Bobová dráha Altenberg

  • altenberg bobová dráha

V tomto krásném německém městečku je vedle lyžařského vleku i letní sáňkařská dráha. Německy se jmenuje bobbahn Altenberg.

Altenberg bobová dráha 

V Čechách jsme podobnou atrakci vyzkoušeli v Krkonoších v Harrachově, v Peci pod Sněžkou, v obci Mladé Buky, v Jižních Čechách v Active parku Lipno a nově na Klínech v Krušných horách a objektivně musím říct, že tato německá v Altenbergu je sice dlouhá, má i 1 skok, ale dráha se dost klikatí takže se nedá jet „naplno“ a na podzim už je v lese za jízdy celkem dost chladno.

Ceník – ceny (cena v září 2013)

Dospělí – 2,5€ jedna jízda, 11€ šest jízd

Děti – 2€ jedna jízda, 8€ šest jízd

Parkování

Zaparkovat můžete pod sjezdovkou, která sousedí s dráhou. Platí se i o víkendu, 2h za 1€ a 4h za 2€.

Atrakce

V areálu je dost atrakcí pro děti, klouzačka, prolézačky, lanovka pro dospělé, jízda „lodí“ přímo do vody, dráha pro autíčka, které děti samy mohou řídit, restaurace hned vedle dráhy, takže když je hezky dá se vydržet minimálně půl dne.

Určitě také nezapomeňte navštívit i rašeliniště na Cínovci, o kterém jsme taky na našem webu nedávno psali.

Jelikož je Altenberg 5 minut jízdy od hraničního přechodu Cínovec, pro obyvatele Ústí nad Labem, Teplic, či třeba Litvínova to je zajímavý tip na nedaleký výlet a hlavně dost info cedulí tam je v češtině, tak se ani člověk jazyku neznalý neztratí :)

Foto galerie

Mapa

Web: www.letni-sankarska-draha-altenberg.cz

Mnozí milovníci lyžování navštěvují Altenberk, zimní měsíce, pokud je sníh, zde jsou super a zalyžujete si celá rodina. Kdo nechcete jezdit až do Německa, můžete navštívit ústecký kraj a nedalekou Komáří vížku u Teplic, kde je také sjezdovka.

Ubytování Altenberg

Ubytování v Altenbergu a okolí

 

Odkazy

Webkamera Altenberg

Předpověď počasí

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-07-27T09:04:21+02:00Září 30th, 2013|Krušné hory, Německo, Tipy na výlet|

Napsat komentář