Bobová dráha Berta – Mladé Buky u Trutnova

Bobová dráha v obci Mladé Buky u Východočeského Trutnova je nejdelší v České republice a paradoxně levnější než bobovka v Peci pod Sněžkou, která je jí hodně podobná, ale je skoro o polovinu kratší.

Parkování

Hned u bobové dráhy je velké parkoviště a je zdarma.

Otevírací doba

  • Středa – Pátek: 13 – 18 h
  • Sobota – Pondelí: 10 – 19 h
  • Úterý: 10 – 18 h

Bobová dráha Berta Mladé Buky

Tato celoroční bobová dráha, přestože je díky své délce 1500 metrů nejdelší v České republice, není tolik známá jako ta v Peci, Špindlerově Mlýně nebo Harrachově, ale o to víc si zde jízdu užijete. My zde byli sice v pracovní den na konci dubna, ale byl prodloužený víkend, takže jsme čekali větší nával. Bylo zde jen pár lidí, na parkovišti také asi jen 20 aut a tak se dalo pravdu jezdit naplno :) Sice to celkem trvá, než se váš dvoumístný bob vyveze po 500 metrech na vrchol, ale pak už to sviští, zatáček i prudkých sjezdů je dost a o nával adrenalinu není nouze.

TIP: Nová je i bobovka na Klínech v Krušných horách, dolů na bobech, nahoru lanovkou. To zkuste taky.

Natočil jsem pro vás jedno video při první jízdě, kdy řídila dcera, pak už to postupně jelo podstatně rychleji – měli jsme 5 jízd.

Protože jsem vždy jel já a vezl jedno dítko, vyšlo nám jako nejlepší cena koupit 10x dospělý, než dítě / junior.

Boby se ovládají páky po boku, dopředu se rozjede, dozadu se brzdí. A až pojedete do kopce, není nutné držet páku dopředu, jede to samo.

Zábava super, cena nižší než v Peci, kde jsme byli den předtím, ale dráha delší a navíc v hezčím prostředí, ne jen na louce, ale i část dráhy vede lesem a nad řekou, pokud budete mít čas se i kochat :) Počasí bylo parádní, takže i fotky se snad vyvedly.

Hned vedle bobovky je dětský park Baldův svět, kam jsme se vydali poté. Kdo by měl hlad, může si dát něco dobrého v kiosku vedle vstupu na bobovou dráhu, případně využít restauraci Kravín u parkoviště.

Fotogalerie

Jaký je ceník a kolik stoji jízdné zjistíte na webových stránkách.

Web: www.areal-mladebuky.cz

Ubytování v Trutnově a okolí