Autem do Polska k moři dojedete za 5 hodin

Dlouho jsme se rozmýšleli, kam směřovat letošní dovolenou. Potřebovali jsme trochu inspirace, tak jsme si u několika cestovních kanceláří vypůjčili katalogy. Jsme vášniví cestovatelé, toužíme objevit nepoznané a zažít zcela novou zkušenost. S partnerem jsme se shodli na jedné věci – musíme k moři!

Polsko Mezizdroje dovolená

Jelikož jsme v letadle za svůj život strávili nespočet hodin, možná by se letos hodilo procestovat pár dní autem, a to na vlastní pěst. Chorvatsko? Tam jsme byli pětkrát. Španělsko? V dnešní vypjaté situaci? Nebudeme riskovat. Opravdu jsme několik týdnů strávili luštěním lákavých destinací a mapováním terénu.

K Baltu autem

Vůbec nás nenapadlo, že to nejkrásnější máme možná rovnou „za dveřmi“.

dovolená polsko moře autem 1

Ubytování si rezervujte ještě v Čr

O Polsku a možnosti relaxace právě v této zemi jsme se dozvěděli zcela náhodou. Několik přátel zde totiž za sluncem jezdí pravidelně již třetím rokem. Uznávám, že jet na dovolenou do Polska nezní zdaleka tak dobře jako jet na dovolenou do Chorvatska, ale polské moře Vás prostě pohltí!

Přes Booking.com jsme si ze dne na den zarezervovali týdenní pobyt v soukromém apartmánu ve městě Mezizdroje (Miedzizdroje).

Z tohoto místa jsme měli moře jako na dlani cca 200 m od domu. Jakmile bosou nohou poprvé vstoupíte do vody, nebude se vám chtít věřit, že jste za mořem cestovali sotva pět hodin. Koupání je pohádkové, písek příjemně hřeje a výhled na okolí se nedá slovy vyjádřit. Soukromí u Baltu si na pláži najdete bez problémů.

dovolená polsko moře autem 2

Výlety po okolí

Pokud vás přestane bavit opalování, rozhodně doporučuje procházku po pobřeží. Baltské moře opravdu nabízí levnou exotiku kousek od vašeho domova. Místní lidé zde na turisty pohlížejí s úctou. S nadšením vás provedou místními památkami a pokud budete mít štěstí, najdete si svou vlastní soukromou pláž, kde budete mít místo sami pro sebe.

Garantuji vám, že občas zapomenete, kde vůbec jste.

Místo je magicky pohlcující, občas nám přišlo, že dovolenou trávíme ve Skandinávii. Objevíte spoustu krásných míst jako jsou např. gotické kostely, opuštěné hrázděné statky a v neposlední řadě sněhobílá písčitá pláž. Jeden zážitek vám však rozhodně doporučit musíme – pohyblivé duny. Je to atrakce, která ve vás zanechá příjemné mravenčení a přímo do místa vás dopraví autobus.

dovolená polsko moře autem 3

Mezi místní speciality patří zejména žurek, což je tradiční pochoutka s klobásou a kyselým zelím ve stylu polévky.

Kdy jet do Polska a co je třeba vědět na dovolené

Pokud se do Polska rozhodnete jet, zvolte přelom července a srpna, když má vzduch příjemných 29 stupňů a voda okolo 22 stupňů. Procestujte celé pobřeží, využijte půjčovnu lodí a udělejte si výlet k majáku. Můžete se také zajet podívat do muzea raket.

Dovolená u polského moře vás nadchne a rozhodně se do tohoto místa minimálně jednou vrátíte.

Cestovat se dá i levně a míra zážitku je srovnatelná s dalekou exotickou dovolenou.

Polsko autem – nejkratší trasa

Cesta je bezproblémová převážně po dálnici a z Ústí nad Labem do polského města Mezizdroje to autem trvá pouze 4:30 h.

Trasa:

  1. Z Ústí Nad Labem po dálnici D8 do Německa
  2. Zde se plynule napojíte na dálnici A17
  3. Po obchvatu Drážďan (Dresden) pojedete po dálnici A17 a napojíte se na A4.
  4. U letiště Drážďany budete dále pokračovat po dálnici číslo A13
  5. Po A13 dojedete až k Berlínu, který objedete po obchvatu po dálnici A10 a následně se napojíte na A11
  6. Po ní dojedete až do Polska, kde tato dálnice plynule navazuje na A6
  7. Následně na silnici E28 a E65, po které dojedete až do města Międzyzdroje (MisdroyMezizdroje).

K moři se dostanete zcela pohodlně autem a pokud jste zrovna nenarazili na rychlé ubytování, po cestě jistě nepřehlédnete tabule s nabídkou volných apartmánů. Ubytování drahé není, za jednu noc zaplatíte zhruba 40 zľotých.

rezervujte ubytování

Z téměř 100 nabídek si vybere každý – hotely, apartmány, penziony, kempy (camp), autokempy, a nechybí ani ubytování v soukromí.

Jaká je dovolená v Polsku u moře ?

Nemusíte mít ani strach, že byste se s někým nedomluvili. Polština je českému jazyka velmi podobná a na místních plážích ve městě Mezizdroje natrefíte na spoustu Čechů.

Přečtěte si také článek o tom, jak Míra cestoval z Litoměřic k moři do Polska a další článek popisující dovolenou na polském poloostrovu Hel.

Zde se můžete také dočíst, že zájezdy do Polska nabízí také mnohé cestovky. Navštivte Polsko, je to krásná země.

dovolená polsko moře autem 4