Autem po španělské Andalusii

Loni v červnu jsme se s přáteli vypravili do Andalusie. Od začátku jsme věděli, že chceme pokud možno vidět z jihu Španělska co nejvíce. Vzhledem k cenám místní dopravy jsme dali přednost pronájmu auta a vyplatilo se. Byla to nezapomenutelná dovolená! Žhavé slunce, překrásné pláže, maurské památky, corrida a nekončící večery.


Vše jsme si naplánovali již z Čech. Leželi jsme pár dní v mapách a průvodcích, v duchu se již slunili na andaluských plážích a připravovali si plán cesty.

Pronájem auta na dálku

Z diskusí a cen na internetu jsme se rozhodli dát přednost pronájmu auta před cestování veřejnou dopravou. Ve Španělsku je bohužel místní doprava stejně jako u nás dost drahá. Poctivě jsme zkusili projít pár serverů nabízejících zajištění pronájmu. U nás zvítězil server Rentalcars.com.

Zpáteční letenky jsme měli už koupené do Malagy a z tamních dopravců vycházela tehdy nejlépe firma Record. Inzerovala právě smart nabídku, takže za den půjčení vozu jsme zaplatili částku kolem tisíce korun.

V ceně bylo pojištění (jen základ, ale i tak poskytovali finanční krytí pro případ nehody, pojištění odpovědnosti vůči třetím osobám a krytí odpovědnosti za odcizení), možnost zrušit rezervaci bezplatně do 48 hodin před termínem vyzvednutí a možnost najet libovolný počet kilometrů.

TIP: Nejlevnější pojištění najdete na ePojištění.cz.

Také nám auto přistavili v domluvený čas až na letiště a uhradili letištní poplatky za parkování.

Vyzvednutí auta na místě

Po příletu do Malagy na nás auto již čekalo, vše fungovalo skvěle. Na servis si nemůžeme stěžovat. Měli jsme kvůli zavazadlům půjčený Hyundai i10. Auto bylo v dobrém stavu, čisté a jezdilo bez problémů.

Zaměstnanec půjčovny chtěl vidět řidičský průkaz a cestovní doklad. Vše jsme měli během chvíle vyřízeno a mohli jsme se vydat vstříc slunné Andalusii. Dokonce jsme dostali pár tipů na cesty.

Auto mělo natankovanou plnou nádrž, za kterou nám zablokovali patřičnou částku na kartě. Tu nám posléze ale vrátili, když jsme auto opět s plnou nádrží předali nakonec zpět.

Andalusie výlety

Španělsko Andalusie

Pak již nás čekala vysněná dovolená. Kvůli teplotám jsme většinou cestovali k večeru nebo brzy dopoledne. Prohlédli jsme si Malagu, Granadu, Cádiz, Sevillu, navštívili Gibraltar a další místa. Cestu jsme si nejednou zpříjemnili i odpočinkem u moře, nejvíce se nám líbily hned pláže na Costa del Sol (Slunečném pobřeží) kolem Malagy.

Cestování po španělských silnicích bylo neproblematické. Řidiči byli slušní a nikdo tam navzdory žhavému slunci nebláznil. Díky navigaci jsme nikde nebloudili, orientovat se poměrně dobře dalo i podle místního značení.

Oklikou jsme se po 16 dnech vrátili opět do Malagy. Auto jsme vraceli opět na letišti. Vše proběhlo hladce, nebyl s tím žádný problém. Byť jsme měli ze začátku z pronájmu cizího auta trochu obavy, nakonec jsme nelitovali. Plánujeme už dokonce podobnou cestu po Francii.

Ubytování ve španělské Andalusii

Čtěte také

Napsat komentář