Bismarckova rozhledna na Zelené hoře u Chebu


Bismarckova rozhledna u Chebu na Zelené hoře zde stojí již více než 100 let a už to je důvod, proč sem vyrazit na výlet. Tu krásu musíte vidět osobně.

Parkování

Najít místo, kde můžete zaparkovat a odtud dál pokračovat z rozhledně, je celkem oříšek. Ale mám zde pro vás jako vždy aktuální informace ( z června 2017)

Bismarckova rozhledna Cheb

Jeden český web o rozhlednách popisuje, že se dá dojet autem skoro až pod rozhlednu a pokud ne, pak stačí zaparkovat u závory. ALE, sice zde závora i cesta je, jenže je sem zákaz vjezdu a nejbližší místo, kde auto můžete nechat, jen menší lesík nad obcí Pelhřimov, kde vidíte právě tuto zákazovou ceduli.

Kudy k rozhledně

Od parkoviště to je cca kilometr po cestě, půlka lesem a půlka mezi loukami po sluníčku, které opravdu tento týden pařilo.

Cesta k rozhledně

Projdete kolem otevřené závory, minete dráhu pro horská kola – bike park a jste u rozcestníku. Zde je i pumpa s pitnou vodou, takže komu by došla, může doplnit zásoby.

Pumpa s pitnou vodou

Rozhledna je odtud už za rohem vlevo, skoro jako kdyby na tomto paloučku vyrostla :) Kolem dokola je mnoho laviček a míst na odpočinek, nebo sváču, takže se sem vejdou všichni turisté, kteří sem vyrazí. Já zde byl v pondělí dopoledne a kromě dvou lidí a 2 cyklistů nikde nikdo.

Bismarckova rozhledna Cheb

Opět musím souhlasit s tvrzením, že čím složitější je cesta k turistickému cíli, tím je hezčí. Zde to platí dvojnásob. Rozhledna to je opravdu krásná, stejně jako Háj u Aše, kterou jsem navštívil ve stejný den jako první cíl výletu.

Výhled z Bismarckovy rozhledny

Uvidíte odtud až do Německa, ale samozřejmě i Slavkovský les, Krušné hory a také část Šumavy.

Mapa