Barcelona je moderní a přesto i historické město


V Barceloně – hlavním a největším městě Katalánska jsem byla poprvé v životě. Samozřejmě jsem věděla, že mě toto město uchvátí. Ale tolik?

Přiletěli jsme na letiště do Girony – ne tak moc vzdáleném městě od Barcelony. Navíc letenky byly v té době podstatně levnější, než kdybychom letěli přímo do našeho cíle. Autobusem to byla poté chvilička. Už od pohledu na nás dýchal vzduch jihu a jiné kultury. Hlavně všude visely katalánské vlajky.

barcelona španělsko

Barcelona ubytování

Zezačátku jsme věděli, kde budeme spát. Vybrali jsme si hotel THE 8, kousek od hlavní třídy Passeig de Grácia a Rambla. Hned večer jsme prošli tuto rušnou ulici až k moři. Nemohli jsme si nevšimnout domu Casa Batlló (Gaudí Barcelona), který zářil krásnými barvami. Kousek výš stojí i La Pedrera (známá i jako Casa Mila).

Barcelona Španělsko 1

Doprava po Barceloně

Další den jsme, jak to děláváme i v jiných městech, koupili lístky na vyhlídkový autobus Barcelona City Tour. Je to nejrychlejší cesta, jak zhlédnout celé město v poměrně krátké době a bez trmácení se pěšky. Navíc k tomu dostanete sluchátka, která potřebujete, pokud si chcete poslechnout o památkách a historii města. V každém autobuse si vyberete z mnoha světových jazyků, čeština ale mezi nimi není. Někde nám dávali i slevové knížečky na jídlo nebo vstupy do památek. Ty jsme hojně využili.

Zajímavosti v Barceloně a památky

A tak začala naše cesta poznávání tohoto překrásného města.

V Barceloně jsou tři okruhy vyhlídkového autobusu, které vás zavezou k jednotlivým památkám. Rozhodně se vyplatí si za ně zaplatit.

Průvodce Barcelonou

Naše hned první zastávka byla katedrála Sagrada Família – skvost města Barcelona. Architektonicky naprosto úžasná stavba. To ale asi ani nemusím zmiňovat.

Víkend v Barceloně si může užít každý. Levné letenky kupte u nízkonákladové společnosti Ryanair.

Barcelona Španělsko 2

V průběhu našeho pobytu jsme projezdili opravdu celou Barcelonu. Navštívili jsme většinu památek, bohužel na horu Tibidabo nám už nezbyl čas. Co jsem ale opravdu šťastná, že jsme navštívili, je fotbalový stadion Camp Nou.

Barcelona Španělsko 3

Jestliže i vy jste příznivci fotbalu a nemusíte být zrovna FC Barcelona, stojí to za to. Uvnitř totiž máte možnost navštívit prostory pro novináře, šatny, velkou místnost s oceněními, vystavenými zlatými míči pro Messiho a dostanete se dokonce na trávník a mnoho dalšího. Všude se může fotit, točit, jen na samotný trávník je vstup zakázán. Stojíte jen pár centimetrů od něj na umělém povrchu, kde obvykle stávají i trenéři. Ale ten výhled na hlediště je úchvatný! Východ samozřejmě vede do velkého, snad třípatrového obchodu s tričky, dresy, ponožkami a všemi různými předměty k zakoupení. Ani my jsme neodolali.

Barcelona Španělsko 4

Jaké místo dále stojí za to navštívit kromě památek Sagrada Família, Casa Batlló a Casa Mila je Placa d’Espanya a Montjuic. Pokud máte dostatek času, zajděte si v Barceloně do bývalého centra býčích zápasů. My bohužel ten čas neměli. Na Monjuic ale čas byl. Pokud se nechcete trmácet pěšky do kopce, využijte lanovku. Počítejte ale s tím, že nějakých 8 euro za ni utratíte. Kousek od hradu stojí stadion na olympijské hry. Zde je vstup zadarmo. I zde na nás dýchla atmosféra jako před několika lety na olympiádě.

Barcelona Španělsko 6

Jakmile se ale budete od tohoto stadionu vzdalovat, dívejte se pod sebe. Na chodníku jsou neznačené stopy sportovců – Federera, Tomby nebo i Nadala. Dokonce i stopu Martiny Navrátilové jsme tam objevili!

Barcelona Španělsko 7

Výlety a místa, co ještě musíte vidět v Barceloně

  • lanovka na kopec Montjuic
  • světoznámé mořské akvárium

Pokud se chystáte navštívit toto krásné město třeba na poznávací zájezd nebo prodloužený víkend , přeji hodně štěstí i na počasí. Kdybychom neměli tak krásně slunečné počasí, určitě by to trochu změnilo názor na město. Zatím ale zastávám názor, který zastává i moje profesorka.

Barcelona, jakmile ji navštívíte, zjistíte, že to není jen nejkrásnější město Španělska, ale i Evropy a dost možná i celého světa. Výlet do Barcelony se vydařil.

Dovolená, zájezdy, eurovíkendy a ubytování

Eurovíkend a zájezd směr Španělsko a Barcelona vybírejte na Invia.cz

Barcelona – levné ubytování a hotely rezervujte na Booking.com

Zájezdy, last minute, eurovíkendy do Španělska

Recenze hotelů ve Španělsku

Letenky Praha – Barcelona – levně se společností Vueling

Barcelona Španělsko 8

Čtěte také

Užitečné odkazy

Barcelona mapa

Aktuální počasí v Barceloně

Napsat komentář