Baška Voda – ubytování v hotelu, pláže a výlety v Chorvatsku


Jak cestovat do Chorvatska? Zažitá je cesta osobním automobilem, při které si cestu korigujete sami nebo autobusem především v rámci zájezdu. Stále oblíbenější se stává cestování do Chorvatska letadlem. Já osobně zažil jen cestu autobusem, ale i ta se dá v pohodě zvládnout.

Čím jižněji pojedete, tím je samozřejmě cesta delší. Nám cesta do Bašky Vody trvala něco přes 11 hodin a jeli jsme přes noc, takže v hotelu jsme byli na oběd.

Ubytování a stravování

My bydleli v hotelu Hrvatska **, hotel je již starší, ale pokud nejste nároční bude Vám jistě stačit. Při příjezdu nám byli přiděleny pásky na ruku, aby zaměstnanci hotelu věděli, jaké služby máte v ceně. Náš zájezd měl formu stravování all-inclusive: chutné snídaně, obědy, večeře formou bohatého bufetu a svačiny v podobě různých drobností. Nealkoholické a některé alkoholické nápoje byly také v ceně.

Pokud nechcete bydlet v hotelu, město Baška Voda nabízí mnoho volných apartmánů k pronajmutí, které seženete i po příjezdu na místo, bez předešlé rezervace. Záleží, ale především na sezóně, v které se rozhodnete jet. My jeli ke konci června, kdy sezóna v Chorvatsku teprve začínala. Bylo krásně teplo a nebylo tam tolik turistů. Ve městě se nacházejí obchůdky a stánky s potravinami, nebo pokud se Vám nechce vařit stačí zaskočit do některé z restaurací na nějakou místní specialitu.

Baška Voda

Město samotné je obklopeno horami, které dodávají typickému chorvatskému městečku krásnou atmosféru. Procházet se můžete uličkami města, zastavit se u mola a pozorovat lodě, nebo se pak večer zastavit v některém z místních klubů. Samozřejmě nesmím zapomenout na čisté oblázkové pláže s průzračnou vodou. Doporučuji přibalit s sebou i deku pod ručník, pro citlivější jedince a samozřejmě boty do vody proti zapíchnutí mořského ježka do chodidla.

Výlety

Baška Voda se nachází na strategickém místě, takže je všude blízko a dostanete se všude jednoduše vlastním automobilem, nebo se svezete autobusem. V rámci našeho zájezdu bylo možné absolvovat různé výlety.

My si vybrali výlet mikrobusem do města Omiš se zastávkou na trzích v Brele a také výlet lodí do noční Makarské.

Cestou do města Omiš, které se nachází asi půl hodiny od Bašky Vody jsme měli zastávku v městečku Brela, kde jsme navštívili místní trh, nakoupili si ovoce a místní ruční výrobu a shlédli i dražbu domácích zvířat.  Poté následovala cesta do samotného Omiše, během které jsme měli úžasný výhled na moře, jelikož se město nachází v údolí, nabízí se při sjezdu z hor krásný výhled. Město samotné je plné zapeklitých uliček a krásných památek, takže určitě stojí na návštěvu.

Výlet do noční Makarské se hodí spíše pro mladší ročníky, nebo pro lidi, kteří mají rádi noční život, jelikož Makarská = jedna velká párty. Stánky a blikající světla kam se jen podíváte, všude místní a turisté, voňavé jídlo a hudba. Makarská Vám dá pocit, že můžete všechno, takže Vám ani nevadí, že se v noci cpete zmrzlinou, nebo něčím smaženým.

Baška Voda a okolí určitě stojí za navštívení ať je Vám 5 nebo 50 let. Každý si zde nalezne to svoje, co mu udělá z dovolené nezapomenutelný zážitek.

Fotogalerie

Napsat komentář