Bad Goisern am Hallstättersee – vyrazte za poznáním jedinečné krajiny


Bad Goisern jako město s dlouhou historií nabízí spoustu míst, kam se můžete podívat. Či už v létě na kole nebo pěšky, v zimě na sněžnicích, při turistice nebo na běžkách, tady máte vždy co objevovat.

Bad Goisern am Hallstättersee

Bad Goisern am Hallstättersee 3

V tomhle jedinečném regionu Rakouska najdete malé domečky, které dodávají lázeňskému městu Bad Goisern pěkný vzhled a pro turisty či mistní obyvatelé je to oblíbené místo. Nachází se tady krásny kostel a nedaleko je jezero Hallstätter, ve kterém se můžete v létě s radostí vykoupat. V případe nepříznivého počasí se můžete klidně posadit a relaxovat u vody s hrnkem čaje.

Bad Goisern am Hallstättersee 2

Bad Goisern am Hallstättersee 4

Každoročně se tady v létě koná Salzkammergut Mountainbike Trophy. Nadmořská výška a délka trasy dá jezdcům pořádně zabrat. Cyklisté překračují několikrát v průběhu závodu své limity, které je ženou vpřed. Na alpské sportovce čekají trasy s různým převýšením. Start závodu probíhá ve městě, kde se v 5 hodin ráno sejde několik tisíc fanoušků s transparenty, aby závodníky podpořili. V centru dění je neuvěritelná atmosféra. Sama jsem se několikrát účastnila těchto závodů v drese slovenské reprezentace a musím říct, že nikdy předtím jsem podobnou atmosféru nezažila.

Bad Goisern am Hallstättersee

Zajisté nemůžete zapomenout navštívit město Hallstatt, které bylo zařazeno do Světového dědictví UNESCO. Turisté se zajímají hlavně o jezero Hallstatt, jeskyně, památky a muzea. Nachází se zde hřbitov, kde jsou vystavěny kostnice z 16.století. Několik stovek lebek, které mají na sebe napsané jméno zesnulého a datum narození.

Bad Goisern am Hallstättersee 5

Bad Goisern am Hallstättersee 6

Nejlepším časem na návštěvu Bad Goisernu je zajisté podzim. Příroda svítí barvami, ve vlasech máte vítr a zajisté oceníte horský vzduch a příjemné klima. Načerpáte novou energii a zbavíte se stresu.

Rakouský Bad Goisern se mi líbil a pevně věřím, že příští rok se tam opět podívám a objevím nová místa, o které se budu moct podělit s dalšími milovníky cestování.

Ubytování – booking

Tipy na další zajímavá místa

| Rubriky Rakousko