Autem do Polska k moři dojedete za 5 hodin


Dlouho jsme se rozmýšleli, kam směřovat letošní dovolenou. Potřebovali jsme trochu inspirace, tak jsme si u několika cestovních kanceláří vypůjčili katalogy. Jsme vášniví cestovatelé, toužíme objevit nepoznané a zažít zcela novou zkušenost. S partnerem jsme se shodli na jedné věci – musíme k moři!

Polsko Mezizdroje dovolená

Jelikož jsme v letadle za svůj život strávili nespočet hodin, možná by se letos hodilo procestovat pár dní autem, a to na vlastní pěst. Chorvatsko? Tam jsme byli pětkrát. Španělsko? V dnešní vypjaté situaci? Nebudeme riskovat. Opravdu jsme několik týdnů strávili luštěním lákavých destinací a mapováním terénu.

K Baltu autem

Vůbec nás nenapadlo, že to nejkrásnější máme možná rovnou „za dveřmi“.

dovolená polsko moře autem 1

Ubytování si rezervujte ještě v Čr

O Polsku a možnosti relaxace právě v této zemi jsme se dozvěděli zcela náhodou. Několik přátel zde totiž za sluncem jezdí pravidelně již třetím rokem. Uznávám, že jet na dovolenou do Polska nezní zdaleka tak dobře jako jet na dovolenou do Chorvatska, ale polské moře Vás prostě pohltí!

Přes Booking.com jsme si ze dne na den zarezervovali týdenní pobyt v soukromém apartmánu ve městě Mezizdroje (Miedzizdroje).

Z tohoto místa jsme měli moře jako na dlani cca 200 m od domu. Jakmile bosou nohou poprvé vstoupíte do vody, nebude se vám chtít věřit, že jste za mořem cestovali sotva pět hodin. Koupání je pohádkové, písek příjemně hřeje a výhled na okolí se nedá slovy vyjádřit. Soukromí u Baltu si na pláži najdete bez problémů.

dovolená polsko moře autem 2

Výlety po okolí

Pokud vás přestane bavit opalování, rozhodně doporučuje procházku po pobřeží. Baltské moře opravdu nabízí levnou exotiku kousek od vašeho domova. Místní lidé zde na turisty pohlížejí s úctou. S nadšením vás provedou místními památkami a pokud budete mít štěstí, najdete si svou vlastní soukromou pláž, kde budete mít místo sami pro sebe.

Garantuji vám, že občas zapomenete, kde vůbec jste.

Místo je magicky pohlcující, občas nám přišlo, že dovolenou trávíme ve Skandinávii. Objevíte spoustu krásných míst jako jsou např. gotické kostely, opuštěné hrázděné statky a v neposlední řadě sněhobílá písčitá pláž. Jeden zážitek vám však rozhodně doporučit musíme – pohyblivé duny. Je to atrakce, která ve vás zanechá příjemné mravenčení a přímo do místa vás dopraví autobus.

dovolená polsko moře autem 3

Mezi místní speciality patří zejména žurek, což je tradiční pochoutka s klobásou a kyselým zelím ve stylu polévky.

Kdy jet do Polska a co je třeba vědět na dovolené

Pokud se do Polska rozhodnete jet, zvolte přelom července a srpna, když má vzduch příjemných 29 stupňů a voda okolo 22 stupňů. Procestujte celé pobřeží, využijte půjčovnu lodí a udělejte si výlet k majáku. Můžete se také zajet podívat do muzea raket.

Dovolená u polského moře vás nadchne a rozhodně se do tohoto místa minimálně jednou vrátíte.

Cestovat se dá i levně a míra zážitku je srovnatelná s dalekou exotickou dovolenou.

Polsko autem – nejkratší trasa

Cesta je bezproblémová převážně po dálnici a z Ústí nad Labem do polského města Mezizdroje to autem trvá pouze 4:30 h.

Trasa:

 1. Z Ústí Nad Labem po dálnici D8 do Německa
 2. Zde se plynule napojíte na dálnici A17
 3. Po obchvatu Drážďan (Dresden) pojedete po dálnici A17 a napojíte se na A4.
 4. U letiště Drážďany budete dále pokračovat po dálnici číslo A13
 5. Po A13 dojedete až k Berlínu, který objedete po obchvatu po dálnici A10 a následně se napojíte na A11
 6. Po ní dojedete až do Polska, kde tato dálnice plynule navazuje na A6
 7. Následně na silnici E28 a E65, po které dojedete až do města Międzyzdroje (MisdroyMezizdroje).

K moři se dostanete zcela pohodlně autem a pokud jste zrovna nenarazili na rychlé ubytování, po cestě jistě nepřehlédnete tabule s nabídkou volných apartmánů. Ubytování drahé není, za jednu noc zaplatíte zhruba 40 zľotých.

rezervujte ubytování

Z téměř 100 nabídek si vybere každý – hotely, apartmány, penziony, kempy (camp), autokempy, a nechybí ani ubytování v soukromí.

Jaká je dovolená v Polsku u moře ?

Nemusíte mít ani strach, že byste se s někým nedomluvili. Polština je českému jazyka velmi podobná a na místních plážích ve městě Mezizdroje natrefíte na spoustu Čechů.

Přečtěte si také článek o tom, jak Míra cestoval z Litoměřic k moři do Polska a další článek popisující dovolenou na polském poloostrovu Hel.

Zde se můžete také dočíst, že zájezdy do Polska nabízí také mnohé cestovky. Navštivte Polsko, je to krásná země.

dovolená polsko moře autem 4

30 komentářů u „Autem do Polska k moři dojedete za 5 hodin“

 1. Dobrý den,chtěli bychom k moři do Polska,něco levného pro 2 osoby plus 1 dítě do 12 let.Pokud by to bylo možné doprava autobusem.Můžete nám prosím něco poradit?Na týden od 21.7.2016.Děkuji za odpověd.S pozdravem Koubková

 2. Dobrý den Věro, bohužel levná dovolená u moře autobusem do Polska to moc nejde dohromady, buď musíte chytit akci třeba s Polskibus, nebo prostě vyrazit autem a ubytování zamluvit zde https://www.autovylet.cz/polsko-booking to je nejlevnější varianta.

  Dalo by se i vlakem, ale to je na x přestupů a pak ještě autobusem po Polsku.

  Cestovní kanceláře zatím nepochopily, že do Polska letos pojede opravdu dost Čechů a bylo dobré jim vyjít vstříc.

 3. No,já jel z Ostravy na Hel a místo avizovaných 8 hod. se to protáhlo na 15

 4. Letos pojedeme do Polska na dovolenou už čtvrtým rokem. Autem ze Zlína poprvé a potřetí to bylo k Helu, podruhé to byla Ustka a letos opět Ustka, resp. Slupsk. Neznám lepší místo a pobřeží a moře je opradu magické. Místní jsou úžasní srdeční a vstřícní. cesta nám trvá cca 12 hodin, se zastávkami na jídlo a odpočinek a tam se podívat… . ubytování rezervujeme přes booking, ale poprvé jsme jeli jen tak a není problém najít si ubytování na slepo přímo na místě. Užijte si tu krásu … :)

 5. Ahoj lidi :) nikdy jsme nebyli u moře v Polsku jsme 2 dospělí a 2 děti 8 a 13 co byste nám doporučily ?????? děkujem předem
  ps:upoutalo nás Leba ale je to celkem daleká cesta

  Děkuji Martin S

 6. Dobrý den,

  rádi bychom se snoubenkou vyrazili do Polska k moři. Více méně něco jako ve čtvrtek vyrazit a v sobotu se vrátit s přespáním v autě. Nutno podotknout, že s sebou b udeme mít 2 psi.

  Díky za odpověď

 7. Moje letošní zkušenost z prodlouženého víkendu u Polského moře. Ubytování už jsme měli sice rezervované, ale v oblasti kolem wladyslawowa snad nebyl jediný dům, kde by nenabízeli volné pokoje. Takže během chvilky si dokážete najit ubytování i bez rezervace! Je to opravdu rozsáhla oblast se spoustou možností ubytování ať už chcete hotel,stan,apartmán,chatu,karavan…vše je tam dostupné za solidní ceny. Z Ostravy je to 680 km. Vyplatí se tankovat v Polsku. Na Polské A1 je cena v přepočtu kolem 30kč ale mimo ni vyjde N95 na 26 kč Mýtné se platí pouze na jednom Úseku a to 30 zlotých což je 180 Kč.Celá oblast kolem moře je úžasná! Spoustu míst,atrakcí,přístavů ap….Negativní je doprava. Počítejte v sezóně s klonami 50km před mořem a v přímořských oblastech je hustá doprava stále, o chlup horší, než v Chorvatsku :-) a turistů mraky a mraky :-) Teplota vody je cca 19 stupňů pláže jsou plné dá se koupat ale ne moc dlouho…Jinak vseobecně perfektní dovolena i ceny perfektní. Příklad za hamburger 6 zlotých (36 kč) výlet lodí 40 zlotých pro 3, pivo 2.5 – 4 zlotých upomínkové kraviny kolem 6 zlotých.

 8. Ahoj, za týden vyrážíme na autotour Praha, Berlín, Štětín, pak po pobřeží na Hel, Gdaňsk a Malbork. Toruň, Lodž, Wroclac a pak domů. Já se táááák těším :)

 9. Vypadá to parádně, akorát, když kouknu na nabídku zájezdů, možná bych raději volila letadlo. Ale samozřejmě je to na každém, podle toho, co má kdo rád a co si od dovolené slibuje. No uvidíme, co vybereme my.

