
  • Úterý: 16 – 22h
  • Středa: 16 – 22h
  • Čtvrtek: 16 – 22h
  • Pátek: 16 – 22h
  • Sobota: 12 – 22h
  • Neděle:  12 – 18h

Recenze

Hned na úvod bych rád přidal hlášku kámoše Jardy, který zde byl týden předtím a říkal: „Hodí tě to do Řecka, horší to je pak, když vyjdeš ven.“ Atmosféra zde je opravdu stylová, naše rodina tuto zemi a vše s tím spojené miluje a už to, že vás před vstupem do restaurace pozdraví 2 slečny sedící na zahrádce, je prostě fajn, v tom by se měly i další „české“ restaurace zlepšit.

Interiér vypadá doopravdy jak v řecké taverně u moře, takže si objednejte pití a vyberte si jídlo, protože určitě to je důvod, proč jste sem šli. Výběr řekl bych, není nijak mega obsáhlý, ale ty hlavní dobroty tu najdete a to je určitě lepší, než z 50 jídel vybírat jedno, co si dám.

Objednali jsme si gyros, grilovaná játra, panenku i kuřecí na špízu, tzatziki a pita chleba. Chutnalo nám tolik, že ten den jsme skoro ani nevečeřeli.

Jaká by to byla ale návštěva v taverně bez dobrého frappé – zde mají to nejlepší, jaké jsem v Čr měl (jinde to byly jen napodobeniny). Nakonec jsme si dali baklavu se zmrzlinou, lepší sladká tečka na závěr být nemohla :) Chuťově vše vynikající, nemáme co vytknout.

Foto jídla bohužel nemám, bylo to tak dobrý, že jsme to snědli dříve než jsem vyndal mobil :)

Rezervace

I když jsem raději volal dopředu a stůl zamluvil na neděli v poledne, bylo zde jen pár lidí, řekl bych třetina obsazenosti, postupem času ale lidé přicházeli. Ptal jsem se číšníka a říkal, že i ty víkendy mají plné, takže si stůl určitě raději rezervujte.

Hodnocení

Pokud jste smutní, že vám nevyšla dovolená u moře, ale chcete si Řecko alespoň připomenout, pak zavítejte do této restaurace. Určitě zde stejně jako my nebudete naposledy…

A i když na webových stránkách najdete řecko-český slovníček, nebojte, mluví se zde česky :)

Web: www.athina.cz

Na závěr si dovolím jednu prosbu. Znám několik lidí, kteří jakmile do Řecka dorazí, hned „běží“ pro gyros v pita chlebu. Zde by to také bylo super, kdyby tuto dobrotu šlo objednat a ideálně i třeba k tomu frapé do kelímku „to go“. Restaurace je fajn, ale když zde budete s malými dětmi, co chvíli neposedí (a ještě nejsou závislé na mobilu), pak si můžete pochutnat venku u dětského hřiště, které je pár kroků jen přes silnici a pokochat se tímto výhledem, za mě dobrý ;-)

Pohled na Střekov a zdymadla od Vaňova

Čtěte také:

Napsat komentář