Baška Voda v Chorvatsku je srdeční záležitost


Málokteré místo přiroste k srdci tolik, že se tam navracíte v různě nepravidelných intervalech, i když je to docela „profláknuté“ místo v proslulém, a zvláště Čechy okupovaném Chorvatsku. Jedním z takových je i známá Baška Voda, která však nikdy nezklame a vždycky překvapí něčím novým.

Baška Voda je ideálně položené místo

Baška Voda je menší živé městečko, ležící na Makarské riviéře, těsně pod úpatím místních hor Biokovo. Příjemné je díky poloze v hojné zeleni, při břehu klidného a teplého moře. Množství pláží s pozvolným přístupem do vody je ideální pro rodiny s dětmi, soukromí zde naleznou ale i ti, kteří nechtějí být rušeni. Romantická místa, zákoutí, promenády, síť restaurací, pizzerií, diskoték, obchodů a galerií nadchne jistě každého. Rušný noční život láká do víru tance či procházek, i my jsme si zde přišli na své.

Rekreace šitá na míru

Díky chorvatské dálnici je dostupnost osobní dopravou zcela ideální. Pobyty najdou všichni podle svých požadavků také přímo na místě – množství apartmánů, hotelů, penzionů, privátů a blízké kempy poskytují dostatek ubytovacích kapacit s různými cenovými nabídkami, včetně rozmanitých služeb – all inclusive, polopenze, stylové večeře, výlety lodí, animační programy, bazény v objektu, grily a další.

Hledáte ubytování v Chorvatsku?

Co musíte vidět

Pozůstatky osady a byzantské pevnosti na vyvýšeném místě Gardina, které jsou datovány do období antiky, farní kostel svatého Nikola z počátku 20. století, přístaviště – chráněnou marinu, dlouhé oblázkové pláže, sahající na jedné straně až k letovisku Brela, na druhé k Baško Polju – směrem k Makarské. Nejkrásnější a Modrou vlajkou oceněná pláž Dugi Rat u Brely má ve svém znaku obří přírodní kámen v moři, jehož místní nazývají ostrůvkem lásky.

Co můžete podnikat na dovolené

Není nad to užít si ji, jak nejlépe to jde. A tak můžete ochutnávat místní dobroty, pít skvělé víno, tančit a zpívat, slunit se, plavat, potápět, plavit se na lodích, sportovat v místních klubech, pěstovat turistiku, kochat se památkami, bavit se s přáteli a objevovat nepoznané.

Mezi oblíbené patří nechat si namalovat vlastní portrét, zažít atmosféru některého z místních koncertů nebo plavit se večerním lodním spojem např. do kouzelné noční Makarské, kde obchody fungují téměř nonstop, a nespočet dalších atraktivních aktivit.

Nezapomenutelný návrat domů

Každý máme nějaké vzpomínky, na některé z nich nezapomeneme ani po desetiletích. Patří k nim především šťastný návrat – v našem případě tentokráte autem, taženým odtahovou službou od Plitvických jezer (která mimochodem stojí za návštěvu, stejně jako Vodopády Krka) až do Čech.

Fotogalerie

Ubytování

Důležité odkazy

Baška Voda – dlouhodobá předpověď počasí v Chorvatsku na 14 dní na Yr.no

Online web kamera

Související:

Dovolená Chorvatsko Promajna

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář