Autobusem do Londýna v Anglii z Prahy

Na mé první dovolené jsem se podívala do Anglie, a to konkrétně do Londýna. Jela jsem bez rodičů pouze se sestrou. Vyrazily jsme odpoledne z autobusového nádraží na Florenci v Praze.

Cesta do Anglie autobusem

Překvapil nás nízký počet cestujících, ale záhy jsme odhalily výhody možnosti mít pro sebe dvousedačku. I tak byla cesta úmorná. Nic se však nevyrovná pocitu, když jsme vyjeli před Doverem z Eurotunelu a my spatřily Anglii. Nad námi se po chvíli tyčil Dover Castle, náš autobus jel po levé straně silnice a my viděly moře. Po příjezdu na Victoria Couch Station nastaly obvyklé zmatky. I tak jsme se ale po chvíli zorientovaly v městské dopravě a dorazily do hotelu. V hotelu nás přivítal velmi ochotný personál, díky kterému jsme se již pár hodin po příjezdu do Londýna mohly vyspat.

Kde koupit jízdenku a kolik stojí jízdné

Jízdenky na autobus koupíte online na jizdenky.studentagency.cz

Co si vzít do autobusu

Jak si ukrátit čas v autobuse je rada asi pro každého stejná, vemte si mobil, mp3 přehrávač, tablet, knihu nebo několik časopisů a uvidíte, že než si vše poslechnete či přečtete, jste v Londýně. Vhodné oblečení do autobusu je hlavně to pohodlné, protože pár hodin zde strávíte, takže ideálně plátěné kalhoty, tričko a mikynu.

anglie londýn autobusem 1

Během následujících dní jsem měla šanci navštívit naprostou většinu londýnských pamětihodností.

anglie_autobusem2

Mezi nejlepší zážitky patřila návštěva Národní galerie na Trafalgarském náměstí, kde jsem si mohla prohlédnout díla těch nejslavnějších umělců, jako například Slunečnice od Vincenta van Gogha či Lekníny od Clauda Moneta. Připadala jsem si jako ve snu. Skutečně jsem tato slavná díla viděla na vlastní oči!! Obrazy, které jsem vídala jen v knihách! Nespornou výhodou Londýna je to, že naprostá většina muzeí a galerií má vstupné zdarma s možností dobrovolně přispět. Díky tomu jsem navštívila maximum galerií co šlo stihnout.

Britské muzeum v Londýně také stojí za návštěvu.

Dále bych ráda vyzdvihla ochotu Angličanů. Věřte mi, že ať jsem se bezradně zastavila téměř kdekoliv, tak do minuty za mnou přišel milý Angličan, ptající se, zda jsem v pořádku nebo jestli nepotřebuji poradit.

Snad jediná, stinná stránka Londýna je vysoká cena hromadné dopravy.

Avšak i ta se dá částečně obejít díky všude dostupným veřejně pronajmutelných kolům. Doporučuji to alespoň vyzkoušet, protože na kole si prohlédnete Londýn z naprosto jiné perspektivy. A nezapomeňte, že nejen autobusy v Londýně jezdí vlevo, ale i cyklisté :)

anglie_autobusem3

Můj první výlet a dovolená v Londýně byla velmi povedená a jsem si jistá, že jsem tam nebyla naposledy, protože londýnská atmosféra se mi již navždy zaryla pod kůži.

Přestože do Londýna jezdí i jiní dopravci, např. autobusy Flixbus, nejlevnější cenu má Student Agency – Regiojet, aktuálně za 950kč.

JÍZDENKY – REZERVACE ONLINE

londýn anglie jízdenka studentagency

Informace – vyhledání spojení, on line rezervace, odjezdy autobusů

Na webu Student Agency najdete samozřejmě i jízdní řád Praha – Londýn i jízdní řády autobusů pro další linky a spoje, bus zastávky a nechybí ani mapa linek, ceny jízdenek – ceník jízdného, místenky.

Vyhledat autobus spojení, rezervace i prodej  jízdenek je možný on-line.

Autobusové linky Student Agency často do zahraničí dopravují zájemce o studijní pobyty nebo aupair, převážně do Londýna. Tato cestovka byla první, jejichž autobusová doprava začala slečny a ženy za prací au pair vozit v 90.letech do Anglie.

Ubytování v Londýně (Booking)

Důležité odkazy

Poznávací zájezd Velká Británie a Londýn

Předpověď počasí v Londýně