Letiště Praha od dnešního dne zavádí namátkovou bezpečnostní kontrolu zavazadel cestujících, takže je možné, že i váš kufr bude nutné otevřít. Jak kontrola probíhá a čeho se týká?

Kontrola zavazadel na letišti při odbavení

Pražské letiště Václava Havla (Ruzyně) zavádí od pondělí 15.5.2017 náhodnou kontrolu zavazadel na přítomnost stop po výbušninách. Po odbavení váš kufr bude otevřen a zkontrolován detektorem, zda neobsahuje stopové prvky po výbušninách.

Celý proces se bude provádět na specializovaném pracovišti pod kamerami. Záznam bude uchováván jako důkaz, že se ze zavazadla nic neztratilo.

O tom, že vaše zavazadlo bylo zkontrolováno, se dozvíte až v cílové destinaci a podle toho, že bude přelepeno letištní páskou s nápisem Security Checked.

Pokud se zavazadlo nenávratně poškodí, bude přelepenou páskou červenou.

U obou případů najdete vevnitř kufru či tašky dokument s informacemi, jak dál postupovat a na koho se obrátit s případnými dotazy pro případ reklamace.

Jestliže si vaše zavazadlo nechávate na letišti zabalit do průhledné fólie, nebo již toto máte hotovo z domova, po kontrole bude opět zabaleno stejně jako před rozbalením.

Zámky

Důležité je mít na kufru zámek, který lze otevřít a ne zámky, které jsou součástí kufru, pak opravdu hrozí zničení zavazadla.

Náš tip: Cestovní kufr American Tourister

Doporučeno je mít TSA zámek, označený znakem červeného diamantu.

tsa zámek

Samozřejmě je možné mít i kufr bez zámku.

Další informace pro cestující letadlem

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •