Autem na Pantokrator – nejvyšší horu Korfu

Ode dneška máme na tři dny půjčené auto.  Pojedeme podél pobřeží od severu na východ a poté na horu Pantocrator. Snad najdeme cestou i pěkné písečné pláže.


My vzali na tři dny Hyundai Getz, sice není to není extra velké auto, ale lepší než model i10 nebo Kia Picanto, které mají zde mnohdy jen tři dveře a malý kurf a pokud cestujete s velkým vybavením na pláž + nějakou tou taškou na svačinku, museli byste to v těchto miniautech vézt na klíně :)

Přečtěte si jak si půjčit auto na Korfu v Řecku.

Co jsme viděli cestou k Pantokratoru

Samozřejmě by byla nuda, pokud bychom jeli jen na „jeden kopec“ a pak zase zpátky. Takže jsme jeli podél celého severního a východního pobřeží Korfu, kde jsem vyfotil několik zajímavých míst, kde vám doporučuji se také stavit. Ostrov Korfu je relativně malý, ale pokud byste jej chtěli projet celý a vidět všechny zajímavosti, je to rozhodně na 5 dní minimálně.

Pantokrator – nejvyšší hora Korfu

Dnešní cíl byla návštěva nejvyšší hory na Korfu, která se jmenuje Pantokrator a leží ve výšce 917 m.n.m. I když bylo proti včerejšímu dni celkem polojasno, jak jsme přes obce na severní části ostrova z letoviska Sidari přes Roda, Acharavi, Kassiopi, Kalami, Nissaki mířili okružní jízdou na kopec, počasí se dost zhoršovalo a občas i sprchlo. To taky v létě není zvykem. Než odbočíte z pobřeží, musíte dojet do obce Pyrgi a tudy do hor, přes Spartilas dojedete až na Pantocrator, ležící v oblasti Barbari.

Asi by se sem dalo dojít i pěšky, je to tedy pěkná vysokohorská turistika na Korfu. S malými dětmi bych si na to ale netroufl.

Pantocrator hora v Recku na Korfu

Na kopci, kam teda vede OPRAVDU klikatá silnička, bylo slušně větrno, nepršelo a při odjezdu se dokonce vyjasnilo.

Pantokrator - nejvyšší hora Korfu 27

Parkování – kde se dá.

Pantokrator - nejvyšší hora Korfu 22

Jako na většině kopců v Řecku i zde je kostelík – klášter, tento se jmenuje Church of Christ Pantocrator.

Pantokrator - nejvyšší hora Korfu 20

Fotky a video si můžete prohlédnout, výhled opravdu luxusní na celé okolí, nejen po Korfu, ale i na ostatní ostrovy a také do Albánie.

Na Korfu v Barbati najdete i hotel Pantokrator. Jeho recenze čtěte na Invia.cz.

Kudy pojedete zpět je na vás, pokračovat můžete například napříč ostrovem do jednoho z nejhezčích letovisek, jakým je Paleokastritsa. Zde jsme ale byli při minulé návštěvě Korfu v roce 2012, takže tu jsme dnes vynechali. My jeli zpět do Acharavi, zde nakoupili v supermarketu Diellas něco málo k obědu a pak hledali pěkné pláže na severní straně ostrova. Bohužel jsme nic kloudného nenašli, takže jsme jeli do našeho hotelu Summertime a odtud šli na pláž, kde jsme byli včera. Zde ale foukal neskutečný vítr, takže volba padla dnes na bazén u hotelu.

Kde leží hora Pantocrator ukáže tato mapa

Zítra se chystáme autem navštívit hlavní město Kerkyra, zde označované Kerkira a také Corfu Town a na co se těším nejvíc, je přistávací dráha ve čtvrti Kanoni, kde je kavárna, odkud můžete fotit a točit videa opravdu parádně. No sami uvidíte.