Biograd na Moru v Chorvatsku – dovolená, která neomrzí


Jako každý rok jsme si celá rodina sedli a rozhodovali, kam pojedeme v létě na dovolenou. Kdy, kam, jak? Nakonec jsme se všichni shodli už po osmé za sebou na Biogradu na Moru v Chorvatsku. Rok, co rok si říkám, že už se chci také kouknout jinam. Když nám se tam tak líbí a nic nám tam nechybí.

Dovolená v Biogradu na Moru

Chorvatsko je Čechy oblíbené nejen pro dobré ceny, pěknou přírodu, domácí atmosféru, čisté moře a klid. Ale i pro svou blízkost, takže jako většina jsme tam vyrazili po vlastní ose autem. Vždycky jsme se tam chtěli podívat v září, kdy je moře pěkně vyhřáté, pláž není tak přeplněná a teploty jsou o dost příjemnější, ale ani tento rok to nevyšlo a jelo se v červenci, takže jsme si ,,vyžrali‘‘ ty nejvyšší teploty.

Autokempy, stany a ubytování na místě jsou pro Chorvatsko pověstné. Na tohle má rodina nikdy bohužel nebyla, tak jsme měli již poněkolikáté dohodnutý apartmán v rodinném domku, kde bydlel starší manželský pár a přivydělával si pronajímáním jednoho jediného bytu v jejich domě.

rezervujte ubytování

Na to, že jsem v Chorvatsku byla už opravdu hodněkrát, tak vždy na stejném místě a nikdy mě nějak nemrzelo, že jsme nejeli jinam. Už jsme Biograd znali a nic nám tam nechybělo. Přestože je to malé městečko, které má asi jen 5-6 tisíc obyvatel, cestovní ruch dělá opravdu hodně. Dlouhá promenáda vedoucí podél pláže každý večer žije neuvěřitelným způsobem. Živá hudba se line pomalu celým Biogradem, lákavá vůně mořských plodů táhne kolemjdoucí do restaurací a lidé se zastavují u mnoha stánků a obchodů se suvenýry. A ač to spoustu lidí ani nenapadne, Biograd má opravdu bohatou přírodu s několika udržovanými parky.

Biograd na Moru Chorvatsko

Biograd je přístavní městečko v severní Dalmácii a po několika dnech může být pro někoho už trochu ,,malý‘‘. Ač nás Biograd nikdy neomrzel, vždy jsme celá rodina rádi podnikali výlety po okolí, většinou tedy poznávací. Necelou půl hodinu severně leží páté největší město Chorvatska – Zadar. Je to moderní metropole a zároveň jeho centrum je jedna velká historická památka. Dále stejně vzdálený jižní Šibenik je přímo pastvou pro oči milovníků kulturně – historických památek. Jistě za zmínku také stojí blízké Pakoštane, které je známé svými písečnými plážemi anebo protější ostrůvek Pašman, kam se z Biogradu každý dopravuje motorovým člunem, když si chce užít na pláži trochu klidu.

Chorvatsko neoplývá tak bohatou kulturou a historií jako jiné destinace pro letní dovolenou – Řecko, Egypt, a jiné. Přesto v žádné jiné evropské zemi nenajdete tak čisté a průzračné moře jako tady.

Kostel sv. Donáta - Zadar Chorvatsko

Kostel sv. Donáta v Zadaru

Katedrála sv. Anastázie - Zadar Chorvatsko

Katedrála sv. Anastázie v Zadaru

Vodopády Krka v Chorvatsku

Vodopády Krka v Chorvatsku 2

Vodopády Krka v národním parku

Vodopády Krka v Chorvatsku 3

Šibenik Chorvatsko

Šibenik Chorvatsko 2 Šibenik Chorvatsko 3

Šibenik

Biograd na Moru Chorvatsko 3

Biograd na Moru Chorvatsko

Biograd na Moru – kde se ubytovat

Líbit se vám určitě bude hotel Adria nebo kemp Soline.

Ubytování vybírejte zde

Související:

Šparadiči – malá přímořská destinace v Chorvatsku

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář