Belantis – zábavní park v Německu u Lipska


Německý zábavní park Belantis najdete ve městě Zwenkau, poblíž Lipska, zhruba 125 km od českých hranic. Může nabídnout přes 60 atrakcí pro děti, dospělé i pro velké odvážlivce.

Atrakce

Park můžeme vidět na několik kilometrů daleko díky horské dráze Hurikán, která doslova sahá do nebe. Dráha nedostala tento název jen tak náhodou, jedná se o rychlou divokou jízdu, při které vám proběhne hlavou myšlenka, proč jsem sem lezl/a? Když však jízda skončí, chcete se svézt ještě! Pokud máte doma i menší odvážlivce, je nutné, abyste si zkontrolovali, zda Vašeho malého dobrodruha na atrakci pustí, aby pak nebyl zbytečně zklamaný. Téměř všechny atrakce jsou omezeny věkem či výškou. Všechny podmínky pro vstup na atrakce naleznete na internetových stránkách Belantisu.

Konkrétně Hurikán je omezen i věkem i výškou – do 8 let a do 130 cm Vám Vaše dítě na horskou dráhu nepustí. Výšku organizátoři dodržují opravdu striktně, takže pokud má Vaše dítě 128 cm, bude na Vás muset počkat dole.

Pozoruhodnou atrakcí je také Belantis Rachel, což je obrovské kyvadlo, či jízda lodí nazvaná Prokletí faraona, při které projíždíte pyramidu. Na závěr čeká lodičku sešup z pyramidy ven.

Zmínit musím také Let bohů, kdy se pohybujete asi šest metrů nad zemí a vlastními křídly ovládáte svou jízdu. Doporučím také loď Santa Maria, což je velká houpačka, která Vám umožní si trochu odpočinout a v klidu se podívat na okolí areálu. Klidnou atrakcí je také Oddyseova plavba lodičkou po jezeře. Budete se plavit se kolem ostrova Circe, který dle pověsti proměňuje lidi na divoká zvířata. Podobnou, ale trochu akčnější atrakcí, je Poseidonova flotila, při které plujete po divoké vodě.

TIP: Legoland Německo – zábava pro milovníky legendárních kostiček.

Pro menší návštěvníky doporučuji atrakci Huracanito, což je zmenšenina horské dráhy Hurikán a je dostupná již od tří let dítěte. Záživnou atrakcí pro děti je také Shromáždění Tempe, což je jízda autíčkem. Lákavou atrakcí je určitě také Dračí let, na který mohou děti od 8 let. Jedná se o kolotoč ve výšce asi deseti metrů. Shora je vidět úplně celý areál parku a proto je atrakce vhodná i pro dospělé.

Ceny

Jednodenní vstupenka pro dítě od 4 do 11 let stojí 33,50 eur, což je v přepočtu kolem 850 Kč, pro dospělého 38,50 eur, tedy cca 1000 Kč. Park umožňuje zakoupení takzvaných All inclusive karet pro tři až šest osob (pro přehled, All inlusive pro 3 osoby stojí 142 eur – přes 3600 Kč, pro 4 osoby 183 eur – asi 4700 Kč). Tato karta obsahuje samozřejmě vstup do parku pro daný počet osob a také obědové menu pro všechny All inclusive osoby.

Parkování pro osobní automobily před areálem je zdarma. Park je navíc postaven poblíž autobusového nádraží, takže není problém se do parku dostat autobusy.

Hodnocení

Park je skvěle uspořádaný. Je členěn na ostrůvky, na kterých nacházíme jednotlivé tematické okruhy, například Pláž bohů, Pobřeží průzkumníků, Prérie indiánů, Údolí faraonů, zámek Belantis, ostrov rytířů. V parku se pohybovalo také velké množství rodin, které s sebou měli kočárek. Zakoupení sezonní vstupenky je proto pro některé rodiny ideální, starší dítě může procházet atrakce, zatímco rodič s kočárkem se může procházet klidnějšími částmi parku.

Kladně hodnotím také ochotný personál. Velkým plusem samozřejmě je i omezený počet návštěvníku v parku celkově, protože na atrakce se netvořily příliš dlouhé fronty. V areálu je k dispozici mnoho restaurací či stánků s občerstvením. Využít mohou návštěvníci také obchůdky se suvenýry.

Návštěva Belantisu je skvělým tipem na celodenní výlet pro rodinu či jednotlivce. Pro dokonalost doporučuji park navštívit v létě, abyste si plně užili vodní atrakce.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Web: ww.belantis.de

Navštivte také:

| Rubriky Německo