Autem do Holandska na dovolenou


Holandsko není až tak vzdálenou zemí, abyste se museli bát vydat se tam autem na výlet. Bude vám stačit něco málo přes jednu plnou nádrž – podle spotřeby vašeho auta a pár kratších zastávek.

Nejhorším úsekem cesty je pak Německo, které je dlouhé a cesta je ,,stále rovně“. Je asi tedy lepší zvážit možnost dvou řidičů, kteří se mohou střídat, nebo si dělat pravidelné zastávky.

Na dovolenou do Holandska autem

amsterdam holandsko 3

Až se dostanete za hranice Německa, samotné Holandsko projedete za dvě hodinky. Čeká vás podívaná na krásnou rovinatou krajinu, plnou udržované zeleně, ovcí, krav a větrných mlýnů.

Cesta Praha – Amsterdam autem trvá cca 9 hodin a je to necelých 900 km.

holandsko autem

Parkování

Ohledně dopravy v hlavním městě Amsterdamu, bych vám doporučila nechat auto někde na okrajové části (například Diemen) a zaparkovat u rodinných domů na veřejném parkovišti.

Parkoviště v centru města jsou totiž hodně drahé. Navíc co se týče jízdy autem po centru, není to zrovna ideální trasa pro nezkušené turisty.

Tím nechci nikoho urazit, ale jsou zde samé jednosměrky mezi kanály, úzké uličky a spoustu turistů, či rychle jdoucích cyklistů. Na cyklisty pozor! Nedávají přednost, ani když musí, jezdí rychle a i když jdete pěšky můžou vás srazit, pokud půjdete po jejich červeném chodníku.

amsterdam holandsko

To k tomu podstatnému, ohledně vaší dovolené autem.

Co navštívit

Pojďme se ale podívat na to, co zde navštívit. Určitě vaše cesty budou směřovat do Amsterdamu. Zde je hodně muzeí k prohlédnutí, okolo Museumplein, kde je také nápis ,,I AM AMSTERDAM“.

Mnoho z nich najdete v blízkosti náměstí Dam, s památníkem sochy pro lesbičky a gaye.

Kousek hned za Centraal Station se bezplatně stačí svést loďkou na druhou stranu břehu a čeká vás zde vyhlídková věž Look Out, s její proslulou houpačkou na střeše.

amsterdam co navštívit

Také 9km písečná pláž v nedalekém Zandvoortu stojí za navštívení. Můžete také zajet na výlet do Den Haagu, což je významné přístavní město, nebo do krásného Rotterdamu, třeba do Zoo. Poblíž je i krásné historické město Dordrecht.

Akce

V Amsterdamu se koná také neustále mnoho akcí – koncerty, festivaly, na AJAX aréně můžete zajít na fotbal a podobně. Amsterdam je neutichající město plné zábavy, barů a klubů a to po celých 7 dní v týdnu. Pro večerní život je asi nejlepším místem náměstíčko Rembrantplein, i s jeho kluby! Přes den se pak můžete ,,poflakovat“ v krásně zelených parcích a užívat si hezkého počasí, pokud zrovna neprší. Holandsko je totiž, podobně jako Anglie, hodně deštivá země.

Věřím, že každý z vás si z Holandska vybere to ,,své“ a užijete si to. Výlet do Amsterdamu se nám vydařil. Jen dávejte pozor při jízdě na ty cyklisty! Oni vám přednost vážně nedají! :)

Levné ubytování v Amsterdamu