Bobová dráha Pec pod Sněžkou


Bobová dráha v Peci pod Sněžkou a najdete ji v Relaxparku. V provozu je celoročně, takže si ji užijete nejen při letní, ale třeba i zimní dovolené.

Bobová dráha Pec p.Sněžkou

Bobové dráhy jsou super. Jezdili jsme na ní v létě na Lipně a také v německém Altenbergu, ale ta v Peci je jiná. Nejezdíte na bobech v „plechové dráze“, ale jedete kousek nad zemí po „konstrukci“. Boby jsou dvoumístné, takže můžete vzít i své dítě s sebou a užít si zábavu dvojnásob.

Dvoumístný bob - Pec pod Sněžkou - bobová dráha

Dospělý má pás jako v autě a dítě má také pás, ale jen přes břicho. Je to důležité, protože jedete po dráze až 40 kilometrovou rychlostí.

TIP: Nedaleko odtud je obec Mladé Buky, kde najdete nejdelší bobovou dráhu v Čr. Byli jsme zde také a zajezdili si ještě lépe než v Peci.

Bobová dráha Pec pod Sněžkou 5

Důležitá informace, kterou ne každý ví – když jedete do kopce, není třeba držet páky dopředu, to až při sjezdů dolů – případně pokud je dáte dozadu, tak brzdíte.

Bobová dráha Pec pod Sněžkou 3

A věřte, že při první jízdě budete brzdit skoro pořád, při dalších jízdách už pojedete rychleji :)

Neplatí se za „bob“, ale osobu, takže pokud jede současně dítě a dospělý, musíte použít jízdné 2x.

Zážitek to je super, klasické bobové dráhy neumožní jet tak rychle, protože by se mohlo stát, že díky odstředivé síle vypadnete.

TIP: Jediná bobová dráha v ČR, kde se dolů svezete na bobech a nahoru vyjedete lanovkou, je na Klínech v Krušných horách.

Bobová dráha Pec pod Sněžkou 4

Zde je systém řešen jinak a i když pojedete naplno, nevypadnete. Ale jelikož jsme jezdili společně s dětmi, raději jsme to nezkoušeli :)

5 společných jízd není mnoho, ale utratit 600kč za půl hodiny zábavy je dost. Ale rozhodně to za to stojí a i kdybyste měli jet jen jednou, doporučuji to všemi deseti :) Navíc si zde každý rád odpočine a hlavně sedne, pokud předtím jako my půjdete pěšky 3 hodiny ze Sněžky.

Ceník jízdného najdete zde.

Web: www.relaxpark.cz/bobova-draha.html

Ubytování v Peci pod Sněžkou

Napsat komentář