Autem na dovolenou do chorvatského města Poreč


Už jste někdy vyzkoušeli cestování k moři po čtyřech kolech? Že ne? Vždyť Chorvatsko a jeho Jaderské moře máme v podstatě za humny! Já už tuhle cestu absolvovala mnohokrát ( a tím nemyslím jen tam a zpět!).

Chorvatsko je destinace, do které už několik desítek let cestují všichni Češi a to primárně autem. Ať už svým vlastním, nebo vypůjčeným automobilem. Cesta z České Republiky na sever Chorvatska se dá sfouknout průměrně za 9 hodin. My jsme si vybrali v podstatě tu nejvýhodnější trasu.

Cesta autem na dovolenou do Chorvatska

Naše cesta začíná na samém jihu Moravy a končí na severním pobřeží Jadranu. Když si s sebou na „tůru“ vezmete alespoň dva zkušené řidiče, s pár odpočinkovými přestávkami u benzínek ujedete tuto trasu za sedm hodin! Nejen, že se můžete po cestě prospat (pokud tedy nejste ten zkušený řidič sedící za volantem!), ale také se více sblížíte, zahrajete si pár slovních her, poslechnete pár CD dobré hudby a rázem stojíte před hotelem!

Cena – na kolik vyjde cesta autem

A jak moc budou bolet zastávky u benzínek Vaši peněženku? No, pokud nemáte příliš mlsné spolucestující, skoro tu bolest neucítí! S naším autem a jeho spotřebou nás jednosměrná cesta dlouhá 620 km stála přibližně 3 000 kč včetně všech potřebných dálničních známek. Že je to moc myslíte? Pojďme se tedy podívat na jiné alternativy. Cesta letadlem by vás stála nejen průměrně 6 hodin obsahující stresující přestup, ale také zhruba 6 000 kč na jednoho dospělého člověka! A to se zkrátka nevyplatí.

TIP: Víte, že do Chorvatska můžete letět letadlem z Prahy už za 774 kč?

Že Vás Chorvatsko neláká ?

Názory ve smyslu, že Chorvatsko je pro lidi, co si nemohou dovolit exotické země a že je Chorvatsko nuda, už dávno nejsou opodstatněné! I můj táta, který zde byl už jako malý, byl při nedávné návštěvě velice mile překvapen. Turistické destinace u pobřeží Jadranu (jednou z nich je Poreč, která byla našim útočištěm), se velice vyšvihly. Ať už po stránce estetické, tak po stránce kvalitativní.

poreč chorvatsko 1

Opravené nové hotely, krásné čisté pláže, atraktivní centra měst a příznivé ceny! Město Poreč situované na severním pobřeží Jadranu Vás uchvátí svými uličkami, památkami jako vystřiženými z italského městečka a hlavně krásnou promenádou podél moře.

poreč chorvatsko 2

Jsem na pláži, ale co tady ?

Ne každý je na povalování se na pláži celý den, opalování se, plavání nebo čtení knih na lehátku. Někdo si přesně takto představuje dovolenou. Vždyť je to podstata slova, ne? Dovolit si nic nedělat. Ale někteří lidé jedou za poznáním, dobrodružstvím a cestováním. Od toho tu přece máme své auto, ne?

Poznávání Poreče ať už jen jeho centra po dvou nohách, nebo jeho rozlehlejších částí po čtyřech kolech rozhodně stojí za to!

Přijdou si na své romantici, milovníci jídla, „odpočinkáři“ (kteří naleznou útěchu v lavičkách na promenádě) ale i adrenalinově založení lidé. Máte dost slané vody a hotelový bazén Vám nestačí? Nasedněte do auta a po pár minutách jízdy Vás již z dálky přivítá velký zábavní vodní park Aquacolours Poreč který je nově otevřený. A pokud by i to pro Vás bylo málo, přímo na pláži u hotelů na Vás čekají stánky nabízející vodní lyžování, jízdu „na banánu“, parasailing i jiné vodní adrenalinové sporty!

poreč chorvatsko 3

Ale co takhle na chvíli úplně změnit lokalitu? My jsme se díky naší cestovní kanceláři (která rozhodně není podmínkou Vašeho výletu) na jeden mohli podívat do Itálie! Jak jsme se tam dostali? No samozřejmě přes vodu! V Poreči tyto takzvané zájezdy provozují hned dvě společnosti! Trajekt první společnosti se plaví 7 krát týdně a trajekty druhé společnosti se plaví 5 krát za týden, přičemž plavba trvá okolo 3 hodin. Trajekty jsou velice široké a mohutné lodě, proto nepociťujete téměř žádné kymácení. A kam že to vlastně plujeme! Přece přímo za přídí do Benátek! O Benátkách snad již mnozí z nás slyšeli. O městě plovoucím na vodě, o Muránském skle a krásném náměstí svatého Marka.

Chorvatsko nabízí spousty možností a když s sebou máte i své auto, máte vyhráno a můžete jet kamkoli se Vám zamane!

Poreč ubytování a dovolená

Poreč je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek v Chorvatsku, proto pokud se sem chystáte, doporučuji rezervovat ubytování včas.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář