Bibinje – klidná vesnička nedaleko Zadaru v Chorvatsku


Když jsme zvažovali kam na dovolenou, chtěli jsme si především odpočinout a nabrat novou sílu. Jednoznačným výběrem pro nás byla klidná vesnička nacházející se v Zadarské župě, Bibinje.

Cestovali jsme autem čtrnáct hodin ale stálo to za to a nelitujeme.

Bibinje ubytování

Ubytováni jsme byli v malém apartmánu Nediljko. Majitelé jsou moc příjemní lidé. Přivítali nás vřele a byli velice ochotní. Apartmán byl cenově přijatelný, čistý a obsahoval vše, co jsme potřebovali. Patří k němu i kryté stání pro auto. Při snídani na balkoně nás dokonce několikrát přivítala kudlanka.

Bibinje pláže

Po zabydlení jsme se vypravili kam jinam, než k moři.

Bibinje Chorvatsko

Při cestě jsme doslova na každém kroku mohli ochutnat skvělé a sladké fíky. Od apartmánů je pláž vzdálená pouze osm set metrů. Je kamenná s betonovými moly. Nabízí i dost prostoru, takže se nemusíte bát, že budete muset být namačkaní s ostatními lidmi. Za zmínku ale stojí i pláže v Sukošanu nebo Zadaru.

Bibinje Chorvatsko 1

Památky

Pro milovníky památek se v Bibinje nachází kostel Jana Křtitele z patnáctého století nebo muzeum s působivou etnografickou kolekcí.

Výlety v okolí Bibinje

Podnikali jsme však i výlety po okolí. Na nábřeží Zadaru jsou atrakcí Mořské varhany. Nádherná je i zvonice katedrály svaté Anastázie. Mezi největší skvost severní Dalmácie si považují kostel svatého Donáta. Uchvacující je jeho výška a to 27 metrů.

V Sukošanu jsme navštívili národní park Krka. Vzpomínky a pocity máme nezapomenutelné. Jde o soustavu vodopádu, při čemž se lze v některých i vykoupat. Kdo by o takový zážitek nestál.

Dostupnost obchodů je také dobrá. Z jídel jsme si zamilovali soparnik, což je jakýsi nadívaný chléb nebo skradinské či černé rizoto.

Bibinje Chorvatsko 2

Celou dovolenou bych shrnula tak, že byla především oddechová. Lidé velice milí a usměvaví, což bylo při shonu v běžném životě povznášející. Za nás doporučuji, tento rok se do Bibinje chystáme znovu a vás tato krátká recenze jistě také přesvědčila, že se vám v této lokalitě bude líbit.