Babiččino údolí je pěkný rodinný výlet


Babiččino údolí a zámek Ratibořice zná asi každý, kdo ve škole četl knihu Babička. Toto legendární turistické místo jsme také navštívili a rozhodně sem zavítat doporučuji i vám.

Ratibořice Babiččino údolí – kde zaparkovat

U ratibořického zámku je dost míst na parkovišti, odkud dojdete k prvnímu, nejčastěji fotografovanému místu, kterým je socha babičky a její rodiny.

babiččino údolí socha

Mlýn a splav

Pokud půjdete směrem kam směřuje pohled kamenných soch, po přibližně půl kilometru dojdete ke známému splavu, kde se utopila bláznivá Viktorka. Toto místo také musíte vyfotit, protože to patří ke „tradici“. Když jste na známém místě, rozhodně je třeba si zde udělat i foto, dnes ideálně selfie :)

Babiččino údolí

Pár kroků od splavu je i mlýn, kde se můžete vevnitř podívat jak se dříve žilo.

Dnes nepředstavitelné, bez elektriky a mladí asi nepochopí, že ani internet opravdu před lety nebyl.

Stejnou cestou, jakou jste šli k mlýnu, dojdete opět k sousoší, odkud můžete pokračovat prohlédnout si dravé ptáky, které zde v létě obvykle najdete, případně se můžete svézt na koni. Tato letní atrakce na podobných turistických místech nesmí chybět.

Babiččino údolí na mapě.

Otevírací doba a vstupné

Místo je volně přístupné, takže můžete přijet kdykoliv. Jediná cena, kterou zaplatíte, bude za parkování (pokud si dobře pamatuji tak to bylo 40kč/den), případně vstup do zámku Ratibořice. Zde jsme ale nebyli, dceři byl rok a asi by si to moc neužila :)

Ubytování

Protože zde je opravdu hodně co k vidění, je dobré zde strávit více dní, ať již jako prodloužený víkend nebo přímo celou dovolenou. Podívejte se na hotely a pensiony, což je nejoblíbenější typ ubytování v soukromí. Více na Booking.com