Autem po ostrově Kos – Antimáchia, Asklepion, Empros Thermal


Ve čtvrtek jsme vyjeli směr Antimáchia – na mlýn, který je prý poslední svého druhu, ale dovnitř jít nešlo a tak jsme jen zaparkovali, tatík vyběhl udělat pár fotek a jeli jsme směr Kos se zastávkou v Asklepionu.

Výlet autem po ostrově Kos v Řecku

Toto je ten mlýn se staženými plachtami.

Větrný mlýn - Antimachia Kos Řecko

Starodávné ruiny – Asklepion – byly pěkné, ale kolem 10h to řádně smažilo, takže to bylo skoro na úmor a všude žebrající kočičky, něco pro dětičky. Vstup stál 4 Eura za osobu, děti neplatily.

Asklepion - Řecko Kos

Asklepion - Řecko Kos 2

Asklepion - Řecko Kos 3

Dali jsme v tomto stánku si čerstvě vymačkanou šťávu z pomerančů za 4,5€ 1x a to jsme měli 2x.

Asklepion prodejna suvenýrů - Řecko Kos

Poté jsme chtěli jet původně na úplný sever Lambi od Kos kousíček, ale byli jsme upečení, že jsme chtěli jet okamžitě k moři se vykoupat. Zajeli jsme na konečnou do Empros Thermal – k termálnímu prameni, léčí kožní nemoci. Namočili jsme si tam nohy a opravdu to bylo horké, něco kolem 40C, já ani děti ani taťka jsme ale neměli plavky a tak jsme tam nešli, ani se nedalo nikde převlékat, tak si tam Veru zašla až po kolena, protože má ekzém na zadní straně kolem kolen a zatím to vypadá, že to pomáhá, uvidíme, co zítra.

Empros Thermal - Řecko Kos

Bublalo to dost a lidí tam bylo taky plno, škoda, že jsme tam nejeli třeba navečer, protože jsme se tam plahočili v tom největším vedru po kamenité cestě asi 400m. Byly tam všude šutry, po pláži se nedalo moc chodit a bylo tam jen minimum lehátek se slunečníkem.

Empros Thermal - Řecko Kos 2

Vydrápali jsme se nahoru a chtěli jsme na nejbližší pláž, ale všude byly kameny a tak jsme se vydali směr Kardamena, ale tam bylo skoro nemožné se k pláži dostat.

TIP na hotel v okolí: Sovereign Beach

Nikde ani cedulka s navigací kudy na pláž. Tak jsme to vzdali, děti usnuly a tak nenaříkaly každou minutku, kdy už tam budem :) Tak jsme přejeli celý ostrov a jeli opět na Paradise Beach. Byla zase narvaná, ale lehátko se dalo najít po chviličce hledání úplně u vstupu do moře.

Paradise beach - Řecko Kos

Tak jsme tam vydrželi asi do 17:30h a poté vyjeli směr Kos. Nestihli jsme tu „starou Pilí“ a vesničku Zia s výhledem na Turecko.

Silnice lepší než na Korfu. Tedy ty hlavní – červené. Pak jsou žluté a poté jen ty „nezpevněné“. Nahoře na kopečcích se pasou převážně kozy a v nížinách kravičky. U silnice je tu pár stánků se zeleninou a ovocem. Dnes jsem se já připálila, ale ještě to jde.

Klimatizace v hotelu Blue Jay je zřejmě novější než v Golden Sands na Korfu a funguje skvěle. Přes noc nastavíme, aby se vypla za 7 hodin a někdy kolem 03:00 se sama vypíná.

Zájezdy a dovolená Kos Řecko

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář