Bílá věž – Hradec Králové


Bílá vyhlídková věž v Hradci Králové byla další zajímavý tip, kam jsme vyrazili na rodinný výlet. Rozhledna je to vskutku vysoká a vidět je z ní hodně do dáli.

Bílá věž Hradec Králové

Parkování

Zaparkovat je možné přímo na Velkém náměstí, odtud to je k věži jen pár metrů.

Bílá věž Hradec Králové 2

Co se týče placení na parkovišti, na internetu jsme našel informace, že hodina parkovného stojí 40 kč. Automat, kde platíte, je trochu zmatečný, takže jsem vhodil 50 kč, ale vyjel mi lístek s informací, že mám předplaceno na 4 hodiny. Takže doporučuji platit raději menšími mincemi :)

Bílá věž – ceník (vstupné)

  • Dospělí: 70 kč
  • Děti, studenti, důchodci a ztp: 50 kč

Otevírací – provozní doba

  • Denně 9 – 18h (zavřeno 1. ledna, 24. prosince a 7. září)

Ne vždy se vstupné na vyhlídkovou věž platí hned dole u vstupu, jako právě zde. Odtud se vydáte po dřevěném schodišti až na vrchol. Cestou uvidíte i tento velký přes 500 let starý zvon Augustin.

Zvon Augustin - Bílá věž Hradec Králové

Poté, co vyšlápnete všech 226 schodů, se můžete podívat na město Hradec Králové a jeho okolí a také vrcholky Orlických hor a Krkonoš. Výhled parádní, aby ne z výšky 72 metrů.

Velké náměstí - Hradec Králové

TIP: Hradec Králové – Salon republiky, nabízí historii, sport i kulturu

Hradec Králové z Bílé věže

Hradec Králové z Bílé věže 2

Při sestupu dolů je trasa částečně rozdělena, takže se na schodišti po celou dobu nepotkáváte s dalšími turisty. Ještě než z Bílé věže vyjdete, sejděte podle ukazatele do přízemí, kde je moc pěkný skleněný model v měřítku 1:20. Je složen z 500ks skla a váží cca 1000 kg.

Skleněný model - Bílá věž Hradec Králové

Ubytování Hradec Králové

Napsat komentář