Bílsko-Bělá je nejzajímavější město jižního Polska


Město Bielsko Biala je leží v jižní části Polska, zhruba se 180 000 obyvateli. Patří k tamním nejzajímavějším městům v této části státu. Bylo založeno v roce 1951, kdy se města Bielsko a Biala spojily. Rozděluje je řeka Biala.

Bielsko Biala historie

První zmínka o této lokalitě odkazuje na rok 1312. V roce 1772 byla oblast připojena k Rakousku a to je doba, kdy se rozvíjí ve městě celkem úspěšně textiní průmysl. Během druhé světové války se stalo město součástí Třetí říše a většina židovské populace byla poslána do koncentračního tábora Auschwitz.

Památky a zajímavosti

Ve městě lze najít řadu zajímavých památek – Sulkowský hrad ze 14.století, katedrálu sv. Mikuláše a například soukenický dům z 18. století.

Bielsko Biala může být dobrým výchozím bodem do hor. Leží nedaleko Slezských a Malých Beskyd a v zimě je v provozu řada vleků – Debowiec, Magurka, Klimczok. Je zde hodně zeleně a dobře rozvinutá lyžařská infrastruktura.

Ten, kdo se necítí na lyžování, může využít ve městě například plavecký bazén nebo tenisové kurty. Odvážnější mohou zkusit motokáry.

Město je známé také díky Studiu kreslených filmů. Vznikly zde například pohádky o Bolkovi a Lolkovi. Ten, kdo již zapomněl, rádi připomeneme, že se jedná o animovaný polský televizní seriál poprvé vysílaný v roce 1963, v rámci Večerníčku.

Bialsko Biala je významným dopravním uzlem. Nejrychleji se sem ale dostanete z České Republiky autem.

Restaurace

Ve městě je několik míst, kde se dá dobře najíst a napít. Recenze lze nalézt na Tripadvisoru. Doporučujeme vyzkoušet místní Burgrárnu = MR HAMBURGER, kde se za celkem přijatelné peníze dají koupit skvělé hamburgery s čerstvými ingrediencemi. Adresa: 11 Listopada 57. Interiér tvoří stoly a lavice z euro palet.

Fotogalerie

Qubus hotel Bielsko Biala – recenze ubytování

Kvalita ubytování = čtyřhvězdičkový hotel s ledničkou, televizí, satelitem, internetovým připojením. Hotel čistý a moderní. Koupelna s vanou a fénem. Matrace vysoká, závěsy kvalitní, takže nepropustí venkovní světlo. Úložný prostor v hotelu = šatní skříň.

Strava = snídaně formou bufetu. Výběr odpovídá 4* hotelu. V nabídce ovoce – melouny, ananas, jahody, zelenina – červená, zelená a žlutá paprika, okurka, rajče, sladké pečivo, několik druhů chleba, sýry. Piti – kafe, čas, ovocné džusy, v nabídce byly dále párky, míchaná vejce, slanina.

Poměr kvalita vs.cena = hotel je součástí řetězce Qubus hotelů v Polsku. Za přespání lze získat určitý počet bodů a ty později vyměnit za noc zdarma, jako to bylo v našem případě.

Kvalita servisu = výborná. Recepční ochotná, servírka příjemná. Personál mluví velice dobře anglicky.

Zábava = v hotelu chybí bazén. V jiných Qubus hotelech je bazén v nabídce. Město Bielsko Biala je zajímavé město, které stojí vidět nejen za denního světla.

Doporučujeme se registrovat v Q-Clubu a sbírat body. Nasbírané body lze vyměnit za noc zdarma se snídaní v jakémkoliv Qubus hotelu.

Rezervujte ubytování

Mezi nejlepší hotely ve městě patří 4 hvězdičkové hotely – Qubus hotel, Parkhotel Vienna a Hotel President.

Související články:

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář