Autem po řeckém ostrově Korfu

Vyrazit na výlet autem po ostrově Korfu bez turistického průvodce má své kouzlo a bude Vám na to stačit pouze informační mapa ostrova.


Mini Korfu cestopis

Tento ostrov má podobnou rozlohu jako Zakynthos, o kterém jsme na našem webu již psali, a proto když si auto půjčíte na den pak jej projedete bez problémů a na Korfu a výlety budete dlouho vzpomínat. Jízda je pohodová, nikdo nikam nespěchá, tak ani vy nemusíte.

Řecko Korfu 16

Bydleli jsme v letovisku Agios Georgios, na ostrově jsou dvě se stejným jménem, my byli v tom na jižní straně ostrova. Zde jsme si půjčili auto v půjčovně „U George“, malý prcek Kia Picanto nás vyšel na 45€ na den včetně 2 dětských sedaček (za které se někde i platí navíc).

Auto si můžete rezervovat také online přes internet na Rentalcars.com

Na malý ostrov stačí malé auto (a zbyde i na čtyřkolku :))

Některé půjčovny mají omezení kilometrů během zapůjčení, je dobré mít neomezené km a hlavně mít plné pojištění auta, abyste pak nemuseli doplácet, pokud by Vám auto např. někde na parkovišti odřel.

Z letoviska Agios Georgios můžete vyrazit do východní části ostrova do letovisek Lefkimi a Kavos, sice tam vesměs nic není, ale pokud jste mladí a rádi „paříte“ pak se vám zde bude líbit :)

My jsme tyto města jen projeli a jeli se podívat po klasických památkách a fotogenických objektech.

Trasa kolem Korfu autem

Vedle našeho letoviska se nachází sladkovodní jezero Korission, vedle něj jsou písečné duny, takže si připadáte jako na poušti.

Řecko Korfu 15

Zajímavý úkaz, ale bylo tam opravdu už dopoledne minimálně 40C takže jsme nasedli do auta a pokračovali do hlavního města Kerkyra – Korfu city říkají místní.

Řecko Korfu Kerkyra pevnost

Zde jsme si prohlédli přístav, kde je mimochodem nedaleko i autobusové nádraží a i auto zde můžete hned vedle zaparkovat, vyfotili si pevnost, prošli se po kolonádě a dali oběd v jedné z místních výborných restaurací.

Řecko Korfu 3

Poté jsme pokračovali k nejhezčímu místu na ostrově, vesničce Paleokastritsa.

Řecko Korfu 18

Už při příjezdu je výhled opravdu úžasný, jak sami vidíte na fotkách, pokud si ale popojedete do vesnice nad zátokou, fotky uděláte ještě lepší, za těch pár km do kopců to jistě stojí.

Řecko Korfu 24

Určitě zde navštivte „Šmoulí“ restauraci, jak pro děti tak i pro dospělé vaří výborně.

Ve vesničce Paleokastritsa na výlet lodí prostě musíte

Chtěli jsme se projet i na lodičkách, takže jsme se se skupinou japonců vydali na plavbu podél Paleokastritsy, viděli krásné domy na pobřeží i zajímavé skalní útvary.

Řecko Korfu 21

Na Korfu jistě najdete další krásná místa, ale pokud jste celý den na cestách s malými dětmi, nelze projet vše. Takže se sem rádi vrátíme minimálně ještě jednou a opět zájezd koupím zde.

Ostrov Korfu jsme navštívili ještě v roce 2016, po 4 letech od prvního pobytu zde a v Řecku celkově a tak jsem se snažil ty informace a turistické cíle trošku víc rozepsat. Bydleli jsme na druhé straně ostrova, takže doporučuji přečíst i tyto články.

Jak začala naše rodinná dovolená v Řecku na Korfu
Letovisko Sidari na Korfu, kanál lásky a Apotripiti beach
Recenze hotelu Summertime v Sidari na řeckém Korfu
Půjčovna aut na Korfu v Řecku
Autem na Pantokrator – nejvyšší horu Korfu
Letiště na Korfu a přistávací dráhu v Kanoni musíte vidět
Hlavní město ostrova Korfu Kerkyra a pláž Glyfada
Paleokastritsa, hrad Angelokastro, pláž a aquapark Acharavi
Relax u bazénu, koupání v moři a foto okolí Sidari
Poslední den dovolené na Korfu a odlet z Řecka do ČR

Mapa Řecka, ostrovů i řeckého ostrova Korfu

Kde leží řecký ostrov Korfu na mapě ukáže satelitní mapa od Google. Koho zajímají řecké ostrovy, také je na mapě najde.

1 komentář u „Autem po řeckém ostrově Korfu“

  1. Na Korfu jsme byli koncem kvetna a more je jeste opravdu studene tak kdo planujete dovcu tak radsi v lete nebo v zari kdy to bude i levnejsi.

Napsat komentář