Baťův kanál a plavba lodí. Jaká byla dovolená na vodě

Pokud nemáte čas nebo finance na zaoceánskou plavbu nebo návštěvu slavných amsterdamských kanálů, a přesto byste rádi strávili dovolenou na vodě, nabízí se velmi blízká, cenově dostupná a minimálně z poloviny stejně lákavá alternativa. Vyrazte na Baťův kanál!


Dovolená na lodi na Baťově kanále

Baťův kanál plavba lodí dovolená

Týdenní dovolená na této historické vodní cestě s třinácti funkčními plavebními komorami vás vyjde přibližně na něco málo přes 10 000 Kč pro celou rodinu.

Máte domácího mazlíčka? Nevadí! Pokud netrpí chorobným strachem z vody, klidně ho v hausbótu ubytujte taky.

Většina pronajímatelů si účtuje jen pár set korun navíc za následnou desinfekci.

A jak že to vlastně celé probíhá?

Přijedete, nalodíte se a plujete! Celý kanál má na délku 52 km, záleží na vás, jestli zvolíte závodnické tempo nebo se budete kochat krásnou krajinou. Ideální je strávit tři dny na cestě k vámi vytyčenému cíli a čtyři dny se potom loudat zpět do výchozího přístavu.

Baťův kanál plavba lodí dovolená 2

Pokud vás zrovna neláká trávit celé dny plavbou (která- ač se to tak může zdát- rozhodně není jednoduchá a pořádně kormidelníka zaměstná), můžete navštívit nespočet památek a atrakcí v okolí kanálu. Jižní Morava je samozřejmě jako stvořena pro milovníky vína. Mile vás překvapí ale i zámek Strážnice

Zámek Strážnice

(obzvlášť pokud jste milovníky geocachingu, protože pro tento sport jsou strážnické zámecké zahrady vyloženým rájem), strážnický skanzen nebo unikátní Kovozoo ve Starém Městě.

Kovozoo Staré město

Přestože v samotném kanále je koupání zakázáno, část vaší plavby určitě povede skrz řeku Moravu, která je ke koupání naopak jako stvořena. Můžete zakotvit u břehu a osvěžit se.

TIP: Výlety lodí v České republice.

Nejlépe okolí kanálu prozkoumáte, pokud si s sebou vezmete i jízdní kola, protože je lemován perfektně udržovanými cyklostezkami, které vás zavedou na ta nejžádanější místa. Pobyt blízko vody nebo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo, dejte proto Baťově kanálu šanci a navštivte ho alespoň na pár dní.

Web: www.batacanal.cz

Ubytování v okolí Baťova kanálu

Ještě navštivte v okolí:

Napsat komentář