Baia Domizia je městečko nedaleko Neapole


V 19.30 hod. vyjíždíme z Říma jižním směrem a za dvě hodiny jsme 60 km severně od Neapoli v městečku Baia Domizia. V piniovém parku vedle Giulivo hotelu je zde 48 velkých vil, každá má 3-4 dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, společnou vybavenou kuchyni  a jídelnu.

Baia Domizia

Máme vilu č. 10 a jdeme hledat jídelnu v č. 22, kam již kuchařky navezly zásoby na české snídaně a večeře. Připravujeme si oblečení a jídlo na celodenní výlet na ostrov Capri, do Neapole a Sorrenta. Celou noc leje, stejně jako předchozí noc v autobusu, na snídani dojdeme v sandálech, ale cestou zpátky bez deštníku pěkně zmokneme.

Pohled z okna na oblohu je děsivý, máme 10 min. do odjezdu busu na rozhodnutí jet/nejet, nejede nás 13 a dospáváme v posteli noc v busu a náročný první den v Římě. Před 21 lety jsem zažil Capri zalité sluncem, koupali jsme se v moři, jen Modrá laguna za 22.200 lir nás zklamala.

TIP: Levné poznávací zájezdy do Itálie vybírejte na Dovolená.cz

Odpoledne přestalo pršet a můžeme na procházku do městečka Baia Domizia, potkáváme rodinu, která sem jezdí často a dnes neodjela, protože paní si spletla lék ranní s večerním a po snídani usnula. Vedle našeho areálu stojí delší dobu zavřený hotelový komplex, sezóna skončila brzo, otevřeno je jen několik krámů, barů a kostel, labutě jsou uloženy. Vedle pečlivě zamčené branky chybí plot, že by sběrači kovů byli i v Itálii ? Bioodpad někdy uklízejí zapálením, v kostele právě skončila bohoslužba. Brankou jdeme na hotelovou písečnou pláž, Tyrhénské moře je tmavé, hučí a vlny jsou velké, pláž i hotelový bazén jsou bez plavců.

Zmoklá a unavená výprava se vrátila ve 20 hod., prý zažili i trochu sluníčka. Skoro celou noc prší a bouří, prý je to zde normální, ale v polovině září nás to překvapilo.

zájezdy

Foto galerie

Více fotek z hotelu Giulivo najdete na webu Booking.com, kde si také můžete rezervovat ubytování, pokud pojedete na dovolenou autem.

Moře na videu

Četli jste všechny díly cestopisu?

1. Poznávací zájezd do Vatikánu autobusem
2. Vatikánská muzea jsou komplex uměleckých sbírek
3. Bazilika sv. Petra v Římě
4. Baia Domizia je městečko nedaleko Neapole
5. Město Pozzuoli a amfiteátr Flavio
6. Solfatara – kráter sopky v Neapoli
7. Pompeje a Herculaneum. Města, která zničila sopka
8. Památky a místa v Římě, která musíte navštívit
9. Toskánsko, Pisa a San Marino

Napsat komentář