BMW muzeum Mnichov – Německo

BMW muzeum v Mnichově je ideální výlet, pokud jste auto-moto nadšenci a nemáte představu, kam o víkendu vyrazit, aby Vás počasí neomezovalo.


Jet do Mnichova je jasná volba. Pro fanoušky motorismu tam sídlí světoznámá značka BMW – od výrobny, přes ukázkovou halu až po muzeum.

Výlet do muzea BMW

My sami vyrazili autem, jelikož splňuje veškeré technické podmínky, které má Německo nastavené, na ty si určitě dejte pozor. Pokuta zde není zrovna vhodná do rodinného rozpočtu české rodiny. Mnichov není úplně za rohem, ale jelikož jsme jeli parta více řidičů, hezky se dalo během cesty prostřídat.

BMW muzeum Mnichov

Parkování

Obrovskou výhodou je, že samotné muzeum patří k BMW Weltu. Zde je zajištěno parkování pro všechny návštěvníky. Rozhodně si ale připravte 2€ za každou hodinu. Nesnažte se ušetřit parkováním mimo Welt. V Mnichově je prakticky nemožné sehnat parkování zdarma.

Od Weltu k Muzeu

Pokud jste ve Weltu již zaparkovali, určitě prohlídku jeho samotného nezavrhujte, obzvlášť když zde není vedeno žádné vstupné. Nachází se zde velký obchod se suvenýry, který se vyplatí navštívit.

BMW muzeum Mnichov Německo 3

Samotný Welt je přehlídkou luxusu. Najdete zde skoro všechny aktuálně prodávané modely aut, motocyklů, ale i různých speciálů, které na silnici nepotkáte.

BMW muzeum Mnichov Německo 4

Můžete zde usednout i za volant trenažeru a vyzkoušet si tak jízdu. Počítejte zde ale s delší čekací dobou.

BMW muzeum Mnichov Německo 2

Do muzea se z Weltu dostanete jednoduše přes venkovní most. Pokud chytnete hezké počasí, určitě se projděte i okolo muzea. Je to pěkná podívaná. Při vstupu do samotného muzea vás jistě nemůže překvapit vstupné. Jednotlivé činí 10€, ale pokud jedete jako rodina (2 dospělí + děti), skupina nebo studenti atd., získáte zvýhodněné ceny, které už tak nebolí.

BMW muzeum Mnichov Německo

Nepočítejte s tím, že během hodiny máte muzeum prošlé. Jelikož je prostorné do šířky, ale i výšky, zabere to celkem dost času, než projdete všechny expozice. Kromě BMW zde najdete i historii a vozy značky MINI nebo Rolls-Royce.

BMW muzeum Mnichov Německo 5

Mimo stálé “exponáty” uvidíte v muzeu i časově omezené výstavy. Ty jsou vždy vypsané na webových stránkách.

Celé muzeum je pojato nadčasově a moderně. Moderní foto koláže, které jsou různě podsvícené vedle jednoho z prvních aut značky – to je kontrast, který využívá celé muzeum. Už při pohledu zvenčí na samotnou architekturu nemůžete čekat zaprášené nudné muzeum. Kočárků ani vozíků se nebojte, vše je bezbariérové! Pokud se sami nedomluvíte anglicky či německy, určitě někoho takového vezměte s sebou. Přeci jen si určitě chcete přečíst informace u jednotlivých expozic a exponátů. Ačkoliv musím říci, že já sama osobně jsem tyto cedule úplně na 100% nevnímala a spíše se kochala.

Výlet, ze kterého přechází zrak

Muzeum i Welt nám jednoduše vyrazil dech, ale také zároveň zabral kompletně celý den.

TIP: Muzea historických aut v ČR

BMW muzeum Mnichov Německo 6

Když už jedete takovou dálku, rozhodně se nesnažte prohlídky nějak uspěchat. Vychutnávejte si všechny detaily. My zde rozhodně nebyli naposled.

Web: www.bmw-welt.com

Tento výlet stál za každý cent, který jsme v Mnichově nechali! Pokud ale nežijete někde v blízkosti hranic, využijte možnosti výletu na celý víkend a poznejte i zbytek Mnichova. BMW Muzeum a Welt rozhodně není jediné, co vám tohle město může nabídnout.

Ubytování v Mnichově

Související:

Legoland Mnichov

Napsat komentář