 10. Pokud se nepletu, přímé lety do přímořské oblasti Polska létají pouze z Berlína :-(

 11. prosím, poradíte ubytování…kemp,chatka,soukromé ubytování…..kde může být zvíře??
  malý jezevčík + dva dospělí lidé.
  Děkuji za jakýkoliv kontakt a radu.
  Jungman

 12. Mi jiz tretim rokem pojedem autem stanovat do Polska.Ja tam jezdila jiz s rodici drive a bylo to super.A ted se svou rodinou je to jeste hezci.Nadseni svych deti nic neprekona.Svinošče a Mezizdroje jsou paradni jedine co je trochu minus je studena voda a dost fouka ale to nam nebrani se tam stale vracet.Je to levne a uzijete si stejne krasnou dovolenou jako treba v Chorvatsku atd…

 13. Nezapomeňte, že do povinné výbavy auta v Polsku patří také hasící přístroj, tak si jej kupte před dovolenou, abyste zbytečně neutráceli za pokuty. Malý hasičák stojí cca 300 – 400 kč.

 14. Opravte si polský název města v závorce. Doplnila bych informaci o teplotě vody, protože úplně pohádková tedy není ani v červenci či srpnu ;) Żurek rozhodně není vůbec typické jídlo pro pobaltskou oblast – je to jedno z obecně národních jídel c Polsku. U moře lze doporučit především ryby a gofry (wafle).

 15. Díky Aneto, divila byste se, pod jakými názvy lidé podobná města hledají, tak aby dotyčný věděl, kam to vůbec jede :)

 16. Dobrý den. Pokud jsem četl pozorně , tak jet se koupat k moři do Polska v červnu bude asi nesmysl ? Kvuli práci jezdíme na dovolené poslední týden v červnu a druhý tyden v září. Loni v červnu jsem skoro ani nevlezl do balatonu jaka byla kosa a ten je asi teplejší :) . Moc mě to láká, ale bojím se , abych rodině nepokazil dovolenou. Dceru 6 roku asi romantické procházky po pláži bez koupání nezaujmou. + Zase se vyhneme sezoní špičce. Budu vděčný za názor, radu od někoho, kdo tam už byl. Děkuji Martin

 17. Dobrý den , reaguji na příspěvek pana „Poláka“ ohledně hasícího přístroje ve voze. Je to už nějaký pátek co jsem si toto zjišťoval, ale bylo psáno že hasícím zařízením musí být vybavená auta registrovaná v Polsku. Nikoliv každé auto které jezdí po Polsku. Jestli se pletu opravte mě. Pěkný den

 18. dobrý večer,,projel jsem od Břeclavi loni až na HEL A ANI JEDNA KONTROLA,POLÁCI NA PŘEDPISY ,KAŠLOU,,,TAM JE SVOBODA ,NE BUZERACE,..TURISTUM

 19. Rád bych se podíval na poloostrov Hel , popř i jinam k Baltu kde jsou krom jiného krásné cyklistické trasy , ale nemám s kým . Najde se žena nejlépe z Liberecka na tento a popř i jiný výlet do 50 ti let ? Samotnému se mi tam nechce

 20. Za 5 hodin z ČR k Baltu? Tak to ani náhodou!!!!Jel jsem k Baltu už několikrát a za 5 hodin, to je nesmysl!!!!

 21. Michale ne není to nesmysl. Aktuálně mě to píše z Ústí n.L. 4:50h do Mezizdrojů. Tam jsme před rokem jeli 7 hodin (kvůli koloně), ale zpět jsme to za 5 hodin v pohodě zvládli.

 22. Už mají pěkné dálnice i bez poplatků třeba S3 a řidiči na pohodu,ceny benzinu levnější a lidičky super,jídlo lux.

 23. Vratili jsme se z dovolene na poloostrove Hel, konkretne v mestecku Jastarnia. Ubytovani jsme byli v Hotelu Jastarnia. Jedna noc s polopenzi tady vyjde na 539 zlotych / 2 os. Je to sice dost, ale je tady vyborna kuchyne, restaurace Zatoka Smaków je vyhlasena jako jedna ze 100 nejlepsich restauraci v Polsku. K pisecne plazi k mori (na sever) nebo k Puckemu zalivu (na jih) je to asi 500 metru. Voda v zalivu mela ted v polovine cervence asi 20 st., v mori asi pouhych 16 st. Je tady nadherne, na kole se da projet cely poloostrov, do mest Gdansk, Sopot nebo Gdynia muzete lodi nebo vlakem. Autem je to riziko, muzete jet 1,5 h., ale take klidne i 4 hodiny. Spousta atrakci , muzei a zajimavych mist vam zprijemni pobyt, kdyz pocasi zrovna neni k opalovani a koupani. Lide jsou zde velmi pratelsti a … je tady proste krasne. Autem z Ostravy se to da zajet za 7-8 hodin.

 24. Doporučuji dodržovat rychlost,pokuty vysoké,hasičský přístroj a vesta v autě,ne kufru!Dálnice nové a stále se budují,mnoho uzavírek,ale dobře značených.Na přechodu chodci mají přednost!Parkování na chodníku dovoleno.

 25. Dálnice S3 na hranice bude roku 2022 až k Baltu,z České strany???2030

 26. Žurek je polévka, řekl bych podstatně lepší obdoba kysela. Jídlo s uzeninou, uzeným masem a zelím je Bigos…

Napsat komentář