Autobusem v Bulharsku do letoviska Svatý Vlas


Svatý Vlas (Sveti Vlas) je další letovisko nedaleko Slunečního pobřeží, kde jsme trávili bulharskou dovolenou v hotelu Avliga beach. Vyrazili jsme sem na výlet podívat se, zda je tamní pláž lepší než „naše“ Sunny Beach.

Cesta autobusem do Svatého Vlasu

Jeli jsme ze  zastávky č. 14, kde jsme před pár dny vystoupili cestou z historického Nesebaru. Protože cesta trvá déle, platili jsme 1,5 Leva. Do Nesebaru byla cena 1,3 Lv.

Hledáme Paradise beach v letovisku Zlatý Vlas

Svatý Vlas Bulharsko

Je celkem sranda, když jedete v cizí zemi autobusem, nevíte, kde máte vystoupit a kudy přesně se k cíli dojde. My to dnes měli přesně takto a docela jsem si vzpomněl na Ladislava Ziburu, jehož knížky s oblibou čtu.

Nakonec nás průvodčí nevyhnala dříve než na konečné a tak jsme i se zbytkem domorodců vystoupili.

Svatý Vlas Bulharsko 5

Opět budu muset srovnávat s Řeckem, které je naší rodinou oblíbené. Tam mají veškeré turistické zajímavosti, pláže, hrady atd. značené výborně. Zde by to chtělo ještě napravit.

Prošli jsme tedy od konečné autobusu podél silnice asi 200 metrů a poté doprava v domnění, že dojdeme na Paradise beach. Zde už nejsou samé hotely panelákového typu jako na Slunečném pobřeží, ale pěkné vilky a pensiony, asi jako v Itálii nebo Chorvatsku. Asi tomu ale bude odpovídat i cena. Navíc musíte mít fyzičku, protože budete denně chodit několik set-metrů k pláži a zpět.

Svatý Vlas Bulharsko 9

Bohužel Paradise beach jsme nakonec nenašli, pěšky ujít navíc kilometr až dva se nám v tom vedru nechtělo a tak jsme došli na pláž Travna beach. Zde ale bylo opravdu hodně kamenů a chaluh, tak jsme zakotvili na nedaleké pláži u přístavu.

Svatý Vlas Bulharsko 23

Je hned vedle kotviště lodí a kolonády ve Sv. Vlasu. Zelených vlasů tam bylo ve vodě také dost, ale ne tolik, jako včera při procházce po okolí v severnější části našeho hotelu.

Ale koupání to bylo celkem v pohodě, lidí tak akorát, počasí super a náš stan také fungoval na jedničku.

Máme ho již druhý rok a pro děti je ideál, že se schovají před sluncem a pokud bychom šli pryč, jednoduše ho zamkneme. A další aspekt je ekonomický, 2 lehátka + slunečník zde stojí celkem 18 leva a platit toto denně by vyšlo na 11 dní docela draho, to je lepší to projíst :)

Navíc dnes nám ten malý stan posloužil i jako převlékárna :)

Když už jsme u jídla, na této pláži jsou pouze jen samé bary a jediné, co si můžete dát, je zmrzlina u přístavu  nebo pečené kuře na kraji pláže, kudy přijdete.

Svatý Vlas Bulharsko 7

Když ale přijde hlad, nemusíte zoufat, neboť stačí sledovat prodejce chodící po pláži a nabízející ovoce, preclíky, donuty nebo třeba vařenou kukuřici. Tu jsme si nakonec také dali 4x – 2,5lv kus a sladký preclík byl za stejnou cenu.

Ceny potravin si prohlédněte zde.

Bylo to pěkné odpoledne a jen škoda, že jsme pořádně nehlídali čas, což ale na dovče snad nikdo nedělá. Jinak bychom nemuseli čekat 35 minut na bus, neboť nám ujel před nosem a odtud jezdí každých 40 minut. Jízdní řád je zde.

Jízdní řád - Svatý Vlas Bulharsko

Až pojedete zpět ze zastávky Sveti Vlas (Svety Vlas), stačí v autobuse zahlásit průvodčí Sunny beach a vystoupit na zastávce 15 – Poliklinika.

Dovolená, zájezdy a ubytování v letovisku Svatý Vlas

Nabídka zájezdů na Invia

Nabídka ubytování na Booking

1 komentář u „Autobusem v Bulharsku do letoviska Svatý Vlas“

  1. Jeee presne sem jedem na prelomu srpna a zari. Dnes psali na idnes ze Sveti Vlas je hlavne pro rodiny s detmi. Tak se tesime.

Napsat komentář