Autem po ostrově Kos – Paradise beach, Kardamena, Pilí


Středa a čtvrtek máme předplacené auto. Středa začala probuzením rodičů a děti ještě vyspávaly. To se nám doma nestane :)

Výlet kolem ostrova Kos v Řecku

Tatík došel pro půjčené auto – Getze stříbrného, nabrali jsme za 10 Euro benzín a vyrazili směrem Kefalos.

Řecko Kos autem

Ostrov Kos Řecko

Na nejkrásnější pláž, jak jinak než Paradise beach, jsme dojeli před polednem. Zaparkovali jsme, převlékli se do plavek a vyrazili hledat lehátko pod slunečníkem. Čekali jsme na výběrčího – byli jsme zvědaví za kolik to bude. Za 7€ máte 2x lehátko + 1 slunečník.

Paradise pláž - Řecko Kos

Vydrželi jsme tam přes 4 hodiny a to je co říct. Ale byla to krásná pláž s hodně pozvolným vstupem do moře. Děti si vyhrály s pískem a později s kelímkem.

Paradise pláž - Řecko Kos 2

Tatík skáknul pro gyros v pitě 2x a pro čerstvě vymačkaný džus. Mňam, ten byl. Taky stál 1,5€. Všichni jsme se opálili do hnědo-ruda. Trošku připálení tedy rozhodně jsme. Střídavě jsme se namáčeli a leželi na lehátku.

V 16:25 jsme odjížděli z parkoviště u Paradise beach. Jeli jsme dál na Antimachia, kde jsme zahnuli směrem na Kardaména a Pilí.

TIP: Zde se můžete ubytovat v hotelu Sovereign Beach.

Tatík chtěl shlédnout nějaký starý mlýn, ale už jsme se tam nedostali. U hlavní silnice jsme si koupili celý obrovský meloun a malé hroznové víno, zítra s sebou na výlet. To pojedem zase nahoru na město Kos. Od nás ze severního pobřeží – střed ostrova – Kos na Asklepion, něco jako první lázně, v dobách antiky nalézali nemocní lidé úlevu a uzdravení. Kdybychom navštěvovali pláž každý den jako dnes, tak bychom byli hnědí jako místní brzy.

Kos Řecko autem

Řecký ostrov Kos

Kos Řecko autem 2

Kos Řecko autem 3

Dnes dle předpovědi mělo být 37c a zítra a další dny kolem 31-32C.

Čtěte: Druhý výlet autem kolem ostrova Kos.

Tak už nám zbývá jen čtvrtek, pátek a sobota. A v neděli po snídani jedeme domů. Škoda.

Tento obrázek přesně vystihuje to, proč do Řecka jezdíme každý rok. Modré moře, vůně borovic (a hodně vzadu písčité pláže) :)

Autovýlet Řecko Kos

Zájezdy a dovolená Kos Řecko

Související:

Dovolená Řecko ostrov Kos

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář