Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

Dominikánská republika leží ve Střední Americe, a ne nadarmo se jí přezdívá „perla Karibiku“. Je to opravdu rozmanitá země, kde můžete vidět hory i moře. V Dominikánské republice leží nejvyšší hora celého Karibiku Pico Duarte 3098 m n. m. a zároveň také zde najdete prý ty nejkrásnější písčité pláže na světě. Až je uvidíte, nebudete pochybovat.


Bayahibe

Kouzelných míst v Dominikánské republice existuje bezesporu hned několik, pojďme si přiblížit oblast Bayahibe, která se těší stále větší oblibě. Nachází se na jihu země, mezi městy La Romana a Dominicus. Bayahibe bylo založeno roku 1874 a stále více a více se zvelebuje. Ovšem oproti oblasti Punta Cana, je stále na začátku budování hotelové a turistické infrastruktury. Jedná se o malebné rybářské městečko, které není příliš velké.

Bayahibe pláž

Divočina, kam se podíváš

Sousedí z pravé strany z národním parkem Cotubanamá. Pokud budete mít chuť a čas strávit nějakou chvíli v divočině, určitě tento park navštivte. Platí se zde vstup 200 DOP na osobu, což je v přepočtu asi 77 Kč. Nedoporučuji, abyste se na cestu pralesem vydali sami, můžete se lehce ztratit. Ale nebojte, hned se vás ujme místní průvodce, který vás za 500 DOP provede zákoutím divočiny.

Cotubanama národní park

Cotubanama národní park 2

Ráj Čechů

Žije zde spousta Čechů i Slováků a dokonce tu i řada z nich podniká. Například hned u pobřeží moře můžete najít obchůdek Shark’s Shop, který vlastní Češi a Slováci. Ti vám určitě rádi pomohou naplánovat výlet lodí nebo vám ukážou místa, kde můžete šnorchlovat nebo se potápět. Takže nezoufejte, pokud nejste zdatní v angličtině či španělštině, i Češi vám zde naplánují parádní výlet a ještě se s nimi domluvíte.

Aktivity v Bayahibe

Nečekejte, že tu budete mít spousty muzeí, galerií, koncertní místa, spoustu načančaných restaurací a stánky se suvenýry. Vesnice je sama o sobě atrakcí. Dýchne zde na vás ten pravý místní život se vším všudy.

Zájezdy vybírejte na Invia.cz, Dovolena.cz

Bayahibe si zachovává svůj dominikánský temperament od místních restaurací s palmovou střechou až po pouliční stánky s občerstvením, třeba s empanadas. Což je španělský pokrm a jedná se o taštičku z těsta plněnou nejčastěji masem.

Kromě života kolem pobřeží karibského moře se v ulicích Bayahibe skrývá spousta historie a architektury. Můžete zde vidět obydlí místních obyvatel – dřevěné domky v pastelových barvách, ikonické kostely i nedaleké jeskyně plné tajemství a samozřejmě Národní park Cotubanamá.

Mezi nejčastější aktivity zde patří šnorchlování, potápění a výlety lodí na nedaleký ostrov Isla Saona, kde se údajně točila Modrá laguna a Piráti z Karibiku.

Kuchyně

V Dominikánské republice se mísí španělská, mexická a africká kuchyně. A v Bayahibe tomu není jinak. Je tu nespočet restaurací, kde si můžete pochutnat na rybách, masu, těstovinách, pizze i hamburgeru.

Jídlo v Dominikánské republice

Milovníci nezralých banánů

Nejoblíbenější surovinou jsou zde zelené nezralé banány, tzv. plantain. I když to může znít divně, tento typ banánů se používá na smažení a podává se nejčastěji jako příloha k masu nebo jen tak s vajíčkem. Pokud zde budete, určitě je vyzkoušejte, chutnají jako smažené hranolky.

Playa BarcoBar

Pokud si chcete pochutnat na vynikající grilované rybě, určitě doporučuji restauraci Playa BarcoBar, která se nachází hned u pláže. Od stolu to máte doslova pár kroků do moře. Vaří zde opravdu skvěle a jejich specialitou jsou nejrůznější koktejly a čerstvé ovocné šťávy i smoothie. Ceny jsou jako u nás, nemusíte se bát, že byste zde nechali celou výplatu. A milá a příjemná obsluha je zde snad všude samozřejmostí. Tady se zastává pravidlo „Náš zákazník, náš pán.“

Restaurace Playa Barcobar u pláže

V noci do Waikiki

Pokud vás zajímá noční život, nečekejte v Bayahibe nic divokého. Je to opravdu typická vesnice, takže diskotéky typu velkých měst zde nejsou. Za to ale vyzkoušejte jakýkoli bar na ulici. Uvidíte, že se setměním Dominikánci ožívají a tancují všude na ulici proslulé merengue a k tomu popíjí Presidente, což je místní pivo.

A v neposlední řadě je zde populární karaoke, ale nepředstavujte si ho jako u nás. Tady umí zpívat úplně každý, takže když uvidíte, že se někde zpívá, doporučuji tam zajít na drink a jen tak chvíli posedět, nasát atmosféru energické hudby a poslechnout si místní zpěváky. Je to opravdu nádhera.

Drink v Dominikánské republice

TIP: Vyzkoušejte bar Waikiki, který se nachází v centru u moře. Mají výborné drinky a je to jeden z mála podniků v Bayahibe, který je otevřený až do noci.

Pokud se chystáte navštívit Karibik, určitě doporučuji Dominikánskou republiku. A vyzkoušejte i oblast Bayahibe, tady je to totiž ta pravá Dominikána a věřte tomu, že to tu budete milovat.

Koupit zájezd do Dominikánské republiky

  1. Invia.cz
  2. Dovolena.cz

Související: